logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
19.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
39
1
0

Divines: muzyka musi mieć w sobie histerię

Zapraszamy na sobotni koncert!

Dodano: 16.07.2015, Aktualizacja: 16.07.2015

Mówi się o nich, że są młodzi i zdolni, za nimi trzy dobrze przyjęte EP-ki, przed nimi - długogrający debiut. W ich muzyce słychać echa skandynawskiej elektroniki, jak również taneczny klimat lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. W sobotę (18.07.2015, godz. 22.00) w Warszawie koncert w Nowej Jerozolimie (Al. Jerozolimskie 57), na który serdecznie Was zapraszamy! Jak i do lektury naszej krótkiej rozmowy z Lulu i Piotrem z Divines.

Wielkimi krokami zbliża się Wasz długogrający, wyczekiwany debiut. Powiedzcie coś więcej o płycie, czego możemy się spodziewać? Lulu: Płytę planowaliśmy już od dawna – jej szkice powstawały latem zeszłego roku. Mieliśmy nadzieję, że uda nam się ją wydać znacznie wcześniej, ale dopiero po pewnym czasie doszło do nas, jak wiele czeka nas tak naprawdę pracy. Na dobrą sprawę wydaje mi się, że to czekanie miało samo w sobie głębszy sens, że dopiero teraz dojrzeliśmy do długogrającej płyty. Nasza muzyka przechodziła już wiele transformacji, każda z EP-ek wyróżnia się innymi inspiracjami, stylami, od rapu, po trapy, przez disco i skandynawskie pola. Dopiero teraz znaleźliśmy swoją niszę. To będzie na pewno bardzo "histeryczna" płyta. Wiemy, że to dla nas znak jakości, jakkolwiek by to nie zabrzmiało. Żeby muzyka poruszała, musi mieć w sobie histerię, ona przejawia się w głosie, w instrumentach, to coś, co człowieka dotyka, wzrusza. Do tego dokładamy taneczność, klubowość i kilka dobrych retro wzorców. To będzie nasza płyta. Piotr: Faktycznie, wcześniej nie byliśmy jeszcze gotowi na płytę. Formuła EP-kowa pozwalała na eksperymenty brzmieniowe, żonglow...   ( Pozostało znaków: 4962 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 196234   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Divines: muzyka musi mieć w sobie histerię Fot. Filip Długosz, za: facebook.com/divinesmuzik
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku