Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Przewodnik Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
TOP Sport LGBT Profile i ogłoszenia Marsze Równości 2026 Kino LGBT Coming out
Czwartek, 23.08.2012, Aktualizacja: Czwartek, 02.04.2026

Ellen i Gaga na liście najbardziej wpływowych kobiet

Podziel się Tweetnij Skomentuj (35)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (35)

Lista magazynu "Forbes"

Magazyn "Forbes" opublikował swoją listę najpotężniejszych i najbardziej wpływowych kobiet na świecie w 2012 roku. W rankingu nie zabrakło deklarujących swoją biseksualność Lady Gagi (14. miejsce) i Angeliny Jolie (miejsce 66.) oraz lesbijki Ellen DeGeneres, która znalazła się na miejscu 47.

W tym roku listę zdominowały polityczki i prezeski dużych firm, ale nie zabrakło kobiet związanych z mediami i popkulturą - stąd zapewne z roku na rok coraz wyższa pozycja Lady Gagi, którą "Forbes" docenił też za działalność filantropijną oraz zaangażowanie w różne równościowe inicjatywy.

W pierwszej trójce rankingu znalazły się natomiast: kanclerz Niemiec, Angela Merkel, nasza sojuszniczka - sekretarz stanu USA, Hillary Clinton oraz prezydentka Brazylii, Dilma Rouseff. Warto też zauważyć, że obok Clinton, na liście nie brakuje innych otwarcie deklarujących poparcie dla praw LGBT kobiet: m.in. Michelle Obama (miejsce 7.), Oprah Winfrey (miejsce 11.), prezydentka Argentyny, Cristina Fernandez de Kirchner, Beyonce Knowles (miejsce 32.).

100 najpotężniejszych kobiet 2012 roku wg magazynu "Forbes".

(md)
OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (64)
goulddigger yakowana teddybear90 blacknick martyneczka666 normalnienienormalna michelle30 samskeyti labryska89 ludmilka83
Nie podoba mi się (1)
Komentarze (35)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
zewszad_i_znikad
27.08.2012 11:52 zewszad_i_znikad (44) Warszawa
Toż o to mi chodzi, że niepoprawna... Zresztą dzisiejszy średni poziom kultury języka jest dość niski i pewne błędy są rozpowszechnione. Inny przykład - niektórzy (także właśnie w mediach) lubią się popisać znajomością rzadkiego słowa "spolegliwy", tylko nie wiedzą, co to znaczy...
cytuj zgłoś 2 0
wersadf
27.08.2012 0:23 wersadf (36) to skomplikowane ;-)
zewszad_i_znikad:
Ważne, żeby ludzie wiedzieli, jak się nazywa kobieta sędzia. Bo "sędzina" to forma powszecha, nawet w prasie.


co oczywiście nie znaczy, że poprawna ;)
cytuj zgłoś 0 0
zewszad_i_znikad
25.08.2012 22:50 zewszad_i_znikad (44) Warszawa
Ważne, żeby ludzie wiedzieli, jak się nazywa kobieta sędzia. Bo "sędzina" to forma powszecha, nawet w prasie.
cytuj zgłoś 1 1
wersadf
25.08.2012 21:53 wersadf (36) to skomplikowane ;-)
zewszad_i_znikad:Oczywiście, że jest - "sędzia", tylko z żeńską (zresztą pierwotną) odmianą.


twierdzisz, że to jest odpowiednik? Bo dla mnie to jest to samo słowo, tylko z żeńską wersją deklinacji ;-)
cytuj zgłoś 0 0
zewszad_i_znikad
25.08.2012 21:35 zewszad_i_znikad (44) Warszawa
wersadf:
Nie ma żeńskiego odpowiednika sędziego.

Jak to nie ma? Oczywiście, że jest - "sędzia", tylko z żeńską (zresztą pierwotną) odmianą.
Mężczyzna: sędzia, sędziego, sędziemu itd.
Kobieta: sędzia, sędzi, sędzi itd.
cytuj zgłoś 0 0
wersadf
25.08.2012 21:01 wersadf (36) to skomplikowane ;-)
piotrek2617:
unregistered:
@piotrek2617
Akurat istnieje żeński odpowiednik sędzi - sędzina :)


tak jakby nie - sędzina to nie jest żeński odpowiednik sędziego, tylko jego żona. Nie ma żeńskiego odpowiednika sędziego.
cytuj zgłoś 0 1
Ikona
25.08.2012 10:42 macjej23
Gorąca walka o poprawność językową w tej kwestii jednak oznacza tylko, że ktoś ma problem z równouprawnieniem. Pedagożka i prezydentka śmieszą? Lepsze są żarty o Chucku Norrisie.
cytuj zgłoś 2 3
Ikona
24.08.2012 17:43 piotrek2617
deszczowypies:
shingao:

Zgadzam się z Tobą! Co za ćwoki używają słowa "pielęgniarka"?! Powinno być "pani pielęgniarz"!


No ja myślę! I pani model, pani aktor, pani piosenkarz. :-)
Wtedy będzie naprawdę u n i w e r s a l n i e. No bo wiadomo, że uniwersalny, to tylko rodzaj męski jest :-)


W sumie macie rację.
cytuj zgłoś 2 1
Ikona
24.08.2012 17:42 piotrek2617
unregistered:
@piotrek2617
Akurat istnieje żeński odpowiednik sędzi - sędzina :)


Akurat wiem i nie użyłem specjalnie, bo to nie jest nazwa tytułu zawodu, z tego ci wiem :)
cytuj zgłoś 0 1
shingao 新顔
24.08.2012 14:31 shingao (40) Szczecin
deszczowypies:
shingao:

Zgadzam się z Tobą! Co za ćwoki używają słowa "pielęgniarka"?! Powinno być "pani pielęgniarz"!


No ja myślę! I pani model, pani aktor, pani piosenkarz. :-)
Wtedy będzie naprawdę u n i w e r s a l n i e. No bo wiadomo, że uniwersalny, to tylko rodzaj męski jest :-)


Tak, Tak , Tak! I nie mówmy "kobieta" (po co kobietom osobne określenie?!) tylko "pani człowiek"!
cytuj zgłoś 4 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • ...
  • 4
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
Angelina Jolie Ellen DeGeneres filantropia Forbes Lady Gaga Media Najbardziej wpływowe kobiety świata 2012 Polityka popkultura prawa człowieka ranking Showbiznes USA
Powiązane
Obraz Poniedziałek, 18.10.2010 Ellen najbardziej wpływową lesbijką Obraz Piątek, 02.07.2010 Kobiety na topie! Obraz Piątek, 16.04.2010 Ellen dalej na topie Obraz Piątek, 11.04.2008 50. najbardziej wpływowych gejów i lesbijek Ameryki Obraz Piątek, 17.02.2017 Był "twinkiem dla Trumpa", teraz jest korespondentem w Białym Domu
Inne tematy
Transkrypcja małżeństw jednopłciowych: była radość - są problemy, niepewność i rozczarowanie Wtorek, 26.05.2026 Transkrypcja małżeństw jednopłciowych: była radość - są problemy, niepewność i rozczarowanie
Eurowizja 2026: największy bojkot w historii wydarzenia od 1970 roku. Kto i dlaczego odwrócił się od konkursu? Sobota, 16.05.2026 Eurowizja 2026: największy bojkot w historii wydarzenia od 1970 roku. Kto i dlaczego odwrócił się od konkursu?
Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki? Czwartek, 28.05.2026 Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki?
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram WhatsApp
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatnościPrzerwij abonamentOdstąpienie od umowy







🌈
Odkryj więcej na Queer.pl
Zalogowani użytkownicy mogą oglądać zdjęcia innych osób, zakładać profile, komentować artykuły i oceniać filmy.
Dołącz do nas Zaloguj się