logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
57
0
3

Katy Perry: nie wolno mi było spotykać się z gejami

Bo seksualność nie jest czarno-biała

Dodano: 20.04.2017, Aktualizacja: 21.04.2017

Katy Perry wychowywała się w bardzo religijnej rodzinie. Jej ojciec jest pastorem kościoła ewangelickiego. W najnowszym Vogue opowiada o swoim dzieciństwie, chrześcijaństwie i życiu w Kalifornii. O tym jak w domu panowała homofobia i rasizm. Mało tego – gdzie oglądało się religijnych ekstremistów w telewizji, bojkotowało się Madonnę i Marilyna Mansona oraz nie obchodziło Halloween.

„Nie mogłam przebywać i kolegować się z osobami LGBT. Homoseksualizm był czymś obrzydliwym, niegodnym, był z piekła rodem” – mówi piosenkarka w wywiadzie, który ukaże się w maju.

Katy wychowywała się w wierzącej rodzinie. Zaczynała w chórze gospel, występowała jako Katy Hudson. Czuła jednak, że jest inna. W szkole i kościele wszyscy myśleli podobnie. Wszyscy żyli, jak to sama nazywa, w „bańkach”.

Katy, która jest osobą biseksualną oraz która słynie z tego, że jest wierną i oddaną sojuszniczką społeczności LGBT, wspomina, że w domu nigdy nie słuchało się Madonny czy Marilyna Mansona. Chodziło się pikietować przed ich koncertami. Oglądało się szoł Billa O’Reilly’ego – konserwatywnego komentatora politycznego, który wczoraj został zwolniony ze stacji FOX News, w związku z oskarżeniami o molestowanie seksualne.  

„Edukacja nie była priorytetem, wydaje mi się, że zaczęłam się tak naprawdę uczyć dopiero kiedy miałam 20 lat, wciąż jest tyle, czego chciałabym się nauczyć, co chciałabym poznać. Ale jestem ciekawska, taka się urodziłam, dlatego jestem tu, gdzie jestem” – mówi.

Swoją karierę zaczęła od mocnego kopnięcia – piosenki „I kissed a girl”. Według Perry to była forma buntu, wykrzyczenia swojej złości i niezgody. Podczas wręczania National Equality Award HRC powiedziała:

„Jestem tylko piosenkarką i tekściarką, naprawdę. Mówię, co czuję, piszę, co czuję… Tak, całowałam się z dziewczyną – podobało mi się. Szczerze? Zrobiłam więcej. Jak to pogodzić z wychowaniem w religijnej rodzinie, z wizerunkiem dziewczyny gospel? Byłam ciekawa i chciałam próbować, seksualność nie była czarno-biała. Wciąż nie jest”.

ZOBACZ TEŻ Katy Perry: Pocałowałam dziewczynę... i nie tylko Coming out artystki podczas gali Human Rights Campaign?

Nie tak dawno przyznała się, że próbowała „pozbyć się” swojej biseksualności. Modliła się o „wyleczenie” podczas obozów chrześcijańskich i dla neofitów. 

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (3)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
szczypiorekxD (27) olsztyn / Nottingham 23.04.2017 12:12
Biseksualna? A ta informacja to skad?
stevie (21) Warszawa 21.04.2017 15:48
jestem z niej coraz bardziej dumna :')
Linbix (21) Poznań 20.04.2017 20:08
Brawo za pozytywną przemianę Katy :)

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Katy Perry: nie wolno mi było spotykać się z gejami Fot. Instargam, za: https://www.instagram.com/katyperry/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku