logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
0
Książki

Transnational Homosexuals in Communist Poland: Cross-Border Flows in Gay and Lesbian Magazines

Książka o magazynach homoseksualnych w powojennej Polsce i historii tworzenia się społeczności LGBT w niekorzystnych dla niej czasach

Łukasz Szulc zagląda on w kuluary życia gejowskiego w komunistycznej Polsce. Przeprowadził wywiad z Andrzejem Selerowiczem, który publikował magazyny dla gejów - najpierw "Biuletyn", potem - "Etap."

Szulc na warsztat wziął również dwa inne magazyny - "Filo" (1986-90) i "Efebos" (1987). Przeprowadził wywiady również z Ryszardem Kisielem i Pauliną Pilch. Wśród materiałów z prasy krajowej opiera się na artykule Tadeusza Gorgola, pt. "Homoseksualizm a opinia", który ukazała się w "Życiu Literackim" w 1974 roku, "Gorzkim fiolecie" Barbary Pietkiewicz ("Polityka", 1981) czy tekście ujawnionego Dariusza Proroka, który pod pseudonimem Krzysztof T. Darski napisał "Jesteśmy inni" dla "Polityki" w 1985 roku.

Korzystał z danych badań EEIP ILGA z lat 1982-90, badania CBOS-u z 1988 nt. "Opinie o homoseksualizmie. Tolerancja czy potępienie?" czy liście otwartym do gen. Kiszczaka w sprawie legalizacji organizacji LGBT z 1988 roku, który podpisał m.in. Artur Sandauer, Jerzy Kawalerowicz czy Daniel Passent.

Łukasz Szulc jest pracownikiem London School of Economics and Political Science na wydziale Mediów i Komunikacji. Zajmuje się tożsamością homoseksualną w erze mediów społecznościowych, mediami, seksualnością, nacjonalizmem i transnacjonalizmem. Publikował m.in. w "International Journal of Communication", "New Media & Society", "Social Media + Society" i "Sexualities".

PODZIEL SIĘ
E-booki Prideshop

KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016
0/5 (0)

Autor: Łukasz Szulc

Wydawnictwo: Global Queer Politics

Rok wydania: 2017

ISBN: 3319589008


© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku