logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
381
9
30

Dział damski służy jako przejście do działu męskiego

Rozmowa z założycielką bloga Tomboy OutFit

Dodano: 30.10.2015, Aktualizacja: 31.10.2015

O tym kim jest tomboy, gdzie w Polsce szukać chłopięco-modowych inspiracji i o blogu Tomboy OutFit rozmawialiśmy z Agnieszką, jego założycielką.

Kim, także dla ciebie, jest tomboy? Tomboy to jest dziewczyna, która ma w sobie mniej lub więcej wewnętrznego chłopaka, wewnętrznego łobuziaka, dziewczyna, który lubi męskie ubrania, przy czym to mogą być tylko męskie elementy ubioru. Czapka z daszkiem jest dla mnie takim przykładem: dziewczyna może ubrać sukienkę i kozaki, ale założyć czapkę z daszkiem i to już ma ten taki vibe tomboyowy - bo się pojawił bardzo męski element. Skąd pomysł na bloga? Tak naprawdę to namówiła mnie moja dziewczyna. Zawsze się ze mnie naśmiewa, że lubię się ubierać, przebierać, stroić przed lustrem. Z czasem zaczęła mnie namawiać do założenia bloga, podkreślać, że fajnie się ubieram, dlaczego tego nie pokazać? Pomyślałam sobie, że to nie takie proste, bo ktoś musiałby robić zdjęcia, trzeba to robić wszystko w miarę regularnie, nie byłam przekonana. Moja dziewczyna stwierdziła, że na początek ona sama może mi robić zdjęcia, a później zobaczymy. Zrobiłyśmy pierwsze sesje i na razie to trwa. Zdjęcia robimy zwyczajnym aparatem, bez wymiennej optyki itd. Potem te zdjęcia trochę obrabiam, żeby nie były np. za bardzo prześwietlone. Może kiedyś dorobimy się bardziej profesjonalnego aparatu. Skąd czerpiesz inspiracje do sesji? Dużo siedzę w Internecie, na Facebookach osób, które są związane z tematem. Inspiruję się zarówno modą męską, jak i innymi dziewczynami, tomboykami. Ostatnio założyłam sobie Instagrama, głównie dla celów blogowych, ale też przeglądam konta różnych ludzi, przede wszystkim z zagranicy. Zdarzają się dziewczyny z Polski, które są fajnie ubrane, ale nie znalazłam jeszcze nikogo, kto by regularnie wrzucał zdjęcia na zasadzie: patrzcie, wyglądam tak, jestem z tego dumna. Raczej zdjęcia np. zrobione przed imprezą. Wydaje się mi, ze w Polsce temat jest jeszcze mało wyeksploatowany. Za granicą jest wiele tomboyowych marek, które sensownie budują...   ( Pozostało znaków: 7942 )
Magda Dropek Autor: Magda Dropek Redaktorka portalu Queer.pl, członkini zarządu Fundacji Równość.org.pl Współtwórczyni krakowskiego cyklu spotkań dyskusyjnych Klub Queer.pl, od 2012 roku zaangażowana w organizację festiwalu Queerowy Maj i krakowskiego Marszu Równości. Interesuje się kwestiami związanymi z feminizmem i teorią queer

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 196559   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Dział damski służy jako przejście do działu męskiego Fot. za: http://tomboyoutfit.blogspot.com/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku