logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
25.09.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
25
6

Seksnagranie biskupa i 17-letniego kleryka

Kto mieczem wojuje, od miecza ginie

Dodano: 22.08.2017, Aktualizacja: 22.08.2017

Skandal w rumuńskiej cerkwi - prawosławny biskup przyłapany in flagranti... wirtualnie. Wyciekły nagrania, na których widać patriarchę podczas stosunku seksualnego z innym mężczyzną - 17-letnim klerykiem. Co ciekawe biskup był jednym z najbardziej zatwardziałych wrogów społeczności LGBT oraz inicjatorem działań zmierzających do prawnego zakazu równości małżeńskiej.

To już drugi skandal w ciągu paru miesięcy w kościele prawosławnym. Biskup Huși Corneliu Barladeanu miał niezwykłego pecha - w sieci pojawiły się nagrania wideo, na których uprawia seks z innym mężczyzną. Wszystko działo się w zeszłym miesiącu, a sprawę rozwiązano szybko i bez zbędnego skandalu. 

Na nagraniu widać stosunek seksualny Barladeanu z 17-letnim klerykiem. Nagranie było sprzed kilku lat, a młody kleryk jest już wyświęconym popem. Biskupowi się upiekło, bez większej kary, teraz jest zwykłym duchownym, który wciąż może prowadzić msze. Jednak pozbawiony jest tytułów. 

Corneliu Barladeanu zaprzecza jakoby to był on - ale został poproszony przez patriarchów Metropolii Macedonii i Bukowiny o ustąpienie ze stanowiska aż do rozwiązania sprawy przez święty synod. Ten obradował przez dwa dni.

Biskup zdecydował się ustąpić ze stanowiska, upierając się przy swojej niewinności. Zrobił to dla "pokoju i dobra Kościoła". 

Kościół prawosławny w Rumunii skutecznie blokuje legalizację związków partnerskich. W tym roku zebrał ponad milion podpisów, by konstytucyjnie zakazać równości małżeńskiej. 

(ar)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (6)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Linbix (21) Poznań 22.08.2017 22:01
Klasyka !
Riverrun (16) Kraków 22.08.2017 21:05
klasyk gatunku
Justus (?) 22.08.2017 19:42
To jest znana taktyka koscielnych hipokrytow (nie mowie religijnych, bo w ich wiare nie wierze): zlapia cie za reke na goracym uczynku, krzycz ze to nie twoja reka.
Punpun~ (?) 22.08.2017 19:35
Źdźbło w oku bliźniego dostrzegasz, a belki w swoim nie widzisz.
Druid (26) Kraków 22.08.2017 19:23
Druid:
Noga/bogów


Oczywiście miałem na myśli Boga/bogów xD. Moje niedopatrzenie.
Druid (26) Kraków 22.08.2017 19:19
Carola:
Kto wymyślił jakąś religię? Co to jest w ogóle i czemu to służy?


W każdej religii istnieją różne formy "życia po śmierci". Ludzie boją się śmierci, nie wiedzą co po niej zastaną. Między innymi dlatego wolą wierzyć w Noga/bogów by nadać swojemu życiu znaczenie i zmniejszyć swój strach przed "najgorszym". Wizja świata, gdzie po śmierci nie ma niczego (a zatem nasze czyny nie mają żadnego wpływu na to co się po niej stanie) jest dla wielu osób nie do pomyślenia. Oczywiście są ludzie, co wierzą z innych powodów. Wymieniłem jedynie ten jeden aspekt.

Co do treści artykułu... Wszędzie będą hipokryci jak wspominasz. Nie wiem jaki procent kapłanów w każdym odłamie religii chrześcijańskich jest hipokrytami. Też nie można prosto stwierdzić co myślą o swojej misji, religii. Pewnie jest duża część, która szczerze wierzy. Inni mają wątpliwości, a kolejni stracili wiarę bądź od początku jej nie mieli, grając swoje role na boku jak w powyższym przypadku, pokazując swoją prawdziwą twarz.

Na razie brak stanowiska kościoła, który by stwierdził, że faktycznie mają z tym problem. Dlaczego? Bo wierni przestali by przychodzić do świątyń. Zamiatają pod dywan. I tak koło się zatacza.
Sylwia76 (?) 22.08.2017 17:11
Carola,religia służy do inwigilacji i manipulacji,to świetne narzędzie władzy.
shingao (31) Szczecin 22.08.2017 16:55
Czekam na polskie klerykalne sekstaśmy. Ciekawe, który nasz hierarcha rozsławi się od tej strony? Obstawiałbym prałata Henryka Jankowskiego, ale Jahwe już wezwał go do siebie.
Carola (22) Olsztyn 22.08.2017 16:12
Prawda jest jedna, jak miłość jest jedna. A hipokryci byli, są i będą... Kto wymyślił jakąś religię? Co to jest w ogóle i czemu to służy?

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Seksnagranie biskupa i 17-letniego kleryka Fot. Fresh News 24.