logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
3

Anioły w Ameryce, Sześć stóp pod ziemią

Gejowskie tragedie postmodernistyczne

Dodano: 23.02.2007, Aktualizacja: 23.02.2007

W serialu Sześć stóp pod ziemią geje David Fischer i Afroamerykanin Keith Charles z ich adoptowanymi dziećmi zakładają rodzinę. Kulturoznawca Brian Singleton nazywa serial powieścią o dojrzewaniu (Bildungsroman) samoakceptacji Davida(...) ześć stóp pod ziemią to także dzieło o gejowskiej żałobie. Dzieło gejowskiej żałoby. Kulturoznawca Robert Deam Tobin dostrzega powinowactwa serialu z Aniołami w Ameryce Tony'ego Kushnera i Godzinami Michaela Cunninghama...

- Tomek Kitliński i Paweł Leszkowicz - W serialu Sześć stóp pod ziemią geje David Fischer i Afroamerykanin Keith Charles z ich adoptowanymi dziećmi zakładają rodzinę. Kulturoznawca Brian Singleton nazywa serial powieścią o dojrzewaniu (Bildungsroman) samoakceptacji Davida. Szuka on duchowości w odmienianiu kościoła - Queering the Church, wedle wyrażenia Singletona. Raz po raz pojawia się w serialu sztuka współczesna (Claire Fisher studiuje w szkole artystycznej), zwłaszcza fotografie poliseksualności i sublimacji Nan Goldin, w tym zdjęcia osób chorych na AIDS, oraz lesbijskie i sadomasochistyczne prace Catherine Opie. Sześć stóp pod ziemią to także dzieło o gejowskiej żałobie. Dzieło gejowskiej żałoby. Kulturoznawca Robert Deam Tobin dostrzega powinowactwa serialu z Aniołami w Ameryce Tony'ego Kushnera i Godzinami Michaela Cunninghama: "Jak Anioły w Ameryce, Sześć stóp pod ziemią łączy żałobę z polityką, opierając...   ( Pozostało znaków: 3931 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186601   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Anioły w Ameryce, Sześć stóp pod ziemią "Anioły w Ameryce" (Teatr Rozmaitości)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku