logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
8
3
0
Książki

Tęczowy Koliber na Tyłku

Tęczowy Koliber na Tyłku to nie tylko tatuaż, który nosi Szymon Niemiec. To także tytuł książki, która odsłania przed czytelnikiem obraz polskiego środowiska homoseksualnego. Z jego bolączkami, skrywanymi sekretami, radościami i smutkami. Ta książka wprowadza nas w świat, jakiego nie znamy. Świat zamkniętych klubów, miłosnych rozsterek, walki o prawa człowieka. Jest to także opowieść o zdradzie, kłamstwie, i nożach wbijanych przez przyjaciół. Obok tej historii nie można przejść obojętnie.

O autorze:
Działacz polityczny i gejowski. Był współorganizatorem Parady Równości oraz ambasadorem ILGCN Poland. Obecnie jest wiceprzewodniczącym Unii Lewicy.

Recenzje:

"Uważam, że to jest świetne. Czyta się jak po maśle. Wiedziałem, że jesteś fachura, ale pisząc o sobie to jest specjalna trudność, a tu i fabuła wartka i wszystko smaczne skrótowo. Gratuluję."

Jerzy Nasierowski - pisarz, autor określony mianem Pierwszego Pedała PRL

PODZIEL SIĘ
E-booki Prideshop

KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
legolas (37) Władysławowo / Warszawa 11.09.2007 16:08
Ja również biję brawo. Książka ta jest potrzebna, aby z czasem pamięć się nie zatarła i nie została przeinaczona o osiągnięciach Szymona. Język do arcydzieł nie należy, ale przecież nie musi.
POLECAM PRZECZYTAĆ (szczególnie wszystkim krytykantom) i spojrzeć z perspektywy osoby, która chce coś zrobić dla wszystkich.
deadrevolver5 (?) 24.05.2007 17:41
Książkę polecam. Naprawdę, z całego serca, wszystkim, którzy chcieli by sie przekonać jak "łatwo" żyje się osobom, które należą do mniejszości. Brawo Szymek. Za odwagę.
Axe (40) Wrocław, Boston 19.05.2007 16:49
Panie Szymonie,

Dziękuję, że zajmuje się Pan tak ważną sprawą jak propagowanie tolerancji wobec homoseksualistów. Przyznam, że nie znam szczegółowo Pańskiej działalności, a jedynie jej wyrywki, fragmenty programów z Pańskim udziałem, a teraz czytam zajawki nt. Pańskiej książki oraz Pańskie odpowiedzi na forum.

Bardzo proszę pamiętać, że jest Pan jednym z najlepiej rozpoznawanych homoseksualistów w Polsce i przez pryzmat Pana osoby wiele osób może oceniać całe środowisko.

Dlatego prosił bym o trochę więcej powściągliwości, pokory i samokrytycyzmu. Wolałbym, aby osoba reprezentująca moją społeczność prezentowała się jako polityk wyższych lotów niż Pan Premier Lepper...

Jest Pan wciąż młodym politykiem. Proszę nie robić głupot. Później trudno wymazać je z CV.

Życzę sukcesów!
irwin (?) 09.05.2007 10:55
Szczerze, gdybyś poparł (z innymi co są anty) legalizacje homo-związków i równouprawnienie osób o innej orientacji, to po jakimś czasie zrobiło by się cicho. Geje i lesbijki mieli by swoje kluby, jawne związki i życie, a po kilku latach mało kto by się tym przejmował. Cisza i spokój.
Rafał (?) 07.05.2007 17:52
Może mniejsza ilośc kompleksów Kolegi i Jemu podobnych powstzrymałaby tą lawinę złośliwości poid adresem SZ. Niemca. Sami Tchórze nic nie robicie, tylko czekacie na cud, na wyajzd na Zachód itp i krytykujecioe kogos, kto robi cokolwiek. Wasza zazdrośc mnie dołuje i ta Wasza płytkość Homofobów.
pepelotta (32) podlasie 07.05.2007 13:21
a ten tyłek na okładce to Szymona Niemca?
technites (40) Warszawa 07.05.2007 0:38
Nie wiem, czy zauważyłeś, ale ja niczego nie bronię. Śmieje się z ludzi, którzy oceniają coś, czego na oczy nie widzieli :>
WhiteMan (?) 06.05.2007 15:51
Wiecie co przyglądam się temu wszystkiemu zupełnie z boku i przychodzi mi do głowy jeden wniosek, z obrońcami i propagatorami choroby zwanej homoseksualizmem jest tak jak z "Rydzykiem" idą na populę, jest takie przyslowie "nie zaczepiaj gówna to nie będzie śmierdziało" im więcej o nich się mówi, pisze ... im więcej jest wokół nich zamieszania tym bardziej się z tego cieszą. Moja rada? Olać to, nikt mi nie nie zaglada do łóżka bo to moje łóżko i do momentu w którym nie robię nikomu krzywdy nikomu nic do tego. Wiec Panowie Geje i Panie Less róbcie w domach i klubach co chcecie, nie wynoście jednak tego na forum publiczne i na ulice. Chcecie cywilnie legalizować wasze zwiazki a proszę bardzo, adwokaci więcej zarobią na rozwodach ( i tak zarabiają) ale wara od dzieci. Tyle. Pozdrawiam.
moho (?) 06.05.2007 15:23
ale ja się tylko naśmiewam z samogwałcicielsko megalomańskich grafomanów, po co do tego wciągać moje bogu ducha winne kompleksy...

eeech, mój homoseksualizm nie zobowiązuje mnie do interesowania się organizacjami LGBT, nawet w tym smutnym kraju. uprzedzając pytanie: dlaczego w takim razie krytykuję aktywistę, skoro jego działalność mnie nie interesuje? odpowiedź: nie krytykuję jego (totalnie mi obcej) działalności, ale postawę życiową, którą manifestuje w autobiografii i na tej stronie. jest ona (ta postawa) bardzo zabawna, aż błaga o to, by być wyśmiewaną (^.^)
hyakintos (40) Mazowieckie 06.05.2007 12:20
moho, chyba ty masz jakies komleksy. ale z tym to idz do specjalisty a nie na forum.
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016
3.6/5 (11)

Autor: Szymon Niemiec

Wydawnictwo: LGBT Press

Rok wydania: 2007

Strona www: http://www.lgbtpress.eu/book/…

ISBN: 83-924191-1-2


© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku