logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
3
0
24

Wywiady Repliki: Kuba Janiszewski

No to jedźmy, liberale!

Dodano: 02.06.2006, Aktualizacja: 02.06.2006

1 marca 2006 r. Kuba Janiszewski, dziennikarz radia Tok FM, rozmawiał na antenie z Sewerynem Szatkowskim, dyrektorem Liceum im. Reytana w Warszawie(...) W rozmowie z Kubą powiedział m.in., że obecność Pana Biedronia w liceum w środę popielcową mogłaby obrazić czyjeś uczucia religijne. Kuba odparł na to: "Nigdy tego nie mówiłem publicznie, ale ja też jestem gejem. Czy w związku z tym powinno się mnie dziś zdjąć z anteny?"

1 marca 2006 r. Kuba Janiszewski, dziennikarz radia Tok FM, rozmawiał na antenie z Sewerynem Szatkowskim, dyrektorem Liceum im. Reytana w Warszawie. Kilka godzin wcześniej dyrektor nie wpuścił Roberta Biedronia, szefa Kampanii Przeciw Homofobii, na wcześniej planowane spotkanie z uczniami w ramach Dni Tolerancji. W rozmowie z Kubą powiedział m.in., że obecność Pana Biedronia w liceum w środę popielcową mogłaby obrazić czyjeś uczucia religijne. Kuba odparł na to: "Nigdy tego nie mówiłem publicznie, ale ja też jestem gejem. Czy w związku z tym powinno się mnie dziś zdjąć z anteny?". Mariusz Kurc: Po co zrobiłeś ten publiczny coming out? Kuba Janiszewski: Codziennie przez kilka godzin prowadzę w Tok FM program, w którym omawiane są bieżące wydarzenia z życia społecznego, politycznego, kulturalnego, również wydarzenia związane z sytuacją gejów i lesbijek. Przy takiej pracy bardzo trudno jest odseparować sferę tzw. publiczną od tzw. prywatnej, trudno stworzyć na użytek słuchaczy jakąś sztuczną personę, kogoś, kto tak naprawdę nie jest Kubą Janiszewskim. A więc coming outem rozwiązałem ten problem. Poza tym, bardzo nie chciałem, żeby to się wydarzyło poza moją kontrolą, żeby to było tajemnicą poliszynela, o której wszyscy wiedzą, ale nikt głośno nie mówi. No, i oczywiście myślałem też o tych wszystkich młodych chłopakach, którzy w tym momencie odkrywają swą seksualność i są nią przerażeni. Może akurat słuchał mnie jakiś stłamszony 15-latek, który myśli: "Boże, jak ktokolwiek się dowie, że jestem gejem, to po mnie." I usłyszał faceta, który spokojnie mówi w radiu, że jest gejem i świat mu się nie zawala. MK: Czy planowałeś to wcześniej? KJ: Myślałem o tym już od dawna, pytałem nawet szefową, która przyjęła pomysł z entuzjazmem. Ale byłoby niezręcznie wygłosić bez powodu takie oświadczenie na antenie. W rozmowie z dyrektorem Szatkowskim nadarzyła się fantastyczna ...   ( Pozostało znaków: 8056 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186524   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wywiady Repliki: Kuba Janiszewski Kuba Janiszewski
fot. Oiko Petersen
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku