logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
27.06.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
120
0
12

Łukasz Jemioł broni LGBT w Radiu Maryja

Znany projektant: jak można prać mózgi ludziom?

Dodano: 23.05.2017, Aktualizacja: 23.05.2017

Znany projektant, Łukasz Jemioł, oburzył się z powodu dyskusji na temat teatrów i LGBT, która toczyła się na antenie Radia Maryja. "Ja jestem katolikiem, ale czuję się urażony tym, co pani mówi na antenie do słuchaczy. Jak można prać mózgi biednym ludziom, którzy słuchają przed radioodbiornikami tego, co państwo mówią?" - powiedział na antenie Jemioł, który po 26 próbach w końcu dodzwonił się do stacji.

Jeden z bardziej znanych w Polsce projektantów, Łukasz Jemioł, oburzył się z powodu dyskusji, która na antenie Radia Maryja toczyła się w temacie kondycji polskich teatrów i... LGBT. Jemioł napisał na Facebooku: 

Bezcenne dodzwonić się do Radia Maryja i powiedzieć na antenie co się myśli - próbowałem 26 razy, aż się udało! Audycja o tym, że trzeba wymienić wszystkich dyrektorów teatralnych na tych z jedynej słusznej partii plus o DEWIACJACH czyli mniejszościach LGBT - ludzie gdzie my żyjemy?!

Wpis projektanta zainteresował serwisy plotkarskie, które dotarły do audycji. Co dokładnie powiedział Jemioł?

"Słucham państwa audycji i jestem pełen obaw. Państwo sieją taką nienawiść do środowisk homoseksualnych. Mówią państwo, że osoby heteroseksualne są "normalne", a homoseksualne to są „wypaczeńcy”. Mówią państwo, że teatr jest w zagrożeniu, że chcieliby państwo obsadzić wszystkich stołkami z ramienia PiS. Bardzo mnie to martwi, ponieważ ja sobie wyobrażam... - mówił projektant, ale przerwano mu, powołując się na Dekalog. Co na to Jemioł?

"Ja jestem katolikiem, ale czuję się urażony tym, co pani mówi na antenie do słuchaczy. Jak można prać mózgi biednym ludziom, którzy słuchają przed radioodbiornikami tego, co państwo mówią? Ja postępuję zgodnie z Dekalogiem, natomiast są różne sztuki wypowiedzi artystycznej i my, jako odbiorcy, mamy prawo do tego, by korzystać z różnych "prawd", które pokazuje nam się w teatrze..." - odpowiedział. Brawo Łukasz!

Całą audycję można odsłuchać na stronie Radia Maryja.

(md)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (12)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Linbix (20) Poznań 24.05.2017 23:01
Po prostu człowiek,który wierzy ale jednocześnie ma swój rozum i nie jest zaślepiony.
Karol   dodane przez Facebooka 24.05.2017 13:05
Po prostu broni sam siebie.
floyt (32) Kraków 24.05.2017 12:44
brachiocephalicus:
Iwona:
I to są właśnie ci głęboko wierzący a Jezus powiedział jeśli jesteś bez winy rzuć kamień i nauczał kochaj bliźniego jak sobie samego więc pytam czego uczą w tym radiu Maryja


Powiedział też: "Nawracajcie się..." oraz "Idz i nie grzesz więcej" a także "Idz i upomnij go"(swego brata). Ale ktoś, kto nie szuka Boga prawdziwie, będzie szukał jedynie utwierdzenia we własnych grzechach.

"A wiedz o tym, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne. Ludzie bowiem będą samolubni (...) MIŁUJĄCY BARDZIEJ ROZKOSZ NIŻ BOGA" i dlatego to "(...)wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu"

Wolę być wydany na pastę mojego nic niezdatnego rozumu(który w osatecznym rozrachunku i tak jest więcej wart niż wierzenie w dogmaty), niż być mentalnym betonem z horyzontami o szerokości szpary w kiblu, usprawiedliwiającym swoją bigoterię, krzywdzenie i obrażanie innych mitologiczną książeczką, pełną nieaktualnych zapisów z przed setek albo i więcej lat.
Co ty możesz wiedzieć o "szukaniu boga prawdziwie" skoro preferujesz trzymanie się głównego nurtu, i kim ty jesteś aby komuś mówić czy jego wiara jest prawdziwa czy nie.
brachiocephalicus (26) Katowice 24.05.2017 11:34
Iwona:
I to są właśnie ci głęboko wierzący a Jezus powiedział jeśli jesteś bez winy rzuć kamień i nauczał kochaj bliźniego jak sobie samego więc pytam czego uczą w tym radiu Maryja


Powiedział też: "Nawracajcie się..." oraz "Idz i nie grzesz więcej" a także "Idz i upomnij go"(swego brata). Ale ktoś, kto nie szuka Boga prawdziwie, będzie szukał jedynie utwierdzenia we własnych grzechach.

"A wiedz o tym, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne. Ludzie bowiem będą samolubni (...) MIŁUJĄCY BARDZIEJ ROZKOSZ NIŻ BOGA" i dlatego to "(...)wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu"
floyt (32) Kraków 24.05.2017 1:21
Niestety do tych zabetonowanych mentalnie pustaków i tak nic nie trafi, i jak doceniam starania i wytrwałość w dodzwonieniu się do tego rynsztoka, tak niestety niewiele albo nic to nie zmieni.
takii (19) Legionowo/Warszawa 24.05.2017 0:14
czy ktoś wie w której minucie wypowiada się Pan Łukasz? Nie mam czasu ani cierpliwości słuchać 123 minut bzdur...
Marian   dodane przez Facebooka 23.05.2017 21:41
Szacun dla niego. Większość piorą mózgi ciemnego ludu że LGBT to zło lub choroba. Sami są złem i chorobą ci co myślą źle o LGBT.
Mirosław   dodane przez Facebooka 23.05.2017 20:12
Gdyby oni wszyscy byli tacy , świeci to nie byłoby wojen i żadnych dyskryminacji!
Waldemar (?) 23.05.2017 19:57
Nie jestem katolikiem tylko chrześcijaninem! To kościół łamie dekalog! Nie zezwala na związki małżeńskie! Wystawia fałszywe świadectwo i w swojej pogardzie pośrednio lub czasem bespośrednio nawołuje do prześladowań!
Iwona   dodane przez Facebooka 23.05.2017 19:38
I to są właśnie ci głęboko wierzący a Jezus powiedział jeśli jesteś bez winy rzuć kamień i nauczał kochaj bliźniego jak sobie samego więc pytam czego uczą w tym radiu Maryja

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Łukasz Jemioł broni LGBT w Radiu Maryja Łukasz Jemioł, fot. za: facebook.com/lukafashion