logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
29

Wywiady IS eXtra: minister Magdalena Środa

"Mam nadzieję na uchwalenie ustawy o partnerstwie"

Dodano: 25.08.2004, Aktualizacja: 25.08.2004

Kilka dni temu urząd pełnomocnika rządu do spraw ds. równego statusu kobiet i mężczyzn objęła dr Magdalena Środa. W wywiadzie dla Innej Strony dr Środa wyraziła nadzieję na uchwalenie ustawy o partnerstwie: Może jestem zbyt naiwna - skoro wydaje mi się, że o ile prawo adopcji przez pary homoseksualne może budzić dyskusje i niechęć - choć warto ten temat podjąć - o tyle zwykłe prawo do tego by partner lub partnerka po długoletnim pożyciu mogli po sobie dziedziczyć, wydaje mi się zwykłym prawem obywatelskim. Dlatego, w moim przekonaniu, nie jest to ustawa, która promuje homoseksualizm lub daje przywileje parom homoseksualnym ani też w żaden sposób nie wpływa na modyfikację rodziny, lecz wyrównuje prawa obywatelskie homoseksualistów względem innych obywateli.
Zapraszamy do lektury.

Kilka dni temu urząd pełnomocnika rządu do spraw ds. równego statusu kobiet i mężczyzn objęła dr Magdalena Środa. W wywiadzie dla Innej Strony dr Środa wyraziła nadzieję na uchwalenie ustawy o partnerstwie: Może jestem zbyt naiwna - skoro wydaje mi się, że o ile prawo adopcji przez pary homoseksualne może budzić dyskusje i niechęć - choć warto ten temat podjąć - o tyle zwykłe prawo do tego by partner lub partnerka po długoletnim pożyciu mogli po sobie dziedziczyć, wydaje mi się zwykłym prawem obywatelskim. Dlatego, w moim przekonaniu, nie jest to ustawa, która promuje homoseksualizm lub daje przywileje parom homoseksualnym ani też w żaden sposób nie wpływa na modyfikację rodziny, lecz wyrównuje prawa obywatelskie homoseksualistów względem innych obywateli. Zapraszamy do lektury. Janusz Marchwiński: W niedawnym wywiadzie dla Gazety Wyborczej powiedziała Pani, że być może uda się Pani przeforsować w Sejmie kilka ustaw - wśród nich ustawę o równym statusie kobiet i mężczyzn a także ustawę o związkach partnerskich autorstwa senator Marii Szyszkowskiej. Do wyborów parlamentarnych pozostało tylko kilka miesięcy. Czy sądzi Pani, że ustawa o związkach partnerskich ma jeszcze szansę? Magdalena Środa: Sądzę, że tak. Ustawa ta ogranicza związki partnerskie do aspektu dziedziczenia. Ta wersja wydaje mi się absolutnie do zaakceptowania. Może jestem zbyt naiwna - skoro wydaje mi się, że o ile prawo adopcji przez pary homoseksualne może budzić dyskusje i niechęć - choć warto ten temat podjąć - o tyle zwykłe prawo do tego by partner lub partnerka po długoletnim pożyciu mogli po sobie dziedziczyć, wydaje mi się zwykłym prawem obywatelskim. Dlatego, w moim przekonaniu, nie jest to ustawa, która...   ( Pozostało znaków: 7183 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186293   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wywiady IS eXtra: minister Magdalena Środa Minister Magdalena Środa
(foto PAP)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku