logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
347
5
38

Kamila i Beata na ślubnym kobiercu

4 lata po coming oucie

Dodano: 01.07.2016, Aktualizacja: 01.07.2016

Kamila i Beata, które w 2012 roku pojawiły się na okładce "Newsweeka" i tym samym zostały jedną z pierwszych ujawnionych tęczowych rodzin w Polsce, wzięły ślub w Wielkiej Brytanii. Gratulujemy i życzymy wszystkiego najlepszego!

Wszystko zaczęło się od okładki w "Newsweeku" na której znalazły się Beata i Kamila oraz ich synek, Julian. Coming out pań odbił się w polskich mediach szerokim echem.
ZOBACZ TEŻ Brak dzieci w ustawach to błąd Rozmowa z Justyną i Iwoną

W 2014 roku dziewczyny wyjechały z Polski do Wielkiej Brytanii. O ślubie mówiły od początku. Dlaczego? "Bo da nam takie same prawa, jakie mają inni. Bo chcę mieć żonę i chcę Beatkę tak nazywać. Chcę mieć obrączkę. No i obie chciałyśmy pokazać, że da się zalegalizować taki związek jak nasz, wystarczy wyjechać z Polski. I że nie warto tkwić w kraju, w którym nas nie chcą" - mówiła Renacie Kim Kamila.

W zeszłym roku Beata i Kamila wzięły też udział w filmie dokumentalnym o równości małżeńskiej, "Artykuł osiemnasty". I to właśnie twórcy filmu poinformowali w mediach społecznościowych o tym, że panie wzięły ślub.

Gratulujemy życzymy wszystkiego najlepszego!

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (38)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
roza-paula (41) tarnów/kraków 14.07.2016 22:01
Enigma1993 popieram Cię całkowicie, my mamy dzieci i nie raz się wymieniamy na zebraniach, na szczęście mamy przychylnych nauczycieli, ale też nie odeszło się bez małych problemów, w szpitalu mamy podane, że jesteśmy siostrami, żeby mieć dostęp do siebie i informacji jak któraś leży, ale nie wszystko da się tak na słowo załatwić i to jest wkurzające, psa trzeba zarejestrować, że mój, auto trzeba zarejestrować że moje, a żony nie mogę prawnie mieć, że moja:(
Enigma1993 (24) Warszawa 13.07.2016 10:21
VU2X7IfV:
@Igoś

Artykuł powstał właśnie dlatego by pokazać nam polaczkom 3-ciego sortu, że w Polsce NIE da się żyć tak jak polki i polacy żyją tam: otwarcie, równie, sprawiedliwie..


Igoś miał na myśli raczej że co i rusz ktoś się mega jara bo a to wziął ślub za granicą, a to sobie radzi aktami notarialnymi, no i fajnie, na prawde bardzo fajnie że sobie JAKOŚ radzimy.
Tylko kurcze to naprawde bardzo marne że muszę/ musimy zostawić całe swoje życie, wyjechać na drugi koniec świata żeby wziać ślub i tam zostać jeśli chcę aby ten ślub cokolwiek prawnie znaczył.
Osobiście zdaje sobie sprawę że nie ma innego wyjścia jak stąd wyjechać, ale to jest temat z którym się borykamy już latami, ale kuźwa chciałabym wziąć ślub, w kraju w którym żyje, zaprosić na ten ślub znajomych którzy są z nami, rodzine która by chciała.
A ile jest wart taki ślub na którym nie będzie naszych bliskich?
Na którym będziemy SAMI?
Albo sobie strzelimy "ślub" aktami notarialnymi za miliony monet; będą Ci ludzie, ale do końca życia będę musiała wszędzie latać ze zbitkiem dokumentów żeby w każdej chwili móc okazać że to moja żona i ja mam wobec niej prawo głosu -.-
aleheca (31) miasto snu 05.07.2016 22:45
fajnie, że spełniają swoje marzenia :) każdy ma jakieś, ja niekoniecznie muszę realizować wszystkie moje- choć byłoby miło ale to już głębszy temat. ;)
Pokaż Cycki (21) Nowa Sól/Zielona Góra 05.07.2016 17:08
roza-paula:
Mówicie, że taki rozgłos nic nie zmienia, bo może właśnie jest go za mało, może powinniśmy robić więcej szumu w tej kwestii.


Popieram. :)
roza-paula (41) tarnów/kraków 04.07.2016 21:04
Mówicie, że taki rozgłos nic nie zmienia, bo może właśnie jest go za mało, może powinniśmy robić więcej szumu w tej kwestii.
VU2X7IfV (?) 04.07.2016 15:28
Pokaż Cycki:
I kto tu czytać ze zrozumieniem nie potrafi, pseudohomosiu. ;]


jednak pudło.. ;>
Pokaż Cycki (21) Nowa Sól/Zielona Góra 04.07.2016 13:54
VU2X7IfV:
Pokaż Cycki:
To zamiast udawać wielce intelektualisty, mogłeś jaśniej się określić. To Ty jesteś ograniczony, wywyższając się swoją głupotą. Próbujesz w każdym artykule udowodnić to, jaki jesteś wszechwiedzący i inteligentym, a nic nowego i sensownego tu nie wnosisz.
I kto tu powinien nad dystansem popracować.
Pozdrawiam. ;]


Przedewszystkim zdystansuj...;]
Za resztę komplementów szczerze dziękuję. Nie pozdrawiam, Homofobie.


I kto tu czytać ze zrozumieniem nie potrafi, pseudohomosiu. ;]
VU2X7IfV (?) 04.07.2016 13:44
@Igoś

Artykuł powstał właśnie dlatego by pokazać nam polaczkom 3-ciego sortu, że w Polsce NIE da się żyć tak jak polki i polacy żyją tam: otwarcie, równie, sprawiedliwie..
Igoś (28) Warszawa 04.07.2016 13:37
Kurcze, Ludzie... Tylko to nie o to chodzi, by po to, aby wstąpić w związek małżeński, trzeba było wyjeżdżać z kraju, w którym przyszło się urodzić i żyć. To jest chore. Oczywiście - w UK miały taka możliwość, fajnie, cieszymy się z paniami, itp., itd. Tylko co z tego? Serio trzeba rezygnować z życia na swoim - jakim by ono nie było - podwórku, by żyć normalnie, jak rodzina i ją tworzyć? Co z tego, skoro ten ślub niczym nie skutkuje w naszym kraju...?

Oczywiście wszystkiego dobrego dla Pań i dziecka. Oczywiście zazdroszczę, choć głębiej się zastanawiając jest to bardzo smutne.
Andrzej   dodane przez Facebooka 04.07.2016 11:33
Spełnienia marzeń...

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Kamila i Beata na ślubnym kobiercu Fot. za: facebook.com/artykulosiemnasty
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku