logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
55
0
1

Zapaśniczy coming out

Anthony Bowens nie mógł dłużej żyć w szafie

Dodano: 16.03.2017, Aktualizacja: 16.03.2017

Anthony, zapaśnik i model, ujawnił się w mediach społecznościowych jako osoba biseksualna. Zrobił tym niespodziankę swojemu facetowi, który wszedł razem z nim do szafy, by nie przeszkadzać w karierze sportowej Bowensa. Okazało się, że jego biseksualność nie jest problemem, a on sam może zacząć żyć w pełni.

„Dopiero po wideo na Youtubie zauważyłem, że coming out wcale nie był tak problematyczny, jak mi się wydawało” – przyznaje po czasie Anthony.

Wszystko zaczęło się od filmiku „The Laughing Challenge”, w opisie którego chłopak sportowca, Michael Pavano, podpisał się jako jego partner.

Po kilku tygodniach dostaje wiadomość: „Stary, dlaczego mi nie powiedziałeś?” Tym dziwniejsze to było, że była to osoba, przed którą najbardziej chciał ukryć swoją orientację. „O czym mówisz?” – udawał. „Widziałem wideo” – brzmiała odpowiedź.

Okazało się, że jego orientacja seksualna nic nie zmienia. Jednak fakt, że informacja rozeszła się w ekspresowym tempie – to był już powód do nerwów i niepokoju. Stało się – tego nie dało się zatrzymać.

Wcześniej, pomimo że zaczął odnosić sukcesy jako zapaśnik oraz model, nie był szczęśliwy. Bał się swojej orientacji. Jego historia z seksualnością zaczęła się niewinnie – ukradkowe spojrzenia, zauroczenia. Płeć? Nie miała znaczenia. Idąc ulicą obracał się za dziewczynami i za chłopakami.

Happy Valentine's Day to my guy  love you so effing much #kissesonfilm

Post udostępniony przez Michael Pavano (@michaelpavano)

Nie czułem się źle z myślą, że jestem biseksualny, ale myśl, że inni mogą wiedzieć powodowała niepokój i brak komfortu” – mówi. Mike’a spotkał w maju 2016 roku. Najpierw rozmawiali na Instagramie. Wreszcie się spotkali - było to w urodziny Mike’a, które spędzili razem z jego znajomymi.

„To mój pierwszy poważny związek – i to z mężczyzną. Nareszcie czuję się dobrze sam ze sobą” – mówi dzisiaj. Ma duże wsparcie od przyjaciół i rodziny i dalej chce przekraczać granice i łamać stereotypy.

Kiedy na Facebooku opublikował post, w którym otwarcie pisze, że jest biseksualny, Mike o niczym nie wiedział. Tak – coming out był niespodzianką. W pół godziny – ponad 900 polubień i 200 komentarzy.

Dlaczego zdecydował się na coming out? Przede wszystkim dla siebie. Poza tym czuł, że to był najlepszy – i najwyższy – czas. Nie mógł wymagać od Mike życia w szafie. Oraz chciał zmiany – chciał pokazać, że zmiana jest możliwa.

26-letniemu Anthony’emu gratulujemy odwagi i życzymy wszystkiego najlepszego!

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Côme   dodane przez Facebooka 17.03.2017 13:11

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Zapaśniczy coming out Fot. Instargam, za: https://www.instagram.com/bowens_official/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku