logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
58
14
39

Polska nie chce dziecka, które ma dwie matki

... Wielka Brytania daje mu paszport

Dodano: 03.01.2018, Aktualizacja: 03.01.2018

Magda i Dorota wyjechały z Polski kilka lat temu. Cel był jasny: założenie rodziny! Dziewczynom udało się znaleźć pracę, pobrać się, zżyć się z otoczeniem i wreszcie dzięki in vitro poszerzyć rodzinę o nowego członka: ślicznego Janka. Wielka radość dla wszystkich oprócz.... Polski.

W Wielkiej Brytanii obie dziewczyny są matkami Janka - w Polsce takiej możliwości nie ma. Podczas gdy para różnopłciowa mogłaby bez problemu zgłosić w konsulacie nowego obywatela RP, dwie kobiety takiej możliwości nie mają. Rodzicem mogłaby zostać tylko jedna z dziewczyn, choć matkami są obie (jedna z nich była dawczynią komórki jajowej, druga donosiła ciążę).

Polskie państwo, które podobno robi tak wiele, żeby podnieść dzietność wśród obywateli RP zupełnie świadomie wypycha poza margines małego Polaka.

ZOBACZ TEŻ Polskie obywatelstwo nie dla syna dwóch kobiet "Duży Format" o historii Agnieszki, Igi i Olka

Kilka dni temu mały Janek dostał paszport... brytyjski. Opisujemy tę krótką historyjkę, aby udokumentować bezmyślną dyskryminację, jakiej doświadczamy jako osoby LGBT.

Znam obie dziewczyny osobiście i wiem, jaką stratą dla nas wszystkich jest ich emigracja. Co roku Polskę opuszczają tysiące świetnie wykształconych, zdolnych ludzi, którzy szukają w innych krajach sprawiedliwości i normalności. Jak rząd PiS chce pogodzić ten fakt z deklaracją chęci powstrzymania Polek i Polaków od emigracji? Czy poprzez rzucanie kłód pod nogi chce nakłonić rodaków do powrotu do kraju?

Świat się zmienia a prawo powinno za tymi zmianami nadążyć. W Polsce prawo uparcie dostosowywane do poprzedniej epoki. Oby nie okazało się, że właśnie tam, w poprzedniej epoce jest nasze miejsce.

(ro)



PS Jedna z mam opatrzyła informację o otrzymaniu paszportu przez synka słowami "Polska powiedziała nie, Królowa zaakceptowała - Król Janek jest oficjalnie Brytyjczykiem"


* Imiona zostały zmienione


Znacie podobne historie? Jeśli tak, podzielcie się nimi z nami. Zapraszamy do kontaktu przez naszą stronę lub facebooka.
Radek Oliwa Autor: Radek Oliwa Queer.pl Założyciel portalu Queer.pl, fundator Równość.org.pl, członek Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich.

https://twitter.com/roliwa


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (39)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Krzysztof   dodane przez Facebooka 06.01.2018 19:49
Nie ma dwóch matek. To tylko marksistowsko-kulturowy bełkot.

Od czasów rzymskich wiadomo, że:
"Mater semper certa est!"
Wiola   dodane przez Facebooka 06.01.2018 15:19
Ja przeniosłam się do Holandii z Dziewczyną. . Byle jak najdalej od Polski .. Smutne ale niestety prawdziwe
sadcthulhu (23) Koszalin | Gdańsk 05.01.2018 23:24
Nielogiczna:
Spotkałem się nieraz ze stwierdzeniami od samych gejów że nie są zwolennikami homorodzicielstwa.(np. wg mediów Pan J. Poniedziałek) Nie wiem jak można być gejem i mieć tak płytki pogląd. Jeśli taki gej uważa ,że inni geje też mają tak ograniczony umysł i marny styl życia ażeby nie podołać rodzicielstwu to jest dla mnie szkodnikiem i daje argumenty naszym przeciwnikom (np. prymitywnemu Ks. Oko

A co jeśli gej używa innych argumentów niż ,,bo homo nie podołają roli rodzica''? Nasze środowisko nie musi być pod każdym względem jednomyślne.


Takie opinie najczęściej wyrażają osoby, które chcą być zaakceptowane w społecznościach, gdzie zdania nt. osób homoseksualnych są podzielone. Dając argument przeciwko własnym prawom mają nadzieje się dostosować do zasad funkcjonowania otoczenia.
Nielogiczna (15) Szczecin 05.01.2018 12:33
Spotkałem się nieraz ze stwierdzeniami od samych gejów że nie są zwolennikami homorodzicielstwa.(np. wg mediów Pan J. Poniedziałek) Nie wiem jak można być gejem i mieć tak płytki pogląd. Jeśli taki gej uważa ,że inni geje też mają tak ograniczony umysł i marny styl życia ażeby nie podołać rodzicielstwu to jest dla mnie szkodnikiem i daje argumenty naszym przeciwnikom (np. prymitywnemu Ks. Oko

A co jeśli gej używa innych argumentów niż ,,bo homo nie podołają roli rodzica''? Nasze środowisko nie musi być pod każdym względem jednomyślne.
gabriel_angelfox (26) Tarnów/Kraków 05.01.2018 12:19
Barbara:
Dziewczyny przykre to, ze wlasny kraj dyskryminuje! Ale jestescie w Londynie...i Wasze dziecko nie bedzie wychowywalo sie w sredniowieczu! To lepiej dla dziecka. A dla naszego panstwa wielki wstyd!


Wstyd to mogło by być wtedy gdyby nasz państwo coś sobą reprezentowało, gdyby nasz rząd miał jakikolwiek poziom .. cóż w sumie można się uprzeć i powiedzieć, że przecież jest jakiś poziom, taki, który znajduje się poniżej dna XDD
Ja nie wierzę, że za swojego życia doczekam, żeby tutaj w tym ciemnogrodzie cokolwiek zmieniło się na lepsze .. dlatego, jak tylko będzie okazja pryskam stąd gdziekolwiek mnie poniesie.. były plany ze startem w UK ale to się jeszcze pomyśli
Robert   dodane przez Facebooka 05.01.2018 11:33
"Prawo i Sprawiedliwość" że partia rządząca jeszcze tak sie nazywa to jest jeden wielki żart. PiS powinien zmienić nazwę na "Zacofanie i Radykalizm", było by to więcej stosowne według mnie. Po prostu wstyd, żeby nie dostosowywać prawa do nowej rzeczywistości. Mam serdecznie nadzieje że ta wrogość PiSu wobec LGBT jeszcze im się mocno odbije.
Arczi (?) 05.01.2018 9:43
Malwina:
Polska rzeczywistość jest chora. My już straciłyśmy nadzieję, że tu kiedykolwiek coś się pod tym kątem zmieni na lepsze...

Najważniejsze że UK jest zdrowa!!! Albo Szwecja, Belgia, Francja - bardzo zdrowe kraje. Kto był i widział to wie - kolorowy zawrót głowy, ale w imię tolerancji uznajmy, że zawroty głowy to normalne zjawisko bo dotyczy części (choć niewielkiej, ale jednak) społeczeństwa. Miłego dnia
Arczi (?) 05.01.2018 9:28
Nie rozumiem w czym problem. Nauka jest w stanie rozwiązać to zagadnienie w chwilę - badanie DNA i już wszystko wiadomo - zawsze wykaże tylko jedną osobę jako matkę - nigdy dwie. Problemem jest tutaj wiara - kiedyś wierzono że ziemia jest płaska, a dziś, że można mieć dwie matki albo dwóch tatusiów. Nie można. I po sprawie. Problemem w tej sytuacji jest nie akceptowanie rzeczywistości, która jest nie zmienialna (prawa natury) , obrażania się na fakty, które są jakie są. Tak na marginesie: czemu nie cztery matki: niech te dwie oddadzą dziecko do adopcji innej parze składającej się z dwóch kobiet - i wtedy zafundujemy temu biednemu dziecku jeszcze większą traumę z której naprawde będzie się trudno pozbierać (i tu kłania sie kolejna dziedzina nauki-psychologia, zaczynając od psychologii rozwojowej dziecka, kończąc na...). Tylko czy nauka nas przekona jak mózgi mamy zaczadzone ideologią. Pozdrawiam
sadcthulhu (23) Koszalin | Gdańsk 04.01.2018 22:07
Paweł:
Sęk w tym, że matka biologiczna jest tutaj tylko jedna. Nie ma czegoś takiego jak 2 matki jednego dziecka. Surogatka to nie matka a jedynie (z całym szacunkiem dla poświęcenia tej kobiety) żywy inkubator. Proszę mi powiedzieć gdzie tutaj jest miejsce dla ojca? Bez jego plemnika nie było by tego dziecka. W związku z tym odpowiedź konsulatu wydaje się być słuszna.


Jedna matka donosiła ciążę, a druga była dawcą komórki jajowej, a to oznacza, że dziecko posiada trzech biologicznych rodziców, dwie mamy i dawcę nasienia. Wprowadzenie komórki jajowej do organizmu innej kobiety co prawda przekazuje niewielki procent genów ale dla niektórych to dzielenie genów nie ma wartości procentowej, a emocjonalną. Przy okazji dzięki takiemu zabiegowi zmniejsza się ryzyko odziedziczenia ciężkiej choroby.
Lahey (19) okolice Gdańska 04.01.2018 22:02
Głupi jesteście xD ktokolwiek miał wątpliwości, ze to przejdzie w Polsce ? ja dawno już porzuciłem takie marzenia.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Polska nie chce dziecka, które ma dwie matki "Polska powiedziała nie, Królowa zaakceptowała - Król Janek jest oficjalnie Brytyjczykiem"