Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Przewodnik Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
TOP Sport LGBT Profile i ogłoszenia Marsze Równości 2026 Kino LGBT Coming out
Poniedziałek, 04.10.2010, Aktualizacja: Czwartek, 02.04.2026

USA: będzie lepiej?

Podziel się Tweetnij Skomentuj (8)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (8)

Fundusze i apele

Amerykański Departament Zdrowia i Usług Społecznych postanowił przyznać ponad 13 milionów dolarów Centrum Lesbijek i Gejów w Los Angeles. Coraz więcej osób, w tym wyoutowanych amerykańskich celebrytów, przyłącza się też do apelu Ellen.

W piątek donosiliśmy o fali samobójstw młodych ludzi w Ameryce, pisaliśmy o czterech przypadkach - okazuje się, że tylko we wrześniu takich przypadków było co najmniej 9. Czy przyznanie pomocy finansowej centrum, które z pomocą innych organizacji ma stać się miejscem schronienia dla prześladowanych na tle orientacji nastolatków, jest sygnałem poprawy sytuacji nieheteroseksualnej młodzieży w USA? Zobaczymy. Jest to pierwszy tak wysoki grant przeznaczony dla miejsca związanego ze środowiskami LGBT.

Coraz większego rozmachu nabiera akcja "It gets better", której pomysłodawcą jest dziennikarz i pisarz Dan Savage. Na kanale Youtube o takiej samej nazwie, dorosłe osoby LGBT mogą dodać filmy, na których przekonują młodych ludzi, że przyszłość będzie lepsza.

Projekt "It gets better".



Do piątkowego apelu Ellen DeGeneres dołączają także nowi celebryci, namawiani przez MTV: m.in. Neil Patrick Harris, Lance Bass.

(md)
OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (39)
siltirva wyblakly_chaos wrednejusty quilefi leo-22 chloe_ clubkiddy waldus13 nutka_d morganaensland
Nie podoba mi się (0)
Komentarze (8)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Ikona
04.10.2010 22:07 skyhigh2440
ghadi:
nawet w Polsce tyle samobójstw nie ma z tego powodu co w USA.


hahahah ghadi ty jak cos powiesz czasem;)))nie badz zoltodziub;)))) czysta matematyka ;

----liczebnosc USA--- ok 305,689,000
----liczebnosc PL--- --ok 38,125,759

jak mozna porownywac te kraje>?
:pppp
cytuj zgłoś 2 0
loca
04.10.2010 21:22 loca (45) Palma de Mallorca
pokaz.

ghadi:
loca:
skad wiesz? widziales gdzies statystyki powodow samobojstw?? w Stanach poprostu mowia o tym glosno.


widziałem.
cytuj zgłoś 0 0
heterofob
04.10.2010 20:42 heterofob (51) Bukowno/Budapeszt
ghadi:
nawet w Polsce tyle samobójstw nie ma z tego powodu co w USA.


Skąd takie przypuszczenie? Z ilu nastolatkami po próbie samobójczej rozmawiałoś, żeby tak twierdzić? Jeśli obce ci są problemy innych, to przynajmniej ich nie lekceważ!
cytuj zgłoś 3 0
Ikona
04.10.2010 20:05 skyhigh2440
"wyoutowanych amerykańskich celebrytów " czy to wogole jest napisane po Polsku>???????
cytuj zgłoś 1 0
Ikona
04.10.2010 18:15 nikki3
ten filmik jest mega ! ;]
az usmiecham sie do monitoru ;D
it gets better !
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
04.10.2010 15:33 ghadi
loca:
skad wiesz? widziales gdzies statystyki powodow samobojstw?? w Stanach poprostu mowia o tym glosno.


widziałem.
cytuj zgłoś 0 0
loca
04.10.2010 14:36 loca (45) Palma de Mallorca
skad wiesz? widziales gdzies statystyki powodow samobojstw?? w Stanach poprostu mowia o tym glosno.
cytuj zgłoś 4 1
Ikona
04.10.2010 13:04 ghadi
nawet w Polsce tyle samobójstw nie ma z tego powodu co w USA , pss wielka mi tolerancja.
cytuj zgłoś 1 1
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
Akcja It Gets Better akcja społeczna Centrum Lesbijek i Gejów w Los Angeles Dan Savage Departament Zdrowia i Usług Społecznych USA Ellen DeGeneres grant Los Angeles MTV młodzież Neil Patrick Harris prześladowania samobójstwa Showbiznes Społeczeństwo USA YouTube Zdrowie
Powiązane
Obraz Piątek, 18.09.2015 Tęczowe czipsy na rzecz młodzieży LGBT Obraz Czwartek, 13.10.2016 Miley Cyrus: nienawidziłam słowa biseksualność Obraz Piątek, 18.11.2011 Lady Gaga "bohaterką młodzieży" Obraz Wtorek, 26.07.2011 Gwiazdy "Czystej krwi": "Będzie lepiej!" Obraz Poniedziałek, 18.04.2011 Pracownicy Apple: będzie lepiej
Inne tematy
Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki? Czwartek, 28.05.2026 Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki?
Eurowizja 2026: największy bojkot w historii wydarzenia od 1970 roku. Kto i dlaczego odwrócił się od konkursu? Sobota, 16.05.2026 Eurowizja 2026: największy bojkot w historii wydarzenia od 1970 roku. Kto i dlaczego odwrócił się od konkursu?
Eurowizja 2026: Finlandia faworytem bukmacherów. Jakie szanse ma Polska? Piątek, 15.05.2026 Eurowizja 2026: Finlandia faworytem bukmacherów. Jakie szanse ma Polska?
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram WhatsApp
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatnościPrzerwij abonamentOdstąpienie od umowy







🌈
Odkryj więcej na Queer.pl
Zalogowani użytkownicy mogą oglądać zdjęcia innych osób, zakładać profile, komentować artykuły i oceniać filmy.
Dołącz do nas Zaloguj się