logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
8
1
0
Książki

Miłość i demokracja

To książka o miłości, seksie i polityce napisana przez parę. W partnerskiej, erotycznej i intelektualnej wspólnocie autorzy prowadzą przez mroki seksualnego labiryntu polskiej współczesności i historii kultury.

Miłość i demokracja obejmuje kampanię społeczną "Niech nas zobaczą", analizę przemocy i dyskryminacji, erotyczne wyobrażenia intymne, sztukę współczesną, psychodramę tożsamości, filozofię praw człowieka, oraz mity kultury i pop kultury.

Refleksja o kwestii homoseksualnej wprowadza w epokę wielorakiej seksualności, jej konfliktów i roli w poznaniu i demokratyzacji polskiego społeczeństwa i historii.

Miłość i demokracja to książka o charakterze intymnym i społecznym, łącząca wiedzę i doświadczenie w aktualnej postaci zaangażowanej i osobistej humanistyki.


Tomek Kitliński

Pisarz, artysta performance i instalacji dźwiękowych, historyk kultury i wykładowca. Uzyskał dyplom Studiów nad Tekstem i Obrazem pod kierunkiem Julii Kristevej na Uniwersytecie Paryskim 7. Był stypendystą Fulbrighta w New School University w Nowym Jorku. Teksty opublikowane przez New York University Press, Klincksieck, Harwood Academic Publishers, Centrum Studiów Kobiecych Uniwersytetu Paryskiego 8, IFiS PAN, Museo Fortuny na Biennale Weneckich 2003 oraz Art in America i Bad Subjects. Wspólnie z niedawną zmarłą aktorką Elą Bojanowską uprawiał sztukę performance. Wydał dwie książki prozy Parallel Lines i Love.Hate oraz książkę o filozofii Julii Kristevej Obcy jest w nas. Kochać według Julii Kristevej. Autor instalacji dźwiękowych: Jolanta Lothe interpretowała jego teksty w CSW - Zamku Ujazdowskim i Zachęcie w Warszawie, a Anna Świetlicka w CSW - Łaźnia w Gdańsku.


Paweł Leszkowicz

Krytyk, eseista i wykładowca zajmujący się współczesną sztuką i kulturą wizualną oraz studiami nad seksualnością. Studiował historię sztuki, gender studies i dziennikarstwo na UAM w Poznaniu, Courtauld Institute of Art w Londynie i New School University w Nowym Jorku. Drukowany przez New York University Press, Wielką Encyklopedię PWN, Magazyn Sztuki, Obieg, Bad Subject i Museo Fortuny na Biennale Weneckim 2003. W 2001 roku w wydawnictwie Aureus ukazała się jego książka Helen Chadwick. Ikonografia podmiotowości poświęcona psychoanalitycznej krytyce sztuki. Kurator wystawy "Miłość i Demokracja", Poznań 2005.

PODZIEL SIĘ
E-booki Prideshop

KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Angelies (36) Warszawa 26.02.2007 0:25
Te krótkie notki biograficzne zdają się potwierdzać, że na zupełną jawność decydują się osoby, które w mniejszym lub większym stopniu wyrwały się z polskiego świata, zobaczyły to, co poza Polską, i zdobyły pewność siebie, która w razie czego pozwoli im od Polski się oderwać. "W razie czego" brzmi może trochę paranoicznie. Ale myślę, że w głębi ,gdzieś "tam", może tkwić taki mechanizm.
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016
4.4/5 (9)

Autor: Paweł Leszkowicz, Tomek Kitliński

Wydawnictwo: Aureus

Rok wydania: 2005

Strona www: http://www.aureus.pl/ksiazki.…

ISBN: 83-87887-56-0


© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku