Z jakimi problemami - oprócz oczywiście tych najbardziej oczywistych - mierzą się nieheteroseksualne kobiety? Kwestię tę postanowiła w skrócie opisać pewna biseksualna użytkowniczka Twittera, której słowa wywołały całą masę odpowiedzi innych queerowych dziewczyn. O co chodzi? Przeczytajcie!
Pewna użytkowniczka Twittera podzieliła się swoimi odczuciami w związku z randkowaniem z kobietami. Jej tweet ma w tej chwili prawie 25 tysięcy polubień i mnóstwo odpowiedzi.
Dziewczyna napisała: "Jako biseksualna kobieta wciąż nie potrafię powiedzieć, czy kobieta ze mną flirtuje, czy po prostu jest miła. Podobnie nie mam pojęcia jak zakomunikować kobiecie, że nie jestem tylko miła, ale z nią flirtuję. Tak, uważam, że jesteś ładna i Twoje buty są seksowne, ale też pocałuj mnie?".
W odpowiedzi na tweeta dziewczyny pojawiła się lawina podobnych historii od innych nieheteroseksualnych kobiet, które utożsamiają się z opisanym problemem. Jedna z nich napisała: "Pewnego razu powiedziałam dziewczynie, że ma ładne oczy, na co ona odparła: 'Dzięki, kochana! Twój makijaż jest słodki!' i odeszła zanim mogłam poprosić o jej numer".
As a bisexual woman, I still cannot tell if another woman is flirting with me or just being nice, on that same note I have no idea how to convey to a woman I’m not just being nice, I’m flirting with you. Like yes I think you’re pretty and your shoes are hot but also kiss me?
— Trouble (@gilltheamazon) 9 stycznia 2019
Użytkowniczka postanowiła więc napisać: "Powiem to tylko raz: kobiety są [w tej kwestii] zdezorientowane, bo to nasza KULTURA nakazuje nam, że mamy się komplementować nawzajem w barach, na imprezach, dosłownie wszędzie. Jesteśmy dla siebie MIŁE. Mężczyźni nie komplementują moich kolczyków tylko dla zabawy. Ten tweet nie był przeznaczony do przejęcia przez mężczyzn".
I will literally only say this once more: women are confused because it is our CULTURE to compliment each other in bars, at parties literally everywhere. We are KIND to each other. Men don’t compliment my earrings just for funzies. This tweet was not for men to claim. Bye.
— Trouble (@gilltheamazon) 10 stycznia 2019
Poniedziałek, 29.07.2024 Gimnastyk i medalista olimpijski Danell Levya o swojej biseksualności: „Zaakceptowałem swoją orientację i dziś rozumiem, jak bardzo jest ona normalna”
Sobota, 18.03.2023 Coming out słynnego DJa? Diplo zaskakuje przemyśleniami o własnej seksualności
Wtorek, 15.03.2022 Tęczowy kalendarz świąt LGBTQ+ - wszystkie nasze święta!
Poniedziałek, 30.03.2020 Jameela Jamil: podobają mi się wszyscy - czy to znaczy, że jestem panseksualna?
Sobota, 11.01.2020 Janelle Monáe: jestem osobą niebinarną
W dzisiejszych czasach gaydar jest zawodny, bo np pietscionekna kciuku i podwójny kolczyk w uchu obecnie są noszone nietylko przez lesbijki, ubranie i zachowanie też mogą mylić
Tobie i partnetce życzę udanego związku, miłych, radosnych chwil razem
>Men don’t compliment my earrings just for funzies.
„Mężczyźni fuj, prawią komplementy, bo tylko mizianie im w głowie!”
>Like yes I think you’re pretty and your shoes are hot but also kiss me?
„Prawię komplementy, bo mam ochotę się miziać, a ona tego nie rozumie!”
Hipokryzja trwalsza od spiżu.
Czyli:
1. Kobiety chwalą nawzajem swoje kolczyki tak ot, bo są dla siebie miłe.
2. Jednocześnie to problem, bo przez to inne kobiety nie odczytują, kiedy laska z twittera jest dla nich miła, bo ma ochotę je przelecieć.
3. Ale jak ja pochwalę jej kolczyki, to wiadomo, że robię to tylko dlatego, że chcę ją przelecieć.
Współczuję zagwozdek towarzyskich, ale seksistowskie dąsy już mogłaby sobie odpuścić.
i dla mnie to nie stanowi problemu czy kogoś znam czy nie.
Każdy lubi jak ktoś powie coś miłego na jej/jego temat.
A bycie miłą/miłym nie stanowi od razu zaproszeniem na randkę.
W momencie kiedy rozmowa się klei z drugą osobą i widać że to działa
w dwie strony można zasugerować wspólne wyjście na spacer, do kina, na jedzenie.
Nie każdy jest gotowy na słowo randka.