logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
3
0
0
Książki

Cięcie

Rilke, nieco już zmęczony życiem pracownik domu aukcyjnego, dostaje intratne zlecenie, w ramach którego ma opróżnić strych starej kamienicy. Przeglądając znajdującą się tam unikalną bibliotekę trafia na serię zdjęć, które mrożą mu krew w żyłach. Rozpoczyna dochodzenie, które prowadzi go przez mroczne zakamarki dzisiejszego Glasgow, zaludnione przez transwestytów i striptizerki, antykwariuszy i hazardzistów, fanatyków religijnych i handlarzy żywym towarem. Krok po kroku odkrywa koszmar skrywany pod powierzchnią społecznego ładu, wobec którego blednie jego własna wizja swobody seksualnej.

Proza Louise Welsh jest brutalna i bezpośrednia, choć nie brak jej też humoru i refleksji nad ludzką słabością. Poszczególne sceny mogą wywoływać uczucie niepokoju, niesmaku lub grozy. Cięcie nie niesie pozytywnego przesłania, nie oferuje moralnego ukojenia. Pozwala za to zagłębić się w fascynujący świat natury ludzkiej, w którym wielkie obsesje i drobne namiętności wymykają się ocenom, dopóki nie wchodzą w strefę, w której pod przykrywką fantazji kryje się zwyczajne ludzkie cierpienie.

PODZIEL SIĘ
E-booki Prideshop

KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
stillfall (?) 13.06.2009 23:46
cóż trafiłem na tą książkę przypadkiem i muszę powiedzieĆ ,że fabuła jest naprawdę wciągająca .Niektóre podane w książce "fakty" są hehe "ciekawe" :P .Pokazanie świata i ludzi od ich mrocznej strony też niczego sobie.Szkoda tylko ,że to takie krótkie:(
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016
5/5 (3)

Autor: Louise Welsh

Wydawnictwo: Muza S.A., Warszawskie Wydawnictwo Literackie

Rok wydania: 2004

ISBN: 83-7319-539-4


© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku