logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
19.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
5
0
1
Książki

Książka tylko dla mężczyzn

Prawdziwy mężczyzna to gatunek zagrożony wyginięciem. Tak książka to wołanie o ratunek dla panów.

Współcześni mężczyźni coraz mniej odpowiadają wizerunkowi kulturowemu, który każe im być ostoją kobiety, symbolem bezpieczeństwa i walki o przetrwanie. Panowie bywają dziś często słabi, zmęczeni, przepracowani, z obniżonymi potrzebami seksualnymi.
Coraz trudniej doszukać się w nich cech, które odróżniają samca od samicy. Świat zaczynają również zaludniać metroseksualni osobnicy, będący w zasadzie mężczyznami, jednak znacznie bardziej przypominający pozbawione płci istoty.
Doktor Ewa Kempisty – Jeznach traktuje to zjawisko bardzo poważnie, dowodząc, że winę za ten stan rzeczy ponosi obniżanie się poziomu testosteronu, będące skutkiem niekorzystnego wpływu środowiska oraz fatalnego stylu życia większości współczesnych mężczyzn.
Testosteron zanika, atakowany przez żeńskie hormony – estrogeny, zawarte nie tylko w naszym pożywieniu, ale i wodzie pitnej. Jego poziom obniża się wskutek długotrwałych stresów, do których znoszenia męski organizm nie jest przystosowany, siedzącego trybu życia, a wreszcie faktu, że problem najczęściej pozostaje nieodkryty, ponieważ mężczyźni wcale niechętnie zasięgają porady lekarskiej.
Skutki są zgubne, nie tylko dla zdrowia samych mężczyzn, którzy – pozbawieni odpowiedniej ilości testosteronu – popadają w depresję, tyją, czy nabawiają się różnego rodzaju schorzeń. To również problem dla kobiet, dla których znalezienie prawdziwego mężczyzny staje się z roku na rok coraz większym wyzwaniem.
W swojej książce doktor Ewa Kempisty – Jeznach woła o ratunek dla zagrożonych wyginięciem mężczyzn, pokazując, co mogą zrobić sami, i w jaki sposób mogą im pomóc ich życiowe partnerki.

Dr n. med. Ewa Kempisty-Jeznach - jest jedynym w Polsce lekarzem medycyny męskiej z międzynarodowym certyfikatem Lekarza od Zdrowia Mężczyzn (Männerärztin CMI). Ukończyła wrocławską Akademię Medyczną, gdzie przez 5 lat pracowała w Klinice Endokrynologicznej. Praktykowała w najlepszych klinikach endokrynologii w Katowicach i w Warszawie. Następnie, przez 32 lata prowadziła we Frankfurcie nad Menem własną, prywatną Klinikę Medycyny Męskiej. Jest założycielką Poradni Medycyny Zdrowia Mężczyzn w Polsce Swissmed Gdańsk oraz Polskiego Towarzystwa Promocji Medycyny Męskiej „Achilles”, a także współorganizatorką Międzynarodowego Kongresu Zdrowia Mężczyzn w Szwecji. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych kongresach i konferencjach dotyczących medycyny męskiej. Jest członkinią Niemieckiego Towarzystwa Zdrowia Mężczyzn, Niemieckiego Towarzystwa Medycyny Ogólnej oraz Międzynarodowego Towarzystwa Zdrowia Mężczyzn.

PODZIEL SIĘ
E-booki Prideshop

KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Gda_36 (40) Gdańsk 30.03.2016 21:54
Szczerze dziwi mnie umieszczenie na tym portalu książki, reklamowanej kuriozalnym, i stereotypowym stwierdzenem "współcześni mężczyźni coraz mniej odpowiadają wizerunkowi kulturowemu, który każe im być ostoją kobiety, symbolem bezpieczeństwa i walki o przetrwanie". To tak jakby napisać "współczesne kobiety coraz mniej odpowiadają wizerunkowi kulturowemu, gdyż nie chcą siedzieć w domu, myć garów, bawić dzieci, prać pieluch (koniecznie tetrowych) i gotować mężczyznom obiadów (oczywiście pilnując aby zupa nie była za słona). Emancypacja kobiet pociągnęła za soba zmiany kulturowe (i bardzo dobrze) - a jedną z tych zmian jest swoista "emancypacja" mężczyzn - którzy coraz częściej po prostu nie chcą odpowiadać stereotypowemu wizerunkowi "wora mięsa biegającego z maczugą za mamutami" i nie mają ochoty być sprowadzani do roli "wora treningowego" pilnującego własnej "jaskini". Od jakiegoś czasu zauważam, że niektorym "badaczom" i "badaczkom" umyka ten aspekt zmian kulturowych, bądź nie chcą po prostu go dostrzegać - jest tutaj duża rozbieżność w postrzeganiu zmian dotyczących kobiet i mężczyzn - co dla mężczyzn w tym wypadku jest krzywdzące, szczególnie jeśli za taką zmianę obarcza się "testosteron" i zrzuca się wszystko na karb (często wyimaginowanych) dolegliwości zdrowotnych, kompletnie bagatelizując prawo wyboru własnego stylu życia, sposobu samorealizacji czy po prostu poczucia wolności i własnej wartości.
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016
5/5 (5)

Autor: Ewa Kempisty-Jeznach

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Rok wydania: 2016

ISBN: 9788380692312


© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku