Jane Lynch, Colin Firth oraz Kele Okereke znaleźli się wśród nominowanych do tegorocznej nagrody Stonewall w kategorii Artysta Roku. Martina Navratilova ma szansę zostać Sportowcem Roku. Nagrody przyznawane są za pozytywny wkład w życie środowisk LGB w Wielkiej Brytanii. Wśród laureatów w zeszłym roku znaleźli się m.in. Boyzone oraz Sarah Waters (która w tym roku zasiada w jury).
Stonewall przyznaje swoje nagrody w kilku kategoriach, obok Artysty Roku znajdują się m.in. Pisarz Roku, Dziennikarz Roku, Audycja Roku, Polityk Roku, czy Bohater Roku, którym w tym roku ma szansę stać się rugbysta Gareth Thomas oraz Joe McElderry. 19-letni McElderry, zwycięzca brytyjskiego "X-Factor" (inna wersja "Idola"), w lipcu wyoutował się dziennikowi "Mirror". Niedawno swoją premierę miał pierwszy oficjalny teledysk młodego piosenkarza:
ciekawa jestem jakie dokladnie zaslugi? bohater roku Joe?? sam w wywiadzie powiedzial ze jego coming out to byl"no big deal" bo w dzisiejszych czasach to normalne.chlopak nie ma pojecia o homo-problemach.