logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
2
9
3

Misiło z Nowoczesnej o związkach partnerskich i adopcji

"Związki to nie jest wstęp do adopcji"

Dodano: 19.10.2017, Aktualizacja: 19.10.2017

Kto by pomyślał, że kwestie LGBT staną się... rozgrywką polityczną w Nowoczesnej? Piotr Misiło, poseł partii i kandydat na jej przewodniczącego, w Radiu Plus mówił o tym, co różni go od Ryszarda Petru i jaki jest jego światopogląd. "Myślę, że jeśli chodzi o światopogląd to tutaj jestem liberałem absolutnym i co do tego nie ma chyba cienia wątpliwości. Na pewno związki partnerskie musimy jak najszybciej zalegalizować w Polsce bo jest czymś archaicznym" - podkreślał, dodając że... adopcja na chwilę obecną nie, ale kto wie...

O pośle Nowoczesnej z okręgu szczecińskiego zrobiło się głośno, gdy przegrał wybory na szefa struktur partii w zachodniopomorskim, po czym ogłosił, że... wystartuje w wyborach na przewodniczącego ugrupowania w listopadzie. Polityk uważa, że będzie lepszym liderem partii niż Ryszard Petru, bo stawia "na drużynę".

W czwartek poseł był gościem Radia Plus, gdzie mówił m.in. o tym, co różni go od Ryszarda Petru. Nie brakowało kwestii światopoglądowych. 

"Myślę, że jeśli chodzi o światopogląd to tutaj jestem liberałem absolutnym i co do tego nie ma chyba cienia wątpliwości. Na pewno związki partnerskie musimy jak najszybciej zalegalizować w Polsce bo jest czymś archaicznym" - mówił poseł. Dopytywany przez dziennikarza o adopcję przez "pary homoseksualne", odpowiedział:

"Nie, tak daleko bym się nie posuwał. Związki partnerskie tak, ale adopcja przez pary homoseksualne to już jest etap absolutnie dalszy i myślę, że w tej chwili w polskim społeczeństwie..." - dopytywany dalej, czy "widziałby w przyszłości" adopcję, odparł: "Wie Pan, to jest tak, że nie można wykluczyć w przyszłości niczego bo przyszłość zmienia się absolutnie dynamicznie, widzimy jak świat się zmienił przez przez ostatnie 20 lat...". Dziennikarz nie dawał jednak za wygraną i dopytywał, czy związki partnerskie nie są "wstępem do adopcji".

Misiło powiedział, że "to nie jest wstęp do adopcji".

Całej rozmowy posłuchać można na stronie Radia Plus.
ZOBACZ TEŻ Rabiej: kończymy ustawę o związkach partnerskich Projekt już jesienią

Przypomnijmy, że w sierpniu Paweł Rabiej powiedział, że "Kończymy ustawę o związkach partnerskich. To kwestia ważna dla wielu Polaków, czy mogą żyć w związku partnerskim z osobą, którą kochają" i zapowiedział złożenie projektu ustawy jesienią.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (3)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Julia-Renata (?) 20.10.2017 22:10
Patrzcie , jak to niektóre partie kokietują nas a nawet obiecują gruszki na wierzbie. Mówić można wiele...
BoyPol (?) 19.10.2017 18:59
Koleś sprawia wrażenie tak tępego pajaca, że nawet szkoda się nim zajmować...
shingao (31) Szczecin 19.10.2017 16:48
Jest "liberałem absolutnym", ale nie popiera adopcji. I jeden z moich ulubionych argumentów, że społeczeństwo nie jest gotowe.

Jednak fajnie, że jest to poruszany temat. Jak mają zamiar się licytować, kto jest bardziej LGBTfriendly, to mi to pasuje.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Misiło z Nowoczesnej o związkach partnerskich i adopcji Fot. za: twitter.com/Piotr_Misilo
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku