logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
3
52
36

"Piękna i Bestia" nie dla dzieci z powodu gejowskiego wątku?

Odwołane szkolne wyjście do kina i petycja

Dodano: 10.04.2017, Aktualizacja: 10.04.2017

"W ekranizacji skierowanej do dzieci pojawia się wątek homoseksualny. Jest to głęboko niemoralne i nieetyczne, aby tego typu treści były kierowane do młodego pokolenia! Usiłuje się w ten sposób pokazać "ludzkie wypaczenia" jako coś normalnego" - czytamy w petycji, którą znajdziemy na Citizen.go. O co chodzi? O "Piękną i Bestię". Jedna ze szkół już zrezygnowała ze szkolnego wyjścia na pokaz - donosi Anna Dryjańska w NaTemat.pl. Słyszeliście o podobnych reakcjach? Dajcie nam znać!

Sam Disney nie ukrywał z tego powodu dumy: w "Pięknej i bestii" znalazł się "miły i inkluzywny gejowski wątek" - jak mówił reżyser, Bill Condon. W głównych rolach - Emma Watson, Dan Stevens, ujawniony Luke Evans i m.in. Ian McKellen.

"Miły i inkluzywny" wątek wywołał jednak sporo zamieszania: w Rosji film mogły obejrzeć osoby powyżej 16 roku życia, w stanie Alabama jedno z kin zdecydowało, że "Pięknej i Bestii" z tego powodu w ogóle nie pokaże. 

W Prima Aprilis wymyśliliśmy newsa o proboszczu, który naciskał na kino, by z powodu lesbijskiej bohaterki nie pokazywać filmu "Power Rangers". Niestety, rzeczywistość przegoniła żarty...
ZOBACZ TEŻ Konkurs na Prima Aprilis! Zapraszamy do zabawy

Anna Dryjańska w NaTemat opisała sytuację w jednej ze szkół w Rypinie, gdzie dzieci miały iść na seans "Pięknej i Bestii". Z wyjścia jednak zrezygnowano. Dlaczego? Dyrekcja szkoły nie chciała odpowiedzieć. Do Dryjańskiej dotarła jednak informacja, że to z powodu Przemysława Śliwińskiego, proboszcza warszawskiej parafii Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, który na stronie Citizen.go namawiał do zbierania podpisów pod petycją do Disneya, by filmu w Polsce nie pokazywać. Treść petycji miała dotrzeć i do szkoły w Rypinie (chociaż sam Śliwiński mówi NaTemat, że do szkół jej nie słał). Duchowny apelował też, by na "Piękną i Bestię" nie posyłać dzieci.

Zwracam się do Państwa z petycją o wycofanie z polskich kin filmu "Piękna i Bestia", którego premiera odbyła się 17 marca. W rolach głównych zobaczymy Emmę Watson i Dana Stevensa. Jednak najwięcej kontrowersji wzbudza Gaston i Le Fou, ponieważ jeden z nich okazuje się być gejem! Gastona gra Luke Evans, który jest zadeklarowanym homoseksualistą! Wyrażam głęboką niezgodę na pokazywanie tego typu treści dzieciom, do których przede wszystkim skierowana jest bajka "Piękna i Bestia".
- czytamy w petycji, którą do tej pory podpisało ponad 4300 osób.

Co ciekawe, Śliwiński przyznaje, że filmu nie widział.

Słyszeliście o podobnych reakcjach w Waszych szkołach lub szkołach, gdzie chodzą Wasi bliscy i znajomi? Dajcie nam znać!

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (36)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
visualstylist (?) 17.04.2017 23:43
Czysta abstrakcja . Btw - sympatyczna ekranizacja .
Tristan   dodane przez Facebooka 13.04.2017 11:16
To już szczyt ignorancji! Wypowiadać się na temat, na który się kompletnie nie zna ani nie próbuje pojąć. Gdzie tu logika? Gdzie tu sens? Gdzie tu rozum? Gdzie mózg?
realTrue39 (?) 12.04.2017 20:00
Żadna inteligentna osoba która widziała ten film nie panikuje z tego powodu , że gdzieś pojawia się taki motyw. Film był bardzo ciekawie zrobiony. Nie skupia w żaden sposób uwagi na jakim kolwiek wątku z homo.

1. Co za różnica jaki aktor gra jaka role. Czy myślicie , że dzieci to interesuje jakoś specjalnie? Co za kraj...

2. Tylko ludzie z niskim IQ doszukują się wątku LGBT w każdej baśni i mają dziwnego rodzaju ból dupy z tego tytułu . To sie staje jakąś manią u ogranicznych ludzi.

Chory z nienawiści kościół z pisem nawet bajki potrafi spierdolić.
maxoku (31) Radom 12.04.2017 0:11
vraios:
czy tylko mnie to śmieszy? xD
Nie, mnie już wszystko boli od tarzania się ze smiechu XD.
Wiktor   dodane przez Facebooka 11.04.2017 17:34
Boszeeeeee co za debilizm!!!!! Jacy idioci wymyślają takie ploty a później robią z tego burzę w szklance wody
KhMarudna (22) Gniezno Poznań 11.04.2017 1:09
Łejery, z takim tokiem myślenia, co drugi współczesny film nie powinien być puszczany w polskich kinach. Gorzej jak pisiory podłapią i wprowadzą ustawę zakazującą wyświetlania ekranizacji, w których aktor jest NIEDAJBOŻE homo. -.-
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 10.04.2017 23:41
4300? To niemal pół mojej gminy :-P
Jakim cudem nikt się nie przyczepił do "Mamma Mia" w swoim czasie? ;-)
Biuro   dodane przez Facebooka 10.04.2017 22:35
Do wszystkiego się przyczepią :-(
Don't Bi It (16) Mińsk Mazowiecki 10.04.2017 21:34
Kocham fakt, że kiedy media nagłośnią fakt, że Le Fou puści sobie oczko do faceta to jest poruszenie, a kiedy dwie lesbijki wychowują dziecko i zabierają na popołudnie do oceanarium w "Gdzie jest Dory?" wszystko jest zupełnie w porządku XD
Filip   dodane przez Facebooka 10.04.2017 21:26
cha cha co za pojebany kraj.zebyscie chuje pisowskiie wszystkiego zakazali to ludzie z inna orientacja się rodzili,rodza i będą się rodzic

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
"Piękna i Bestia" nie dla dzieci z powodu gejowskiego wątku? Luke Evans i Josh Gad w Pięknej i Bestii, fot. Laurie Sparham/Disney Enterprises
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku