logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
11.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
7
32
13

Irańczyk zatrzymany po gejowskim rejsie

Dekret Trumpa uderza także w imigrantów LGBT

Dodano: 30.01.2017, Aktualizacja: 30.01.2017

Podpisany przez prezydenta Donalda Trumpa w piątek antyimigrancki dekret uderza także w ludzi LGBT. Maysam Sodagari, gej irańskiego pochodzenia, który mieszka w USA od 9 lat, opisał na Facebooku zatrzymanie i przesłuchanie, którego doświadczył po gejowskim rejsie.

W piątek wieczorem media obiegła wiadomość, że prezydent Donald Trump podpisał dekret, który blokuje możliwość przybycia do Stanów Zjednoczonych obywatelom siedmiu krajów muzułmańskich. Dekret dotyczy obywateli Iraku, Iranu, Syrii, Sudanu, Libii, Somalii i Jemenu.

Tysiące ludzi protestowało w weekend na lotniskach i ulicach amerykańskich miast - przeciwko zakazowi. Trump tłumaczył, że w dekrecie nie chodzi o muzułmanów, a o terroryzm. "Tu nie chodzi o religię, chodzi o terroryzm i zapewnienie naszemu krajowi bezpieczeństwa" - podkreślał prezydent USA w niedzielę.

W weekend w mediach społecznościowych nie brakowało historii imigrantów, którzy zostali rozdzieleni z rodzinami, czy którym zablokowano wjazd do Ameryki, chociaż od lat w kraju pracują i są posiadaczami zielonych kart. Wśród historii nie brakowało także tych od społeczności LGBT.

Irańczyk Maysam Sodagari, biotechnolog, który w USA mieszka i pracuje od 9 lat, napisał w piątek, że kilka dni wcześniej wypłynął w gejowski rejs i nie wie, czy po powrocie zostanie wpuszczony do USA. "Moja przyszłość nie jest pewna, wszystko z powodu nagłej zmiany w prawie. Jeżeli zostanę zatrzymany i odesłany do Iranu, przynajmniej wiem, że żyłem pełnią życia jako gej w Ameryce i chcę wam wszystkim podziękować za bycie częścią tego doświadczenia" - napisał Sodagari w piątek na Facebooku. Po przypłynięciu do Port Everglades mężczyzna został zatrzymany i m.in. przesłuchiwany - wszystko relacjonował na swoim Facebooku. Po dwóch godzinach 32-latek został zwolniony do domu.

Zasadność dekretu Trumpa podważył m.in. nowojorski sąd federalny, nie brakuje też słów oburzenia z całego świata. W weekend zatrzymano łącznie od stu do dwustu imigrantów i uchodźców, którzy byli w drodze do USA.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (13)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
shingao (31) Szczecin 31.01.2017 18:38
Gibson95:
Jak mi przykro ale dane Ci jest żyć w katolickim państwie i tak zostanie :P


Mi tez jest z tego powodu przykro, jednak jestem dobrej myśli. Powolutku, powolutku sekularyzacja społeczeństwa postępuje. Kiedyś w końcu wyprowadzimy te bałwany i gusła ze szkół i urzędów do kościołów.
andro (32) a nie bo wieś 31.01.2017 13:13
Gibson95:
"dane Ci jest żyć w katolickim państwie"
O patrz, a zawsze mnie sie wydawało że shingao to w Polsce mieszka, widać to jakiś inny Szczecin...
Gibson95 (22) Kraków Poznań 31.01.2017 10:30
shingao:
Gibson95:
(...) zabezpieczyć naszą wolność,tradycje i chrześcijańskie wartości. (...)


Pisz w swoim imieniu. To nie są moje chrześcijańskie wartości, tylko Twoje.
Nie. To nie jest tak, że mam wybór między islamskimi oszołomami a chrześcijańskimi oszołomami. Ja tam wolę świeckie państwo.




Jak mi przykro ale dane Ci jest żyć w katolickim państwie i tak zostanie :P
VanZeeland (23) Szczecin 30.01.2017 22:40
Pomysł Trumpa dobry ale wykonanie ch... Nie dokończę. Problemy z powrotem do USA może mieć np. Mo Farah, którzy mieszka tam i trenuje od, bodajże, dziewięciu lat. Problemy mieli też ludzie irańskiego pochodzenia, którzy USA są od malutkiego, pracowali np. dla amerykańskiego rządu. Na ironię zakrawa fakt, że Pomarańczowy Trump "zbanował" osoby z Iraku, Somalii, Iranu, Syrii, Jemenu i Libii(tak, tam jest terroryzm) a nie "zbanował" obywateli państw, z którymi: UNO: kręci interesy tj. Arabia Saudyjska czy ZEA i DUO: które sponsorują Daesh tj. Arabia Saudyjska.
PS. Każdy Polak, który cieszy się z tego dekretu Pomarańczowego jak głupi do sera powinien spojrzeć na następujące równanie: mniej uchodźców w USA = więcej uchodźców/terrorystów w Europie. Naprawdę, nie ma się z czego cieszyć.
shingao (31) Szczecin 30.01.2017 16:01
Gibson95:
(...) zabezpieczyć naszą wolność,tradycje i chrześcijańskie wartości. (...)


Pisz w swoim imieniu. To nie są moje chrześcijańskie wartości, tylko Twoje.
Nie. To nie jest tak, że mam wybór między islamskimi oszołomami a chrześcijańskimi oszołomami. Ja tam wolę świeckie państwo.
Gibson95 (22) Kraków Poznań 30.01.2017 15:30
whateverboi:
Gibson95:
Dekret jest dobry ma swoje wady ale z czasem uściśli się jego przepisy,musimy stawić czoła islamowi,przejąć inicjatywę i rozpocząć masowe deportacje z Europy,by zabezpieczyć naszą wolność,tradycje i chrześcijańskie wartości.Wiem że brzmi to ostro i zaraz ktoś mnie zruga za to i wyzwie od faszystów,ale taka prawda każdego muzułmanina trzeba dokładnie sprawdzić zanim wjedzie do Europy,bądź USA dopóki takie procedury kontrolne nie powstaną trzeba prewencyjnie zamknąć granice.
\

Załóżmy, ze Europa = twój dom.
Uchodźcy = zarażeni.
Co lepiej zrobić? Przyjąć ich do siebie, nakarmić, wyleczyć, nawrócić, czy wysłać poza Europę, gdzie zaraza będzie się rozprzestrzeniać? Wszakże Francja już od chyba pół roku prowadzi sesje z ortodoksyjnymi muzułmanami, wysłannikami ISIS, to daje efekty bo ludzie ci są dosłownie zarażenie wirusem religii, nietolerancji i radykalizmu.




Możemy edukować, z nadzieją że porzucą swój radykalizm,jednak pamiętajmy że mogą też udawać że się zmieniają,a za plecami organizować komórki terrorystyczne i przygotowywać zaplecze dla potencjalnych ochotników.Tak więc ryzyko jest niewspółmierne do możliwych korzyści,a za to ryzyko zapłacą nie muzułmanie tylko my jako ofiary zamachów.Osobiście nie podjąłbym się takiego ryzyka,ale doceniam Twój komentarz :)
whateverboi (?) 30.01.2017 14:18
Gibson95:
Dekret jest dobry ma swoje wady ale z czasem uściśli się jego przepisy,musimy stawić czoła islamowi,przejąć inicjatywę i rozpocząć masowe deportacje z Europy,by zabezpieczyć naszą wolność,tradycje i chrześcijańskie wartości.Wiem że brzmi to ostro i zaraz ktoś mnie zruga za to i wyzwie od faszystów,ale taka prawda każdego muzułmanina trzeba dokładnie sprawdzić zanim wjedzie do Europy,bądź USA dopóki takie procedury kontrolne nie powstaną trzeba prewencyjnie zamknąć granice.
\

Załóżmy, ze Europa = twój dom.
Uchodźcy = zarażeni.
Co lepiej zrobić? Przyjąć ich do siebie, nakarmić, wyleczyć, nawrócić, czy wysłać poza Europę, gdzie zaraza będzie się rozprzestrzeniać? Wszakże Francja już od chyba pół roku prowadzi sesje z ortodoksyjnymi muzułmanami, wysłannikami ISIS, to daje efekty bo ludzie ci są dosłownie zarażenie wirusem religii, nietolerancji i radykalizmu.
Gibson95 (22) Kraków Poznań 30.01.2017 13:32
Dekret jest dobry ma swoje wady ale z czasem uściśli się jego przepisy,musimy stawić czoła islamowi,przejąć inicjatywę i rozpocząć masowe deportacje z Europy,by zabezpieczyć naszą wolność,tradycje i chrześcijańskie wartości.Wiem że brzmi to ostro i zaraz ktoś mnie zruga za to i wyzwie od faszystów,ale taka prawda każdego muzułmanina trzeba dokładnie sprawdzić zanim wjedzie do Europy,bądź USA dopóki takie procedury kontrolne nie powstaną trzeba prewencyjnie zamknąć granice.
Przemek   dodane przez Facebooka 30.01.2017 12:37
Tu raczej sąd amerykański nie zgodzi się na deportację - zbyt duże zagrożenie dla życia ze względu na orientację.
Orochi (?) 30.01.2017 11:46
Tez jestem biotechnologiem... Ciekawe czy bedzie mnie kiedys stać na taki gejowki rejs :/

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Irańczyk zatrzymany po gejowskim rejsie Maysam Sodagari podczas rejsu, fot. za: facebook.com/persian.koala