logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
59
4
22

Sztuka promująca homoseksualizm

Albumy towarzyszące wystawie w Muzeum Narodowym

Dodano: 25.06.2010, Aktualizacja: 25.06.2010

11 czerwca, w warszawskim Muzeum Narodowym, swoją premierę miała wystawa, o której głośno było od kilku miesięcy - Ars Homo Erotica. Paweł Leszkowicz, kurator wystawy, w wywiadzie dla "Repliki" tak powiedział o AHE: "To ciekawy moment. Duch czasu unosi się nad nami. Mam nadzieję, że moi bogowie, Apollo i Dionizos, czuwają!" Pomimo okrzyków oburzenia obrońców moralności, media przyjęły AHE życzliwie - zwracając przede wszystkim uwagę na jej społeczny aspekt i świeże podejście do artystycznego dorobku, nie tylko polskiego.

11 czerwca, w warszawskim Muzeum Narodowym, swoją premierę miała wystawa, o której głośno było od kilku miesięcy - Ars Homo Erotica. Paweł Leszkowicz, kurator wystawy, w wywiadzie dla "Repliki" tak powiedział o AHE: "To ciekawy moment. Duch czasu unosi się nad nami. Mam nadzieję, że moi bogowie, Apollo i Dionizos, czuwają!" Pomimo okrzyków oburzenia obrońców moralności, media przyjęły AHE życzliwie – zwracając przede wszystkim uwagę na jej społeczny aspekt i świeże podejście do artystycznego dorobku, nie tylko polskiego. Wystawę będzie można obejrzeć do 5 września. Wszyscy ci, którzy nie będą mieli okazji ujrzenia homoerotycznych dzieł na żywo, bądź ...   ( Pozostało znaków: 2807 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186901   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Sztuka promująca homoseksualizm "Art Pride. Gay art from Poland"
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku