logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
11.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
49
5
22

Czy papież Franciszek spotka się w Krakowie z osobami LGBT?

Wiara i Tęcza zaprasza do Przystani Pielgrzymów

Dodano: 26.07.2016, Aktualizacja: 06.09.2016

Od wtorku w Krakowie rusza Przystań Pielgrzymów LGBT!

To miejsce, gdzie w przyjaznej atmosferze będzie można porozmawiać z duchownymi i świeckimi wolontariuszami, czy wspólnie się pomodlić. Dlaczego warto odwiedzić Przystań? O tym opowiedziała nam Agnieszka Wiciak z Wiary i Tęczy, która wykorzystała też okazję, by do punktu zaprosić... Papieża Franciszka.



Wiara i Tęcza podkreśla, że "To jakim głosem mówi Kościół w Polsce ma wpływ na ludzi LGBTQ". W konferencji prasowej, otwierającej Przystań Pielgrzymów LGBT udział wziął też Brendan Fay, filmowiec i działacz LGBT, który walczył o równość małżeńską w USA. "Kościół powinien nie tylko przeprosić, ale też zaprosić" - mówił Fay, dodając, że nadzieja na zmianę w Kościele w młodych ludziach, którzy chcą żyć otwarcie i w zgodzie ze sobą.


Więcej informacji o Przystani Pielgrzymów LGBT:
ZOBACZ TEŻ Skrót LGBT wywołuje już coraz mniej krzyku Rozmowa o Przystani Pielgrzymów LGBT

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (22)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
VU2X7IfV (?) 26.07.2016 22:57
Jutro się wybieram. Nie oczekuję cudu, raczej coś w stylu: "szanujcie LGBT jak ułomnych, ale nic ponadto".
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 1
maxoku (31) Radom 26.07.2016 22:37
Każdy ma prawo do swojej wiary (lub niewiary) i krytykowanie innych za to jest całkowicie bez sensu. Jak mamy być skuteczni w walce o swoje prawa skoro zaczynamy się dzielić.

Nawet niewierzący powinni wspierać (przynajmniej duchowo ;p) wierzących LGBT w walce o ich prawa również w kościele. W końcu ich sukces, nawet najmniejszy będzie miał też pozytywny skutek dla nas wszystkich.

Nie mówiąc też, że to spotkanie byłoby dla nich wspaniały przeżyciem. Czemu ktokolwiek chciałby im to odbierać? Z jakiejś zawiści? Czy to mi czegoś nie przypomina?^^
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 1
crashoverride (100) Trójmiasto 26.07.2016 20:04
Pracujcie. Ja nie widzę perspektyw na pozytywną przyszłość. Ale może się mylę.
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 1
AdKo (?) 27.07.2016 23:59
VU2X7IfV:
Pierwszy dzień zaliczony, muszę przyznać skala całej tej "parady" przerasta wszelkie inne formy publicznych deklaracji upodobań xP

zwykłych ludzi na ulicach prawie wcale, hordy pielgrzymów zdominowało centrum, są wszędzie! galerie, jadłodajnie..na ulicach mało co aut, a tramwaje przepełnione .. w głowie mi się piętrzyła tylko ta jedna bez(po)bożna myśl: "żeby to był tak zjazd tęczowych.." ale i tak wydają się bardzo mili, życzliwi. Zwłaszcza obywatele Francji.. Oo


No i co wyrwałeś coś??
VU2X7IfV (?) 27.07.2016 21:06
Pierwszy dzień zaliczony, muszę przyznać skala całej tej "parady" przerasta wszelkie inne formy publicznych deklaracji upodobań xP

zwykłych ludzi na ulicach prawie wcale, hordy pielgrzymów zdominowało centrum, są wszędzie! galerie, jadłodajnie..na ulicach mało co aut, a tramwaje przepełnione .. w głowie mi się piętrzyła tylko ta jedna bez(po)bożna myśl: "żeby to był tak zjazd tęczowych.." ale i tak wydają się bardzo mili, życzliwi. Zwłaszcza obywatele Francji.. Oo
Maciej   dodane przez Facebooka 27.07.2016 14:01
A ja się zapytam o coś innego. Dlaczego polską flagę potraktowano jak obrus?
Maksiu   dodane przez Facebooka 27.07.2016 6:25
Może gdyby sam sobie ustalał czas i miejsca gdzie chce być to może i by się skusił ;/
milioogo92 (25) Kraków 27.07.2016 1:47
Wśród pielgrzymów widziałem też grupki z tęczowymi flagami. To zupełnie inny obraz chrześcijan niż starzy katole typu Cejowski.
teahknight (30) Opole 27.07.2016 0:26
VU2X7IfV:
teahknight:
Ja sobie tak myślę, że gdyby Franciszek przypomniał o tym i dodatkowo wsparł jakimś ciepłym słowem, to dla tych katolików którzy traktują poważnie dogmat o nieomylności papieża (kit wie ilu ich jest?) byłaby to jakaś zachęta do zmiany swojej postawy.


Śmiem wątpić (ach, ja grzeszny!), gdyż z doświadczenia wiem że większość najprawdziwszych katolików-patriotów-narodowych nie liczy się ze słowami obecnego papieża, ba od czasu JP II nie ma dla nich innego papieża jak święty, nieomylny, jedyny..najprawdziwszy.


Wg badań duża część katolików w Polsce wierzy...w reinkarnację. Inna część otwarcie olewa dogmat o nieomylności Papy, więc ja naprawdę nie wiem ilu w końcu w tym przedmurzu chrześcijaństwa którym oficjalnie ma być Polska jest prawdziwych katolików...;P
VU2X7IfV (?) 27.07.2016 0:10
teahknight:
Ja sobie tak myślę, że gdyby Franciszek przypomniał o tym i dodatkowo wsparł jakimś ciepłym słowem, to dla tych katolików którzy traktują poważnie dogmat o nieomylności papieża (kit wie ilu ich jest?) byłaby to jakaś zachęta do zmiany swojej postawy.


Śmiem wątpić (ach, ja grzeszny!), gdyż z doświadczenia wiem że większość najprawdziwszych katolików-patriotów-narodowych nie liczy się ze słowami obecnego papieża, ba od czasu JP II nie ma dla nich innego papieża jak święty, nieomylny, jedyny..najprawdziwszy.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Czy papież Franciszek spotka się w Krakowie z osobami LGBT? Konferencja prasowa otwierająca Przystań Pielgrzymów LGBT