logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
31
25
0
Książki

Tęczowy elementarz czyli (prawie) wszystko, co chcielibyście wiedzieć o gejach i lesbijkach.

Homoseksualność w Polsce przestaje być tematem tabu, a mimo to ciągle budzi kontrowersje. Parady Równości, legalizacja związków przez pary homoseksualne, nauczanie w szkołach o homoseksualności rozgrzewa opinię publiczną. Główną przyczyną negatywnego postrzegania mniejszości gejowsko-lesbijskiej w Polsce są zakorzenione w społeczeństwie liczne mity i stereotypy, które sprytnie wykorzystywane są jako element kampanii wyborczych przez prawicowe partie polityczne. Tymi mitami i stereotypami straszy się społeczeństwo.

Czy homoseksualność zagraża rodzinie? Czy papież potępia osoby homoseksualne? Czy geje tworzą stałe związki? Czy można wyleczyć się z bycia lesbijką? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie w najnowszej książce znanego eksperta w dziedzinie homoseksualności - Roberta Biedronia. To pierwsze na polskim rynku kompletne opracowanie zagadnień dotyczących tej dziedziny.

Autor zebrał najczęściej zadawane i najbardziej interesujące pytania, z którymi przyszło mu spotkać się, w formie pierwszego polskiego tęczowego elementarza. Przedstawia fakty i obala mity dotyczące stosunku Kościoła katolickiego, trudnych relacji z najbliższymi, bezpiecznego seksu czy po prostu życia prywatnego przeciętnej osoby homoseksualnej. Poprzez błyskotliwe odpowiedzi, w prosty i przystępny sposób rozprawia się ze wszystkimi uprzedzeniami i stereotypami, z jakimi muszą zmagać się w codziennym życiu osoby o orientacji bi- i homoseksualnej.

Książka przeznaczona jest dla wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę, poznać i zrozumieć siebie lub swoich bliskich albo po prostu wyrobić sobie swoje własne zdanie na temat jednej z najgłośniejszych, najbardziej kontrowersyjnych oraz gorących kwestii zaistniałych w debacie publicznej po 1989 roku.

Książka dostępna jest w sklepie  
PODZIEL SIĘ
E-booki Prideshop

KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
bette_porter (23) Łódź 04.08.2011 15:40
jak dla mnie obiektywna.. większość rzeczy jest poparta autorytetami naukowymi. jest ok, szczególnie polecam dla heteryków
sunson (33) Gdańsk 26.04.2011 16:19
pięknie ujął to kiko6612, zawartość... płaska...
kiko6612 (27) STG / KOSZALIN 06.02.2011 21:35
wystarczy spojrzec na spis treści ...
wiecej nie powiem :P
psyche23 (33) Kraków/Przemyśl 23.09.2009 14:13
przekombinowana - miało byc prosto i zrozumiale, a wyszło ..... sami poczytajcie
avangardula (?) 07.06.2009 19:20
a ja ją mam bo dostałam od Roberta w prezencie gdyż zajmowałam się trochę jej promocją w Białymstoku :) ale nie ma tam niczego czego bym nie wiedziała wcześniej
romanov (28) płock/toruń 13.02.2008 18:51
kupiłam żonie na walentynki jutrzejsze. przejrzałam. dużo faktów oczywistych dla każdego, ale ciekawostki też można wyciągnąć. trzeba tylko przymknąć oko na nieobiektywne uchwycenie wielu spraw przez pana Biedronia. niemniej fajnie chyba mieć takie polskie, rozreklamowane, ogólnodostępne tęczowe cacko.
xinska (32) Warszawa 06.02.2008 20:31
o treści książki się nie będę wypowiadać, bo nie czytałam i nie zamierzam. chciałam tylko powiedzieć, że okładka jest ohydna i odstrasza :>
gosiek (?) 27.12.2007 14:02
Zamiast się zastanawiać po co komu książka i co chciał osiągnąć autor, wypadałoby samemu zacząć działać na rzecz poprawy sytuacji środowisk- pięknie mieszczących się w skrócie LGBT a nawet Q2. Takie książki są potrzebne, chociażby po to by zwrócić uwagę, rynek literatury tematyki homo powinien się tez rozwijać. W książce nie ma bzdur tylko fakty, i to jest najważniejsze. Ruszcie się z domu, sprzed komputera i do roboty!!!
Łukasz (?) 13.12.2007 17:48
eee tam :) przesadzasz facet :) spoleczenstwo polskie jest glupie tak samo, jak glupia jest ta ksiażka... Ksenofobia nie wynika z tego, ze ludzie urodzili sie ksenofobami, ale z niewiedzy i oporu przed akceptacją nowego, innego :) Tak ksiazka, jesli nie pomoze, to nie zaszkodzi :) Zawsze trzeba od czegos zaczac... Bez stresów :)
Lewiczi (32) Liverpool 05.12.2007 15:25
Edukacji?? - czy tu uwazasz,ze ludzie w tym kraju nie maja pojecia co to jest homoseksualizm???;-/ - ta ksiazka nie ma zadnej wartosci,bo tepego nie naostrzysz, jesli nie bedzie chcial:-/Juz miliardy razy, wszedzei zostalo powiedziane - ,ze to nie choroba i z czym to sie je, a taka ksiazka ludzie znow wcisna sobie kit o jakiejs promocji, bo czym do cholery jest ta ksiazka?? - Jebnieciem w twarz zwyklemu szaremu Polakowi "Tecza". Jesli ludzie beda chcilei wiedziec cos na ten temat znajda info -tylko daj Bog nie od pseudo seksuologa pana B.:-/

P.S. Nie uczeszczam do sauny - wole przeklinac
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku