Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Przewodnik Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
TOP Sport LGBT Profile i ogłoszenia Marsze Równości 2026 Kino LGBT Coming out
Piątek, 12.06.2015 10:57

Szkoci kochają małżeństwa?

Podziel się Tweetnij Skomentuj (1)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (1)

Prawie 500 tęczowych ślubów od stycznia

1 na 8 zawieranych w ostatnich miesiącach małżeństw w Szkocji to małżeństwa jednopłciowe - informuje "Daily Record". Do tęczowej małżeńskiej mapy Szkocja dołączyła w grudniu.

Gazeta z Glasgow powołuje się na zakończoną w marcu ewidencję ludności. Okazuje się, że od stycznia do końca marca w Szkocji zawarto 3889 małżeństw, z czego 462 to małżeństwa jednopłciowe. "Daily Record" zwraca oczywiście uwagę na fakt, że duża liczba małżeństw w początkowym okresie wynika z tego, że wiele par czekało na równość małżeńską, więc procent ten zapewne spadnie w ciągu roku.

Szkockie organizacje walczące o równość i tak podkreślają, że liczba ta pokazuje, iż LGBT chcą małżeństw.

W lutym zeszłego roku 105 szkockich deputowanych zagłosowało za równością małżeńską - przeciw było tylko 18. Prawo weszło w życie 31 grudnia. Szkocki rząd, pomimo sprzeciwu ze strony grup religijnych, przyznał, że to była "słuszna decyzja". Szkocki Minister Zdrowia, Alex Neil, powiedział, że ustawa zwiększy siłę instytucji małżeństwa i zmieni Szkocję "na lepsze".

(red)
OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (67)
andre-2000 anginaa inwonderland lucia fili993 scazirra-jane-1516 yayusha leksa bisiek kierownik2
Nie podoba mi się (2)
the_undertaker volglaster
Komentarze (1)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
irek84
12.06.2015 20:06 irek84 (41) UK
Jak ja im zazdroszczę! Czas na emigrację, tu się nie doczekam :(
cytuj zgłoś 6 0
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
małżeństwa jednopłciowe równość małżeńska spis powszechny szkocja
Powiązane
Obraz Poniedziałek, 13.10.2014 Szkocja: małżeństwa w Sylwestra Obraz Środa, 05.02.2014 Szkocja z równością małżeńską Obraz Piątek, 28.06.2013 Szkocja: małżeństwa w parlamencie Obraz Wtorek, 12.05.2026 Bliski sąsiad - te same problemy. Słowacki poseł Michal Sabo poślubił swojego partnera w Austrii. Obraz Środa, 01.04.2026 Holandia: 25 lat równości małżeńskiej. Byli pierwsi na świecie
Inne tematy
Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki? Czwartek, 28.05.2026 Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki?
Transkrypcja małżeństw jednopłciowych: była radość - są problemy, niepewność i rozczarowanie Wtorek, 26.05.2026 Transkrypcja małżeństw jednopłciowych: była radość - są problemy, niepewność i rozczarowanie
Eurowizja 2026: Finlandia faworytem bukmacherów. Jakie szanse ma Polska? Piątek, 15.05.2026 Eurowizja 2026: Finlandia faworytem bukmacherów. Jakie szanse ma Polska?
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram WhatsApp
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatnościPrzerwij abonamentOdstąpienie od umowy







🌈
Odkryj więcej na Queer.pl
Zalogowani użytkownicy mogą oglądać zdjęcia innych osób, zakładać profile, komentować artykuły i oceniać filmy.
Dołącz do nas Zaloguj się