logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
95
0
4

Śni mi się wesele córki

Rozmowa z Anetą Ostrowską

Dodano: 10.05.2013, Aktualizacja: 10.05.2013

O koalicji ludzi heteroseksualnych na rzecz równości – stowarzyszeniu Akceptacja, o zmianach w polskim społeczeństwie i angażujących się rodzicach – z Anetą Ostrowską, twarzą kampanii „Odważcie się mówić” oraz członkinią Akceptacji rozmawiała Magda Dropek.

W styczniu zmarła Jeanne Manford, współzałożycielka organizacji PFLAG (Rodzice, Rodziny i Przyjaciele Gejów i Lesbijek). Prezydent Barack Obama odznaczył panią Manford pośmiertnie Prezydenckim Medalem Obywatelskim. Ogłaszając swoją decyzję powiedział, że „To co robiła Manford pomogło zmienić kraj”. Czy pani zdaniem Akceptacja pomoże zmienić nasz kraj? Tak, ja już to widzę i odczuwam na własnej skórze, że jest spora zmiana. Nie spodziewałam się tego, że rodzice są aż tak bardzo głęboko w szafie i nie chcą z niej wyjść, że są bardzo przelęknieni, że boją się właściwie wszystkiego. Ze wszystkich stron czyhają na nich lęki i niebezpieczeństwa. I że jest tak mało osób, które odważą się powiedzieć otwarcie o tym, że mają dzieci nieheteroseksualne. Fakt, że w kampanii „Odważcie się mówić” wzięło udział tak mało rodziców i nie było w ogóle chętnych – to też był dla mnie szok. Ale widzę, że jest niesamowity i pozytywny odbiór tego wydarzenia wśród różnych osób. Jest poruszany jakiś nerw w społeczeństwie, jest zmiana, uważam, że rodzice mogą odegrać bardzo dużą rolę na polu walki z homofobią. Widzi pani zmiany po tych dwóch miesiącach od startu kampanii? Ja widzę cały czas ten sam odbiór – ludzie gratulują mi odwagi, nie spodziewałam się tego. Nie wiedziałam też jak to będzie wpływało na moje relacje w sprawach zawodowych. Mam klientów o różnych poglądach, czy politycznych, czy społecznych. Wszystko jest rewelacyjnie, odbiór jest wyłącznie pozytywny. Nie mówię tutaj o anonimowych komentarzach w Internecie, bo to w ogóle jest śmieszne. Bardzo piękna reakcja motywująca i umacniająca jest ze strony społeczności LGBT (chociaż nie sądzę, żeby coś takiego istniało jak jedno społeczeństwo LGBT). Są duże oczekiwania, ale zdarzają się też słowa krytyki, że za mało ro...   ( Pozostało znaków: 7724 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 193726   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Śni mi się wesele córki Aneta Ostrowska (Fot. arch. pryw.)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku