Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Przewodnik Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
TOP Sport LGBT Profile i ogłoszenia Marsze Równości 2026 Kino LGBT Coming out
Czwartek, 08.08.2019, Aktualizacja: Środa, 01.04.2026

Kielecka prokuratura sprawdzi czy na Marszu Równości sprofanowano godło i flagę

Podziel się Tweetnij Skomentuj (8)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (8)

Mimo tego, że w zeszłym roku wykazano, że nie

Czy na Marszu Równości w Kielcach znieważono godło i flagę Polski poprzez dodanie do nich tęczowych symboli? Takie pytanie pytanie postanowiła postawić sobie kielecka prokuratura, która wszczęła postępowanie przygotowawcze dotyczące znieważenia symboli narodowych. Zapewne prokurator zna się lepiej, ale może prościej byłoby zajrzeć do orzeczenia częstochowskiej prokuratury, która w 2018 roku w podobnej sprawie stwierdziła, że do znieważenia nie doszło?

Po raz kolejny prokuratura (tym razem kielecka) sprawdzi czy "tęcza obraża". Przypominamy, że w 2018 roku, po Marszu Równości w Częstochowie, minister Brudziński uznał, że tęcza wkomponowana w godło i flagę znieważa symbole narodowe. 

ZOBACZ TEŻ Częstochowa: nie będzie śledztwa ws. znieważenia godła i flagi "Aluzyjna interpretacja symboliczno-weksylologiczna"

Sprawą zajęła się częstochowska prokuratura, która po konsultacji z biegłym uznała, że nie mogło dojść do znieważenia. Teraz prokuratura w Kielcach postanowiła zająć się bardzo podobną sytuacją, która miała miejsce 13 lipca podczas tamtejszego Marszu Równości. Jak informuje Onet: "Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód wszczęła postępowanie przygotowawcze dotyczące znieważenia symboli narodowych". 

"Postępowanie jest we wstępnej fazie. Gromadzimy materiał dowodowy. Dotychczas nikt w tym postępowaniu nie usłyszał zarzutów" - powiedział rzecznik prokuratury, Daniel Prokopowicz i jak dodał -  "Jest to postępowanie wszczęte w oparciu o materiały, które w tym zakresie przygotowała Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach. Przedwcześnie jest obecnie mówić, jak i kiedy czasowo się ono zakończy".

(pk)

OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (2)
onchybaas looking4love90
Nie podoba mi się (8)
kierownik2 masterofjhin adrian-jasinski a_who radek
Komentarze (8)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
OnchybaAs
10.08.2019 15:24 OnchybaAs (41)
Wie ktoś skąd wziąć tęczową flagę polski?
cytuj zgłoś 1 0
Ikona
08.08.2019 22:58 Niezalogowany
Moje miasto takie piękne
cytuj zgłoś 1 0
OnchybaAs
08.08.2019 21:40 OnchybaAs (41)
Biszkoptualista:
Bez sensu, nie ma znieważenia


Dla prokuratury i innych orzeł na tęczowym tle to zniewazenie

Może prokuratura kielecka pójdzie zaprzykladem częstochowskiej
cytuj zgłoś 1 0
Ikona
08.08.2019 21:31 Biszkoptualista
Bez sensu, nie ma znieważenia
cytuj zgłoś 1 0
OnchybaAs
08.08.2019 14:50 OnchybaAs (41)
Tym razem też okaże się że niedoszło do obrazy godła RP
cytuj zgłoś 1 0
Ikona
08.08.2019 13:41 Niezalogowany
ile razy będą to sprawdzać? aż trafią na sędziego pislamistę?
cytuj zgłoś 1 0
Ikona
08.08.2019 13:35 Niezalogowany
Chyba przez brunatnych bazmózgich
cytuj zgłoś 0 0
OnchybaAs
08.08.2019 13:28 OnchybaAs (41)
Paranoja
cytuj zgłoś 1 0
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
Częstochowa Daniel Prokopowicz Joachim Brudziński Kielce Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach marsz równości Polityka Polska postępowanie prokuratorskie Prawo Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód Społeczeństwo symbole narodowe tęcza znieważenie Znieważenie symboli narodowych na Marszu Równości
Powiązane
Obraz Czwartek, 21.11.2019 Kielce: prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie orła na tęczowym tle Obraz Wtorek, 09.10.2018 Częstochowa: nie będzie śledztwa ws. znieważenia godła i flagi Obraz Czwartek, 19.07.2018 Młodzież Wszechpolska: prokuratura za orła z tęczą Obraz Środa, 11.07.2018 Prokuratura wszczęła śledztwo ws. znieważenia godła Obraz Piątek, 11.08.2023 Marsz Równości w Częstochowie. Czy Policja prosiła władze miasta, żeby go zakazać?
Inne tematy
Minister Kierwiński o parach jednopłciowych: "będą korzystać z większości praw, które mają wszyscy polscy małżonkowie" Wtorek, 19.05.2026 Minister Kierwiński o parach jednopłciowych: "będą korzystać z większości praw, które mają wszyscy polscy małżonkowie"
Eurowizja 2026: największy bojkot w historii wydarzenia od 1970 roku. Kto i dlaczego odwrócił się od konkursu? Sobota, 16.05.2026 Eurowizja 2026: największy bojkot w historii wydarzenia od 1970 roku. Kto i dlaczego odwrócił się od konkursu?
Transkrypcja małżeństw jednopłciowych: była radość - są problemy, niepewność i rozczarowanie Wtorek, 26.05.2026 Transkrypcja małżeństw jednopłciowych: była radość - są problemy, niepewność i rozczarowanie
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram WhatsApp
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatnościPrzerwij abonamentOdstąpienie od umowy







🌈
Odkryj więcej na Queer.pl
Zalogowani użytkownicy mogą oglądać zdjęcia innych osób, zakładać profile, komentować artykuły i oceniać filmy.
Dołącz do nas Zaloguj się