logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
19.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
6
0
2

W tym tygodniu: co nas ominęło?

Informacje z queerowego świata

Dodano: 22.09.2017, Aktualizacja: 22.09.2017

Publikujemy spis newsów, które albo nam umknęły, albo na które po prostu nie mieliśmy czasu. Macie jakiś temat, który nam chcecie podrzucić? Przeczytaliście coś, co chcielibyście, żeby się znalazło u nas na stronie? Piszcie śmiało. Zaczynamy wydanie nr 32.

Skoro świat nie przestaje nas zadziwiać, a dzieje się dużo - od tego wydania będziemy zaczynać o przeglądu newsów z wszystkich kontynentów. 

EUROPA

Rosja. 
Rusza proces aktywistki LGBT - Evdokia Romanova stanie przed sądem za wsparcie społeczności osób nieheteronormatywnych. Najprawdopodobniej zostanie ukarana grzywną w wysokości 100 tys. rubli. 

Wielka Brytania. Para gejów, która wzięła udział w reklamie firmy McCain, produkującej mrożonki, spotyka się ze wzmożoną falą homofobii i nienawiści online. Fryzjer z Edynburga, Daryll Rowe, który zaraził 10 swoich kochanków wirusem HIV, stanie przed sądem. Tamtejsza policja prosi o kontakt każdego, kto może być kolejną ofiarą Darylla.

Arcybiskup Canterbury Justin Welby powiedział, że nie widzi nic złego w tym, by "chłopcy chodzi w sukienkach, jeżeli czują, że są transpłciowi". 

Irlandia Północna - 61% społeczeństwa popiera legalizację małżeństw jednopłciowych. Tak pokazują najnowsze sondaże. 32,5% uważa, że obowiązujące prawo jest wystarczające. 

Niemcy. Gej-szpieg z historią w porno został skazany za niedotrzymanie tajemnicy państwowej - rok w zawieszeniu. 

FrancjaFlorian Philppot opuszcza szeregi Frontu Narodowego Marine Le Pen. 

Włochy. Eksperci uważają, że w kraju powinny powstać specjalne obozy dla uchodźców LGBT. Temat porusza Claudia Torrisi na portalu Open Democracy

Serbia. Portal Blic pisze o homonacjonalistycznej partii w Niemczech, która może stać się trzecią siłą w Bundestagu. Wszystko z powodu antyimigranckich nastrojów wśród społeczności LGBT, którą coraz częściej atakują grupy muzułmańskie. "Alternatywa dla Niemiec" staje się wśród tej grupie coraz bardziej popularna. Wybory już w nadchodzący weekend. 

Polityk i poseł Zgromadzenia Narodowego Republiki Serbii Boško Obradović apeluje: "nie wmówicie nam, że homoseksualizm to coś normalnego, naturalnego". Polityk nawołuje do powrotu do wartości rodzinnych. BLISKI WSCHÓD

Izrael. Rząd deklaruje legalizację adopcji przez pary jednopłciowe. 

AMERYKA 

USA. Galeria Southern Utah Pride- tutaj

Atlanta. Spalony radiowóz i troje zatrzymanych. Zamieszki w Atlancie po strzelaninie na kampusie. To bilans nocnych protestów po śmierci Scouta Schultza. Aktywista LGBT został zastrzelony na kampusie uczelni w Atlancie późnym wieczorem w sobotę.

Opublikowano Shame List’ - listę najmniej przyjaznych społeczności LGBT szkół. Wśród nich: Liberty University w Lynchburg, Wirginia, Westmont College w Montecito, Kalifornia czy Oklahoma Baptist University in Shawnee.

W Palm Beach, gejowski bar, otworzył się dla wszystkich, którzy potrzebowali pomocy po przejściu huraganu Irma. 

Arizona - lokalny parlament opowiada się za zrównaniem w prawach rodzicielskich par jednopłciowych. 

Pięciu studentów z Wheaton College zostało oskarżonych o wykorzystanie, pobicie i gwałt innego studenta. "Był bity, przyduszany, próbowano wkładać różne przedmioty do jego odbytu" - czytamy w "Chicago Tribune". 

Kolejny protegowany Trumpa - ignorant i osoba nieprzychylna środowisku LGBT, Jeff Mateer to prezydencki kandydat na sędziego federalnego. Miał on powiedzieć, że dzieci transpłciowe to dowód na to, że szatan działa i to dość sprawnie. Więcej - wspiera terapię reparatywną. 

Kalifornia ustanawia nowe prawo dla seniorów LGBT. Nowe przepisy chronią ich przed dyskryminacją i zapewniają odpowiednią opiekę. 

Nowy Jork chce wprowadzić odpowiednie przepisy, by chronić młodzież LGBT. Więcej na Oucie

Nowe pomysły reformy służby zdrowia proponowane przez republikanów uderzą w osoby zakażone wirusem HIV. 

Donald Trump, biorąc przykład z ministra Waszczykowskiego, a właściwie zazdroszcząc mu jego kreatywności i prawa do tworzenia nowych państwowości, stworzył swój nowy kraj w Afryce - Nambia. Myślimy, że głowa tak potężnego państwa jakim są Stany Zjednoczone, powinien wiedzieć, że istnieje kraj Namibia. Przydałoby się, biorąc pod uwagę, że są członkami tzw. grupy kontaktowej Zachodu, która odpowiada za porządek w kraju. 

Podczas Dallas Pride, dwie lesbijski zostały zaatakowane nożem. Usłyszały wyzwiska i "Jesteście dziećmi szatana!"

Biskup E.W. Jackson uważa, że homoseksualizm jest nienaturalny, bo... - macie nagranie:Brazylia. W Boa Viagem, mieście na wybrzeżu, odbyła się Parada Różnorodności. Zebrało się ok. 500 tysięcy osób. 

Sędzia Waldemar Claudio de Carvalho uznał, że dopuszczalne jest prowadzenie terapii dla homoseksualistów, która ma doprowadzić do zmiany ich orientacji seksualnej - homoseksualizm można rozpatrywać jako schorzenie, powołując się na opinie niektórych psychologów. De Carvalho orzekał w sprawie Rozanegli Justino - psycholożki, której straciła prawa do wykonywania zawodu w 2016 w związku z oferowaniem swoim pacjentom terapii, która miała wyleczyć ich ze skłonności homoseksualnych.

Honduras. Aktywista LGBT i na rzecz ochrony osób intersseksualnych, David Valle, nie zamierza opuścić ojczyzny. To jego odpowiedź na komentarze w lokalnej prasie nt. ataku na jego osobę i pobicia. 

OCEANIA - kolejny tydzień z rzędu będzie to Australia

Na niebie pojawił się napis "Vote No" ("Głosuj przeciwko!"). Nikt nie przyznaje się do tego czynu. Prawdopodobnie zebrano fundusze przez stronę "Go Fund Me" i wykupiono usługę. 

Wnuk byłego premiera, Kevina Rudda, został pobity, bo wspierał równość małżeńską. 

Ksiądz w stanie Victoria odwołał ślub, bo panna młoda wspierała równość małżeńską. 

Prawica nawet na środku oceanu nie rozumie, że prawo to prawo, a nie obowiązek...Jeden z biznesmenów uważa, że społeczność LGBT powinna stworzyć nowe słowo na małżeństwo - to mogłoby zmniejszyć opór społeczeństwa, które jest tak bardzo przywiązane do tego słowa. Druga strona medalu jest mniej przyjazna - Roger Corbett uważa, że małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety, niech więc geje mają "garriage", a lesbijki - "larriage". Co wy na to?

Tamtejsze biuro statystyczne ma niezłe - i nieplanowane - poczucie humoru. W kodzie blankietów do głosownia znaleźć można zwrot "BUMSEX"... 

Nowa Zelandia. Gej niszczy system na wideo z policją w roli głównej. Bomba!Tamtejsza drużyna rugby została doceniona za działania na rzecz społeczności LGBT i odznaczona nagrodą "Rainbow Tick" - w dużej mierze za inkluzyjność. 

AZJA

Korea Południowa. 
W Jeju, 5. mieście Korei, odbędzie się 28 października pierwsza edycja Queer Culture Festival. Parada w Pusanie - już 23 września. 

Chiny. W tamtejszych mediach mówi się, że tzw. gaycations pomagają Chińczykom być sobą oraz w akceptacji swojej "odmienności". 

Filipiny. 
Prezydent Rodrigo Duterte zaatakował Chito Gascona z ONZ-u: "Jesteś gejem czy pedofilem?" 

Indonezja. 
Szkoła dla osób transpłciowych zostanie na nowo otwarta. Ibu Shinta została zamknięta parę lat temu, co było efektem działań ekstremistów religijnych. 

MalezjaWhite Party Bangkok to największa impreza muzyczna dla gejów. W tym roku może się nie odbyć, bo jeden z polityków i ministrów, Ahmad Zahid Hamidi, obiecał, że służby graniczne nie wpuszczą do kraju gejów. Powodzenia. 

Wietnam. W ramach Pride Weeka w Hanoi, aktywiści dyskutują o bezpieczeństwie młodzieży LGBT i przemocy seksualnej względem najmłodszych. 

AFRYKA

Tanzania. 
Policja aresztowała 20 podejrzanych o homoseksualizm mężczyzn. "Zintensyfikujemy działania zmierzające do tego, by takich grup u nas nie było" - mówią policjanci. 

Ghana. Sadat Ibrahim o tym, dlaczego gejem uciekają z kraju: boją się o swoje życia (link). 

następna

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (2)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
maxoku (31) Radom 22.09.2017 21:36
shingao:
Portal zw.lt: "Na Litwie odsetek mieszkańców popierających legalizację małżeństw seksualnych
Jakich małżeństw?
Lol. Mnie już się nie chce wytykać tych wszystkich literówek, a było ich dość sporo w ostatnim tygodniu.
shingao (31) Szczecin 22.09.2017 21:07
Portal zw.lt: "Na Litwie odsetek mieszkańców popierających legalizację małżeństw seksualnych


Jakich małżeństw?

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku