28 numer magazynu społeczno-kulturalnego LGBT
Pojawił się już listopadowo-grudniowy numer “Repliki". Na okładce Krystian Legierski jako polski Milk, czyli pierwszy jawny gej, który został radnym. O programie Legierskiego, a także jego dotychczasowych dokonaniach i innych kandydatach/tkach spod znaku tęczy wewnątrz numeru.
W numerze także:
- “Geje i lesbijki w narodzie" - dlaczego starsi homoseksualiści się nie ujawniają i jak to jest być gejem katolikiem opowiada socjolog Ireneusz Krzemiński, od niedawna sam wyoutowany.
- Karol El Kashif - rozmowa o podwójnym coming oucie: gejowskim i HIV-owym.
- Jak się pisze o homofobii dla nastolatków mówi Anna Laszuk, autorka "Małej książki o homofobii".
- Irena Krzywicka jako ikona LGBT. A dla prenumeratorów/ek jej powieść - "Pierwsza krew".
- Malarka Magdalena Czajkowska opowiada jak inspirowały ją w pracy twórczej dwie kultowe dla lesbijek artystki: Renata Przemyk i Anna Saraniecka.
- Jacek Poniedziałek pod lupą - o książce "Wyjście z cienia", wywiadzie-rzece z popularnym aktorem.
- W dziale Opinie: Biedroń o pobiciu przez policję; Basiuk o akcji "Miłość nie wyklucza"; Śmiszek o złej ustawie antydyskryminacyjnej.
- Deneuve, Dalida, Ardant i Mathieu, czyli prezentacja francuskich div gejowskich w związku z warszawskim koncertem Mireille Mathieu.
A poza tym:
- Gejowsko-lesbijska księgarnia Bearbook kończy dwa lata. Poza rankingiem sylwetka pomysłodawcy projektu - Wojciecha Kowalika.
- “Diabeł ubiera się u geja" - Jacobs, Galliano, Dolce & Gabana, Ford i YSL, czyli druga cześć sylwetek najsłynniejszych projektantów mody.
- "Transakcja" - film o Ani Grodzkiej.
- "Orlando" na scenie, spektakl Agnieszki Magłowskiej.
- Niewinne igraszki - kolejny rysunek w cyklu erotyków Mariusza 'Izanagi' Kostrzewskiego.
- Życie codzienne lesbijek, czyli "Codzienność" Ewy Schilling.
- 7. Dni Równości i Tolerancji w Poznaniu. .
- W dziale “Lewica a LGBT", tym razem Czechy.
- W rubryce męskich filmów bezkostiumowych Bartosza Żurawieckiego “The other side od Asfen 2".
- Tomek Kołodziejczyk kolejnym bohaterem “Ludzi KPH".
- Różne dziewczyny, 6 odcinek komiksu lesbijskiego Beaty Sosnowskiej.
- liczne recenzje książek i filmów, m.in.: "Oskarżona: Wiera Gran", "Podaj mi dłoń", "Od początku do końca", "Wild Side", "Zabiłem moją matkę", "Śniadanie ze Scotem", "High Art".
- Mrozu, Zanussi, Miko, Kocoń, Hulewicz i Franco w Czajniku, czyli o orientacjach gwiazd i orientacji na gwiazdy.
"Replika" dostępna jest w najlepszych klubach gej-les, oddziałach KPH w całej Polsce oraz prenumeracie!
Prenumerata (6 numerów) kosztuje tylko 48 zł. Co dwa miesiące otrzymasz "Replikę" prosto do domu. Wpłat na prenumeratę należy dokonywać na: Kampania Przeciw Homofobii, numer konta: 35 2130 0004 2001 0344 2274 0001, z dopiskiem: Replika - prenumerata (darowizna) oraz podaniem dokładnego adresu do przesyłania magazynu.
“Replika" w internecie: www.replika.kph.org.pl
Najnowszego i archiwalnych numerów szukaj na allegro.pl
Sam Legierski nawet to stwierdził,ale Replice to nie przeszkadza. Zatem do lektury!