logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
14.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
1
1

Bryan Singer nie wyreżyseruje biografii Freddiego

Co dalej z filmem o ikonie LGBT?

Dodano: 07.12.2017, Aktualizacja: 07.12.2017

I znowu problemy na planie filmu o Freddiem i Queen... Na sam film czekamy już wiele lat... Wiadomo, że nie dokończy go reżyser Bryan Singer. Wytwórnia 20th Century Fox poinformowała o zakończeniu ich współpracy. Singer nie pojawił się na planie od Święta Dziękczynienia. Mówi się również o sporze z Ramim Malekiem, w którego miał nawet czymś rzucić.

Nieoficjalnie mówi się, że Singer nie pojawił się na planie od prawie dwóch tygodni. Wspomina się również o kłótni z Ramim Malekiem, który wciela się w rolę głównego bohatera, Freddiego Mercury'ego. Reżyser miał nawet w niego rzucić jakimś przedmiotem. Spór miał dotyczyć nieprofesjonalnego podejścia reżysera do pracy i jego współpracowników. Podobnie trudną relację miał z Tomem Hollanderem, który zagra Jima Beacha, menadżera zespołu. 

Twórca filmowej serii "X-Menów" nie pojawiał się na planie już wcześniej. Zastępował go wtedy kamerzysta, Thomas Newton Sigel. Oficjalne stanowisko wytwórni jest lakoniczne: "Bryan Singer nie będzie reżyserem filmu 'Bohemian Rapsody'". 

Przerwa w kręceniu filmu zaczęła się jeszcze przed Świętem Dziękczynienia. Od tamtego czasu Singer nie pojawił się w pracy. Zgłosił wytwórni, że w związku z kłopotami zdrowotnymi i rodzinnymi nie pojawi się na planie. Na jego nieszczęście nie skonkretyzował, kiedy zamierzał wrócić. Teraz obarcza wytwórnię winą za całą sytuację, brak empatii i wyrozumiałości. Ustosunkowując się do wieści na temat jego sporu z Malekiem, napisał, że pomimo "kreatywnych różnic na planie" wszystko między nimi jest w porządku. Wytwórnia postanowiła zatrudnić nowego reżysera, który dokończy produkcję filmu. A koniec zdjęć zaplanowano... za dwa tygodnie. Będzie nim Dexter Fletcher, reżyser filmów "Wild Bill", "Sunshine on Leith" i "Eddie zwany Orłem". 

Bryan Singer w ostatnim czasie nie miał łatwo. Był wielokrotnie oskarżany o molestowanie i niestosowne zachowanie wobec pracowników. Dodatkowo portal "Deadline" donosi, że kontrakt Singera z 20th Century Fox skończył się 31 października, ale wspólnie zdecydowali się na kontynuację pracy nad "Bohemian...". 

ZOBACZ TEŻ Weinstein, Spacey, Grasham, kto następny? Coraz więcej mężczyzn zabiera głos


Bryan Keating z portalu "Instinct" uważa, że problemy zdrowotne są wymówką.
Ma nadzieję, że Bryan Singer okaże się kolejną postacią w amerykańskiej kinematografii, której zachowanie zostanie wreszcie potępione i ukarane. Porównuje go do Kevina Spacey'ego, prywatnie... jego przyjaciela. Według publicysty, ucieka on przed odpowiedzialnością za swoje niestosowne zachowanie. 

Komentarza odmawia Simon Halls, bliski współpracownik Singera oraz Graham King, producent "Bohemian Rapsody", dla którego film jest dziełem życia i efektem wieloletniej pasji. "Bohemian Rapsody" to biograficzny film o Freddiem Mercurym i zespole "Queen".
Film kręcony jest w Wielkiej Brytanii. Dotyczyć będzie okresu od lat 70. aż do 1985 roku i koncertu podczas "Live Aid". Singer określił film jako nietradycyjna biografia, która jest o współpracy, jest celebracją i świętem muzyki.

Premiera planowana jest na grudzień 2018. 

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
psom na pożarcie (?) 07.12.2017 15:31
Nie, żebym życzył temu projektowi upadku, ale życzę temu projektowi upadku.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Bryan Singer nie wyreżyseruje biografii Freddiego Fot. mat. pras.
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku