Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Przewodnik Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
TOP Kino LGBT Marsze 2026 Profile i ogłoszenia Sport LGBT Coming out
Poniedziałek, 27.05.2024, Aktualizacja: Środa, 01.04.2026

VI Marsz Równości w Opolu już w sobotę: na budynku Ratusza zawiśnie tęczowa flaga

Podziel się Tweetnij Skomentuj (0)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (0)

Marsz Równości w Opolu odbędzie się w najbliższą sobotę, rozpoczynając się o godz. 13 przy Teatrze im. Jana Kochanowskiego. Po raz pierwszy wydarzenie zyskało wsparcie rządu i samorządu.

VI Marsz Równości w Opolu rozpocznie się w sobotę o godzinie 13:00 przy Teatrze im. Jana Kochanowskiego. Wydarzenie otworzą ministra ds. równości Katarzyna Kotula oraz pełnomocniczka ds. równego traktowania przy prezydencie Opola, Dorota Piechowicz-Witoń. W tym roku do patronatów prezydenta miasta i marszałka województwa dołączyło wsparcie rządu. 1 czerwca na budynku Ratusza w Opolu zawiśnie tęczowa flaga jako symbol wsparcia dla społeczności LGBT+.

Czym jest dla Opola Marsz Równości? Maciej Kruszka, rzecznik Tęczowego Opola, opowiada: "Nasza codzienna praca skupia się na tworzeniu społeczności i celebrowaniu tęczowej wspólnoty. Marsz Równości to coroczne święto i ukoronowanie naszych działań. Cieszy nas tak szerokie wsparcie."

Pomimo wsparcia rządu, nadal brakuje zmian systemowych. Marsz Równości kontynuuje swoje podstawowe postulaty: wprowadzenie ochrony osób LGBT+ w kodeksie karnym, legalizację małżeństw i związków partnerskich oraz ułatwienia w procesie potwierdzenia płci dla osób transpłciowych.

Organizatorem marszu jest stowarzyszenie Tęczowe Opole. Tegoroczne hasło przewodnie to "Moja Era". Maja Kopeć, koordynatorka wydarzenia, zachęca do uczestnictwa w atrakcjach przygotowanych na placu Jana Pawła II od godziny 11:00, gdzie znajdą się stoiska z tęczowymi gadżetami, fotobudka oraz możliwość wykonania darmowych badań w kierunku HIV.

Mikołaj Dzięciołowski z zarządu Tęczowego Opola dodaje: "Na miasteczku stanie namiot, w którym każda osoba będzie mogła wykonać darmowe badania w kierunku HIV i innych chorób przenoszonych drogą płciową."

Marsz Równości odbędzie się pod patronatem honorowym Prezydenta Opola. Dorota Piechowicz-Witoń tłumaczy: "Korzystamy z tej okazji, aby przekazać osobom ze społeczności LGBT+, że okazujemy im szacunek, który należy się wszystkim osobom, niezależnie od tego kim są, czy kogo kochają."

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum


Możesz uzyskać dostęp do wszystkich archiwalnych newsów i artykułów zostając abonentem Queer.pl+. Twoja opłata pomoże nam w utrzymaniu portalu.

Uzyskaj dostęp

Zostań abonentem Queer.pl+ by czytać materiały bez bez ograniczeń.
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
Dorota Piechowicz-Witoń Katarzyna Kotula Kultura LGBT+ Maciej Kruszka marsz równości Młodzieżowa Rada Miasta Opola Opole Polityka Polska prawa osób LGBT równość Społeczeństwo Teatr im. Jana Kochanowskiego Tęczowe Opole VI Marsz Równości w Opolu
Powiązane
Obraz Piątek, 23.05.2025 „Po prostu bądź” – Opole ogłasza datę i trasę VII Marszu Równości Obraz Piątek, 02.09.2022 Opole w najbliższych dniach będzie niezwykle tęczowe: IV opolski Marsz Równości już w sobotę 10 września Obraz Piątek, 28.06.2019 W sobotę II Marsz Równości w Opolu Obraz Czwartek, 12.05.2022 #MamyTęMoc: Tolerado zapowiada Trójmiejski Marsz i Dni Równości Obraz Sobota, 29.06.2019 Marsz Równości w Opolu - bardzo dużo zdjęć!
Inne tematy
Niespodzianka: prezydent Nawrocki wetuje ustawę o statusie osoby najbliższej. To jednak nie koniec... Piątek, 17.07.2026 Niespodzianka: prezydent Nawrocki wetuje ustawę o statusie osoby najbliższej. To jednak nie koniec...
Budapeszt odpuścił. Zostało jedno miasto w UE, które wciąż walczy z tęczą Środa, 15.07.2026 Budapeszt odpuścił. Zostało jedno miasto w UE, które wciąż walczy z tęczą
Ustawa o statusie osoby najbliższej: Kotula apeluje do Nawrockiego Wtorek, 14.07.2026 Ustawa o statusie osoby najbliższej: Kotula apeluje do Nawrockiego
Obejrzałem dla Was serial „Proud", żebyście... też musieli Piątek, 12.06.2026 Obejrzałem dla Was serial „Proud", żebyście... też musieli
Wakacyjny raj – piekło dla LGBT. Bojkot, misja czy pragmatyzm? Sobota, 11.07.2026 Wakacyjny raj – piekło dla LGBT. Bojkot, misja czy pragmatyzm?
Zmierzch heteroseksualności u kobiet? Nowe badania pokolenia Z Czwartek, 09.07.2026 Zmierzch heteroseksualności u kobiet? Nowe badania pokolenia Z
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na X Instagram WhatsApp
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościPolityka cookiesUstawienia prywatnościPrzerwij abonamentOdstąpienie od umowy







🌈
Odkryj więcej na Queer.pl
Zalogowani użytkownicy mogą oglądać zdjęcia innych osób, zakładać profile, komentować artykuły i oceniać filmy.
Dołącz do nas Zaloguj się