logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
26

Awantura o imprezę gej&les w Krakowie

Czy spotkanie homoseksualistów z procesją jest prowokacją?

Dodano: 21.04.2004, Aktualizacja: 21.04.2004

Krakowski dodatek do Gazety Wyborczej krzyczy, że pod murami miasta pojawiła się zaraza. Na pierwszej stronie wydania z 20.04.04 ukazał się alarmujący artykuł pod wielkim tytułem "Rendez-vous na Wawelu". Czytamy w nim, że "gdy w wawelskiej katedrze modlić się będą uczestnicy procesji św. Stanisława, u stóp wzgórza swoją manifestację kończyć będą geje i lesbijki". (...)Chryja, wywołana przez Gazetę Wyborczą w Krakowie jest tak piramidalnym spiętrzeniem nonsensu, że (znając dotychczasową postawę redakcji) trudno zrozumieć, kto i po co zgodził się na wydrukowanie tak idiotycznego materiału? Autorka tekstu Magdalena Kula informuje o organizowanej przez lokalny oddział Kampanii Przeciw Homofobii imprezie "Kultura dla tolerancji", w taki sposób, że niewielkie wydarzenie jawi się jako terrorystyczny zamach dewiantów na uświęcone setkami lat tradycji kościelne obchody...

Krakowski dodatek do Gazety Wyborczej krzyczy, że pod murami miasta pojawiła się zaraza. Na pierwszej stronie wydania z 20.04.04 ukazał się alarmujący artykuł pod wielkim tytułem "Rendez-vous na Wawelu". Czytamy w nim, że "gdy w wawelskiej katedrze modlić się będą uczestnicy procesji św. Stanisława, u stóp wzgórza swoją manifestację kończyć będą geje i lesbijki". Tekst ilustruje obrazek. Widać na nim dwa pochody, rozdzielone parawanem. Po jednej stronie idzie procesja z krzyżem, po drugiej geje z tęczowymi plakatami. Chryja, wywołana przez Gazetę Wyborczą w Krakowie jest tak piramidalnym spiętrzeniem nonsensu, że (znając dotychczasową postawę redakcji) trudno zrozumieć, kto i po co zgodził się na wydrukowanie tak idiotycznego materiału? Autorka tekstu Magdalena Kula informuje o organizowanej przez lokalny oddział Kampanii Przeciw Homofobii imprezie "Kultura dla tolerancji", w taki sposób, że niewielkie wydarzenie jawi się jako terrorystyczny zamach dewiantów na uświęcone setkami lat tradycji kościelne obchody: "Zaplanowana na niedzielę 9 maja manifestacja ma być wyrazem poparcia dla homoseksualistów i ich praw. Jej uczestnicy o godz. 13.30 spotkają się pod Ratuszem. Później przemaszerują ulicą Grodzką na Wawel, pod pomnik wawelskiego smoka. Przyniosą ze sobą transparenty, tęczowe flagi i setki ulotek, które rozdadzą przechodniom. W tym czasie w katedrze na Wawelu prawdopodobnie modlić się będą jeszcze uczestnicy dorocznej procesji świętego Stanisława, która do Krakowa przyciąga tłumy wiernych. Wielu z nich po mszy dostanie ulotki nawo...   ( Pozostało znaków: 6542 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186237   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Awantura o imprezę gej&les w Krakowie rys. Gazeta Wyborcza / A. Zaręba
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku