logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
44
3
22

Spice Bears, czyli miśki na szpilkach

Wbrew stereotypom

Dodano: 07.04.2017, Aktualizacja: 07.04.2017

Miśki w leginsach i na szpilkach? Dlaczego nie! A wszystko po to, by pokazać, że społeczność LGBT jest różnorodna i zachęcić innych do "poczucia wolności". Tak o Spice Bears mówią jego członkowie, cztery miśki, które nagrały "parodię" Spice Girls. W planach - kolejne filmiki.

Grześka, Maćka, Łukasza i Lakiego połączyło Stowarzyszenie Bears of Poland. Znajomość przerodziła się w przyjaźń i - jak sami mówią - "szalony projekt, który nazwaliśmy Spice Bears".

"Nie chodziło tu o zwykłą parodię Spice Girls. To miało być coś więcej. Dlatego postanowiliśmy założyć szpilki oraz leginsy i pobawić się w mieszankę stylizacji męsko-damskiej" - mówią w rozmowie z nami. Jak wyszło? Zobaczcie:Po co to wszystko? "Najpierw stwierdziliśmy, że dla dobrej zabawy, dla nadania życiu kolorów i świetnych wspomnień na starość. W trakcie zdaliśmy sobie sprawę, że to co robimy pomaga nam samym wyzwolić się z wszechobecnych stereotypów bycia miśkiem i gejem. Te stereotypy szczególnie są mocno zakorzenione w społeczności LGBT+. No bo jak to misiek na szpilkach? Przecież gej to tylko szczupły młody chłopak w okolicy 20-tki. A tu niespodzianka: nie dość, że gej to misiek i w dodatku w leginsach i szpilkach" - mówią.

Panowie podkreślają, że chcą pokazać, szczególnie osobom LGBT, że trzeba mieć dystans do siebie i nie należy się siebie wstydzić. "Być może wybraliśmy na to zbyt karykaturalną formę, ale w taki właśnie sposób możemy dotrzeć do innych z hasłem: Bądź sobą, wyraź siebie, wyjdź z szafy i czuj się wolny. Życie może być kolorowe, tylko musisz zrobić pierwszy krok.

Spice Bears mówią, że społeczność LGBT jest bardzo różnorodna i jest w niej miejsce dla każdego. "I to jest właśnie nasz pierwszy krok do wolności. Może nie wszystkim się spodoba, ale zapewniamy, że u niejednej osoby uśmiech pojawi się na twarzy – już to sprawdziliśmy" - dodają.

W planach - kolejne filmiki. A my zapraszamy na fanpage Spice Bears.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (22)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
luki (37) Kraków 06.05.2017 18:56
No to my się rozkręcamy :)
Zapraszamy do kolejnego klipu :) https://www.youtube.com/watch?v=vHSs31tnmIQ
amciek (36) Krakow 06.05.2017 9:42
What???
"uzurpacja"? czego? wydawało mi się, że "środowisko" jest różnorodne i to jeden z naszych atutów! I to powinniśmy kultywować. I nie ma jednego, prawdziwego obrazu geja, to pełne spektrum. Nikt Tobie nie broni wyjść z własną wizją do ludzi i pokazać, którym i jakim elementem tej układanki Ty jesteś. To jest nasz fragment.
Prawdziwy - ale nie jedyny słuszny... może stereotypowy, może kiczowaty, na pewno na obcasach... I miała to być świetna zabawa - dla nas była, a jeśli dla Ciebie nie... nie będziemy płakać...

Lord Byron:
@luki

Ja rypię :( Jest jeszcze gorzej, niż myślałem. Oprócz kiczu wizualnego, kicz mentalny. To znaczy, jacy są "naprawdę" geje? Wszyscy, jak jeden mąż, mają szczególną predylekcję do muzycznego popsyfu, kiczu i tańczenia na obcasach? A Ci, którzy mają inny gust i lubią inne rzeczy, są mniej "naprawdę", niż Wy? Albo udają? Nie sądzisz, że to lekka uzurpacja, tak twierdzić?
Konwalia (?) 11.04.2017 8:19
Ciekawe czy łatwo jest kupić szpilki w męskim rozmiarze np. 43 , pewnie nie...
Queer.pl   dodane przez Facebooka 10.04.2017 21:45
Jak się miśki podobają to koniecznie odwiedźcie je na Facebooku! Spice Bears ♥
kurczak_z_rozna (28) Kraków 09.04.2017 13:55
haha, nie przypuszczałem, że komentarze objawią przede mną ludzi, którym grozi pęknięcie żyłki po obejrzeniu nawet tak niewinnej groteski.
Trudno, przeludnienie mamy, od kilku zawałów świat istnieć nie przestanie.

Gratuluję chłopaki, świetny film. Jak dotąd jedyny akceptowalny przeze mnie klip muzyczny z pop :)
Gejowski   dodane przez Facebooka 08.04.2017 22:59
Fajne te miśki.. :)
SweetMadness (?) 08.04.2017 16:13
>...< fuj ( wiem, że tu jesteś Shingao)
marcinekn (39) Dublin 08.04.2017 13:27
Tomasz:
Trzeba mieć nasrane we łbie.


każdy może robić co chce a nasrane to napewno masz ty bo wali z daleka :(
Tomasz   dodane przez Facebooka 08.04.2017 2:21
Trzeba mieć nasrane we łbie.
Electra Heart (22) Warszawa 08.04.2017 0:52
No i od razu nastrój lepszy! :D

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku