logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
13

"Tajemnice plebanii" bez tajemnic

Kolejny skandal w Kościele i co z niego wynika

Dodano: 05.08.2004, Aktualizacja: 05.08.2004

Polska pławi się w nowym skandalu "pedofilskim". Codziennie gazety przynoszą nowe pikantne szczegóły, "Wyborcza" opublikowała artykuł pod tytułem "Tajemnice plebanii", w którym ujawnia "wstrząsające zeznania Sławomira R. (16) o pieniądzach, alkoholu, prostytutkach" w mieszkaniu gdańskiego prałata Henryka Jankowskiego. Ksiądz uporczywie wszystkiemu zaprzecza, nie przyznaje się także do seksualnych kontaktów z piątką małolatów, którzy - według licznych świadectw - "rządzili plebanią" i samym duchownym. O wszystkim tym pisał już ponad rok temu tygodnik Fakty i Mity - ale wtedy rewelacje zbyto wzruszeniem ramion. Dziś opinia publiczna ekscytuje się dociekaniem, czy całowanie małolata w usta "na dobranoc" przez mężczyznę zbliżającego się do siedemdziesiątki jest "ojcowskim gestem" czy też nie. I czy wywalanie przez duchownego ośmiu tysięcy złotych na pokrycie długów rozwydrzonego chłopaka to tylko bezinteresowny gest...

Polska pławi się w nowym skandalu "pedofilskim". Codziennie gazety przynoszą nowe pikantne szczegóły, "Wyborcza" opublikowała artykuł pod tytułem "Tajemnice plebanii", w którym ujawnia "wstrząsające zeznania Sławomira R. (16) o pieniądzach, alkoholu, prostytutkach" w mieszkaniu gdańskiego prałata Henryka Jankowskiego. Ksiądz uporczywie wszystkiemu zaprzecza, nie przyznaje się także do seksualnych kontaktów z piątką małolatów, którzy - według licznych świadectw - "rządzili plebanią" i samym duchownym. O wszystkim tym pisał już ponad rok temu tygodnik Fakty i Mity - ale wtedy rewelacje zbyto wzruszeniem ramion. Dziś opinia publiczna ekscytuje się dociekaniem, czy całowanie małolata w usta "na dobranoc" przez mężczyznę zbliżającego się do siedemdziesiątki jest "ojcowskim gestem" czy też nie. I czy wywalanie przez duchownego ośmiu tysięcy złotych na pokrycie długów rozwydrzonego chłopaka to tylko bezinteresowny gest. Z tego, co dziś wiadomo, styl życia prałata Henryka Jankowskiego stawia w cieniu praktyki poznańskiego arcybiskupa Juliusza Paetza. Jednak - co można założyć z duży...   ( Pozostało znaków: 4612 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186285   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
"Tajemnice plebanii" bez tajemnic Prałat Henryk Jankowski
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku