logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
39

Lipa! Czyli Kochanowski komentuje

Święty Ojciec i Nie-święte Pedały

Dodano: 04.05.2005, Aktualizacja: 04.05.2005

Jego Świątobliwość Benedykt XVI zainaugurował swój pontyfikat w sposób nie pozostawiający złudzeń, iż faktycznie będzie z jednej strony kontynuatorem \"wielkiego dzieła\" papieża Wojtyły, z drugiej zaś nadal pozostanie \"Panzerkardinal\". Kontynuacja w obu wymiarach dotyczy, jak się okazuje, przede wszystkim absolutnie wrogiego stosunku do ludzkiej seksualności, w tym i nienawiści do osób homoseksualnych...

Jego Świątobliwość Benedykt XVI zainaugurował swój pontyfikat w sposób nie pozostawiający złudzeń, iż faktycznie będzie z jednej strony kontynuatorem "wielkiego dzieła" papieża Wojtyły, z drugiej zaś nadal pozostanie "Panzerkardinal", tym razem w wersji hard jako "Panzerpapa". Kontynuacja w obu wymiarach dotyczy, jak się okazuje, przede wszystkim absolutnie wrogiego stosunku do ludzkiej seksualności, w tym i nienawiści, bo trudno to inaczej nazwać, do osób homoseksualnych. Najpierw zatem wypada przypomnieć, że w czasie pontyfikatu Wojtyły, gdy Raztiner był Wielkim Inkwizytorem, Watykan wydał bardzo wiele dokumentów na temat homoseksualizmu. Oficjalne zapisy zawarte w "Katechizmie Kościoła katolickiego", gdzie mowa jest o "należnym szacunku" wobec homoseksualistów, były w gruncie rzeczy tylko zasłoną dymną wobec rzeczywstej homofobii kościelnej. Oto w jednym z ostatnich dokumentów kościelnych, napisanych przez Razingera i zaaprobowanych przez Jana Pawła II, Kościół, po rytualnych zapewnieniach o "szcunku dla homoseksualistów" stwierdza: "Obowiązkiem [państwa] jest przypominanie o niemoralności homoseksualnych związków, jak również utrzymanie zjawiska w takich granicach, by nie stanowiło ono zagrożenia dla moralności społecznej. Tolerancja bowiem nie może narażać młodych pokoleń na błędne rozumienie płciowości i małżeństwa. Wreszcie tam, gdzie dokonano już prawnej legalizacji związków homoseksualnych, konieczne jest przeciwstawienie się temu w sposób jasny i wyrazisty. Należy wstrzymać się od jakiejkolwiek formalnej współpracy w promowaniu i wprowadzaniu w życie praw tak wyraźnie niesprawiedliwych, a także, jeśli to możliwe, od działania na poziomie wykonawczym. W tej materii każdy może odwołać się do prawa odmowy posłuszeństwa z pobudek sumienia...   ( Pozostało znaków: 7480 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186381   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Lipa! Czyli Kochanowski komentuje dr Jacek Kochanowski
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku