logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
2
0
1

NAJ 2017 - LUDZIE

Wybieramy, głosujemy!

Dodano: 17.12.2017, Aktualizacja: 19.12.2017

Koniec roku 2017 coraz bliżej – jak co roku czas na pierwsze (subiektywne) podsumowania. Co ważnego się wydarzyło, co i kogo zapamiętamy, co na pewno musieliśmy przeczytać i obejrzeć, co pojawiło się w naszych kinach? Dziś ludzie, o których naszym zdaniem w mijającym roku trzeba pamiętać. Politycy, aktywiści, blogerzy, ale też po prostu Wy - i Wasze historie. A kto dla Was był najważniejszy? Zapraszamy do udziału w głosowaniu (na dole strony)! Tradycyjnie - w nowym roku, zrobimy queerowe podsumowanie 2017!

ROBERT BIEDROŃ

Tak jak i w zeszłym roku - przede wszystkim za pokazanie, że naprawdę inna polityka jest możliwa. Polityka blisko ludzi, w oparciu o szacunek dla wszystkich - także przyrody. I za podkreślanie na każdym kroku, że w końcu "gej też człowiek". Kolejny świetny rok Roberta Biedronia! #RobertMusisz

MIRKA MAKUCHOWSKA

Wiceprezeska Kampanii Przeciw Homofobii już dawno powinna znaleźć się na naszej liście - za lata aktywizmu, zaangażowania i dawania głosu kobiecej części naszej społeczności. W tym roku doceniamy Mirkę za postawienie pod ścianą Grzegorza Schetyny, który po osobistym liście i zaproszeniu na ślub - musiał już (w końcu) spotkać się, posłuchać oraz porozmawiać o prawach LGBT w Polsce.


HOMOMĘŻOWIE I HOMOŻONY

Coraz głośniej mówiący o sobie, swoich problemach i rozterkach. W naszej społeczności jest wiele osób, które mają za sobą związki różnopłciowe, małżeństwa, a w nich często i dzieci. I dopiero po latach postanawiają postawić wszystko na jedną kartę i zaczynają życie na nowo. My gratulujemy im odwagi i dziękujemy, że wciąż chcą dzielić się swoimi opowieściami - pomimo hejtu, który ich spotyka także ze strony społeczności.
ZOBACZ TEŻ Całe życie marzyłam o kimś takim jak ona 16 lat byłam w związku z małżeńskim

PAWEŁ ADAMOWICZ

Prezydent Gdańska to kolejny, po Jacku Jaśkowiaku w Poznaniu, prezydent dużego miasta, który wziął udział w Marszu Równości. Doceniamy przemówienie polityka, a zwłaszcza szeroko komentowany w mediach fragment: "Zepsuty i zboczony jest ten, kto sieje nienawiść i zwraca się do drugiego człowieka z wrogością".


KATARZYNA LUBNAUER

W tym roku trochę na zachętę - nowa szefowa Nowoczesnej od początku mówi o tym, że kwestia związków partnerskich już dawno powinna być załatwiona. Trzymamy za słowo i czekamy na projekt ustawy.

CHELSEA MANNING

Aktywistka, przez niektórych znienawidzona i nazywana zdrajczynią, dla innych - ikona naszych czasów. Przypomnijmy, że w sierpniu 2013 roku, Chelsea Manning została skazana na 35 lat więzienia. Jako analityk wywiadu wojskowego w Iraku miała dostęp do tajnych akt, listów dyplomatycznych, wszelkich danych ambasad itd. Nagrywała je na CD, a następnie przekazała serwisowi WikiLeaks. Swoje działania motywowała wyższymi celami. Zeznała, że decyzję o udostępnieniu dokumentów podjęła po obejrzeniu nagrania z helikoptera z 2007 roku, na którym widać, jak piloci zabijają grupkę mężczyzn, w tym dziennikarzy Reutersa, co okraszają wesołymi komentarzami. To był pierwszy materiał, który przekazała serwisowi. W styczniu tego roku Barack Obama złagodził wyrok Chelsea, która w maju wyszła na wolność. Dziś jest transpłciową aktywistką i publicystką.


Która osoba Waszym zdaniem wpłynęła najbardziej na sytuację ludzi LGBT? Kogo Wy byście dodali i dodały do listy? Zapraszamy do udziału w głosowaniu! Na głosy (oraz komentarze) czekamy do końca grudnia.

SONDA
Naj 2017 - ludzie Sonda zakończona
Głosowanie dostępne tylko dla zalogowanych.      
Zaloguj się i głosuj Użyj Facebooka

 • 68 %
  Robert Biedroń
 • 5 %
  Mirka Makuchowska
 • 19 %
  Homomężowie i homożony
 • 1 %
  Paweł Adamowicz
 • 2 %
  Katarzyna Lubnauer
 • 2 %
  Chelsea Manning

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Slavo (?) 28.12.2017 9:12
Ja głosuję na Kasie Lubnauer
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 19.12.2017 20:52
Zagłosowałbym na prezydenta Jaśkowiaka ale go nie ma na liście.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku