logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
16
0
0
Książki

Fantazmat zróżnicowany. Socjologiczne studium przemian tożsamości gejów

Książka zawiera rozległą analizę kulturowych aspektów seksualności i homoseksualności, wpisując się w szerokie tło przemian kulturowych i rozwoju myśli humanistycznej XX wieku. Głównym źródłem inspiracji, a zarazem przedmiotem krytycznej analizy jest dla autora myśl Michela Foucault oraz kontynuacje francuskiego poststrukturalizmu. Jacek Kochanowski przedstawia problematykę tożsamości seksualnej z perspektywy socjologicznej oraz ewolucję sposobów definiowania fenomenu homoseksualności w teorii społecznej i praktyce badawczej. Skupia się na społecznej teorii queer, jednej z awangardowych koncepcji współczesnej socjologii Zachodu, wpisującej się w szerszy paradygmat tzw. cultural studies, która zakłada obecność hetero-normy, determinującej naznaczanie i wywołującej wrogość wobec rozmaitych zachowań seksualnych. Posługując się kategorią derridiańskiej różni, a także inspirując się pracami Marii Janion, autor poddaje analizie dekonstrukcyjnej zróżNICowane światy, wewnątrz których buduje się i rozpada gejowska (nie)tożsamość.

PODZIEL SIĘ
E-booki Prideshop

KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
sunson (33) Gdańsk 26.04.2011 16:33
racja, że jest to silna pozycja na rynku książek socjologicznych z zakresu gay studies. bardzo dobry (krytyczny) przegląd dotychczasowej literatury przedmiotu, niezła podstawa konceptualna. jednak książka jako taka jest nieco bełkotliwa. autor porusza się na meta meta poziomie, po to by przyglądać się anonsom w czasopismach gejowskich. rodzi się pytanie, czy forma nie przerasta treści? czy gdyby usunąć zasłonę dymną żargonu, tekst na dal by się bronił?
miarosa (32) 19.02.2008 20:45
Jeśli nie czytujesz pozycji akademickich, daruj sobie. To pełne studium socjologiczne, w którym autor korzysta ze specyficznej terminologii. Tylko dla głęboko zainteresowanych, najlepiej po studiach humanistycznych. Dzięki autorowi polskie queer studies zyskało na prawdę mocną pozycję.
kar (?) 28.07.2006 17:55
Swietne studium socjologiczne ale tylko dla socjologicznej elity. Jesli ktos nie ma pojecia czym jest rola w rozumieniu socjologicznym to moze sie mocno zmeczyc przy jej czytaniu. Ode mnie brawa dla Jacka!!!!!!
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016
5/5 (16)

Autor: Jacek Kochanowski

Wydawnictwo: Universitas Wydawnictwo

Rok wydania: 2004

ISBN: 83-242-0308-7


© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku