Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Przewodnik Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
TOP Sport LGBT Profile i ogłoszenia Marsze Równości 2026 Kino LGBT Coming out
Czwartek, 07.07.2005, Aktualizacja: Czwartek, 02.04.2026

Przegląd prasy: Polityka 27/2005

Podziel się Tweetnij Skomentuj (4)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (4)

Muzeum Ciepłych Braci

Najnowszy numer tygodnika "Polityka" zajmuje się otwartym niedawno w Berlinie "Gejowskim Muzeum". Na podstawie wybranych eksponatów, autor artykułu nawiązuje do historii ruchu gejowskiego w Niemczech oraz do prześladowań mniejszości seksualnych przez hitlerowców.

Bardzo ciekawa lektura - polecamy.

"W berlińskiej paradzie homoseksualistów pod koniec czerwca wzięło udział 25 tys. gejów i lesbijek. Przyglądało się im 400 tys. widzów. Dziś do dobrego tonu należy wspieranie parad przez polityków, również chadeków. Niemieccy homoseksualiści dorobili się nawet własnego muzeum.

Muzeum homoseksualizmu otwierał nadburmistrz Berlina Klaus Wowereit. Ten sympatyczny socjaldemokrata znany jest z tego, że w kampanii wyborczej rąbnął prosto z mostu przed kamerami, że jest gejem: „Jestem schwulem. I tak jest dobrze”. Berlińczykom spodobała się ta otwartość. Wybrali go i rządzi, opierając się na czerwono-czerwonej koalicji socjaldemokratów i postkomunistów."

Fragmenty artykułu na stronie "Polityki"
OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (0)
Nie podoba mi się (0)
Komentarze (4)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
antarex
09.07.2005 14:24 antarex (55) Essen
Niedawno :) Pokolenie temu.
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
09.07.2005 9:52 niezainteresowany
a co to??tak dawno???Dla mnie to właśnie OSTATNIO
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
07.07.2005 15:43 krzytom
tekst bardzo fajny! polecam! takze bardzo dobry dobór zdjec.
cytuj zgłoś 0 0
antarex
07.07.2005 14:35 antarex (55) Essen
Tak to jest jak heterycy piszą o gejowskim muzeum. Schwules Museum w Berlinie powstało w 1986 r. (6 stycznia 1986 r. podpisano akt założycielski Stowarzyszenia na rzecz Gejowskiego Muzeum), natomiast pierwsza samodzielna wystawa "750 gejowskich Berlińczyków" odbyła się rok później - w roku 1987 - czyli już 18 lat temu, a nie jak pisze Polityka "ostatnio".

Więcej o historii muzeum: http://www.schwulesmuseum.de/
cytuj zgłoś 0 0
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
Berlin Historia historia Klaus Wowereit Kultura muzeum Muzeum Homoseksualizmu w Berlinie Niemcy Parada Równości Polityka przegląd prasy prześladowania trzecia rzesza
Powiązane
Obraz Czwartek, 21.03.2002 Czy Hitler był gejem? Obraz Sobota, 26.06.2004 Parada gejów i lesbijek w Berlinie Niedziela, 20.06.2004 Berlin: 350 tys. ludzi na festynie gejów Obraz Sobota, 17.01.2004 Wystawa "Losy homoseksualistów 1933-1945" w Berlinie Obraz Poniedziałek, 04.06.2018 Prezydent Niemiec przeprasza osoby LGBTQ
Inne tematy
Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki? Czwartek, 28.05.2026 Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki?
Eurowizja 2026: największy bojkot w historii wydarzenia od 1970 roku. Kto i dlaczego odwrócił się od konkursu? Sobota, 16.05.2026 Eurowizja 2026: największy bojkot w historii wydarzenia od 1970 roku. Kto i dlaczego odwrócił się od konkursu?
Minister Kierwiński o parach jednopłciowych: "będą korzystać z większości praw, które mają wszyscy polscy małżonkowie" Wtorek, 19.05.2026 Minister Kierwiński o parach jednopłciowych: "będą korzystać z większości praw, które mają wszyscy polscy małżonkowie"
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram WhatsApp
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatnościPrzerwij abonamentOdstąpienie od umowy







🌈
Odkryj więcej na Queer.pl
Zalogowani użytkownicy mogą oglądać zdjęcia innych osób, zakładać profile, komentować artykuły i oceniać filmy.
Dołącz do nas Zaloguj się