Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Miejsca Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
Tematy Kino LGBT Wybory 2023 Coming out Kalendarz LGBTQ+ Niebinarność
Poniedziałek, 01.02.2010 16:51

Najnowsza "Replika" już w klubach!

Podziel się (0) Tweetnij Skomentuj (2)
Podziel się (0) Tweetnij Skomentuj (2)

Lady Gaga, Ellen, "Queer as Folk" i trochę "homohistorii" w Polsce

Dostępny jest już styczniowo-lutowy numer “Repliki". Na okładce Lady Gaga, czyli najnowsza gejowska ikona. Wewnątrz ekscentryczne zdjęcia, portret wokalistki i przypomnienie jej wypowiedzi o gejach i lesbijkach, Madonnie, seksie, waginie i Take That.

W numerze także:
- “Samcołożnicy i homoeroci" czyli rozmowa z historykiem Pawłem Fijałkowskim, który opowiada o homoseksualizmie w dawnej Polsce, od średniowiecza do późnego PRL-u.
- “Queer as Folk" czyli gejowski serial wszechczasów wreszcie w Polsce!
- "Nasza Sprawa2" - rozmowa z Uschi Pawlik i Michałem Minałto o budzącym ogromne zainteresowanie procesie wytoczonemu dziennikowi “Rzeczpospolita".
- “Posuńcie się. My tu też jesteśmy!" czyli opowieść o fotoreportażu Hanny Jarząbek, która postanowiła przyjrzeć się polskim lesbijkom.
- Ellen DeGeneres w Ikonach LGBT.
- "Król i król" - kolejna homo-bajka w polskich księgarniach.
- Przedstawiciele i przedstawicielki portali gej/les podsumowują rok 2009 i typują Najważniejsze wydarzenia LGBTQ.

A poza tym:
- “Nie tylko dla lesbijek" - od tego numeru tylko w “Replice" felietony Anny Laszuk.
- Ranking Bearbook czyli najpopularniejsze książki 2009.
- KPH w 16 województwach - LGBTQ objęło całą Polskę!
- Strój jako rewolucja i trendy na 2010 rok, w tym spódnica dla mężczyzn w Stylu.
- W rubryce męskich filmów bezkostiumowych Bartosza Żurawieckiego “Men at play".
- Anna Urbańczyk kolejną bohaterką “Ludzi KPH".
- Różne dziewczyny - “Początek" komiksu lesbijskiego Beaty Sosnowskiej.
- wiele newsów z kraju i świata, w tym Paszport dla Radziszewskiego, związki partnerskie w Polsce i zagranicą oraz zaproszenie na Walentynki LGBT.
- liczne recenzje książek i filmów: nowy Kochanowski, “Rozpad", “Michał Anioł", “Cnotliwy żywot Jeana Geneta", “Miłosne gry Marka Hłaski", “Letnia burza".
- Przemyk, Ziobro, Krzemiński, Braciak, Hall oraz Michael w Czajniku, czyli o orientacjach gwiazd i orientacji na gwiazdy.

"Replika" dostępna jest w najlepszych klubach gej-les w Polsce oraz prenumeracie!

Prenumerata (6 numerów) kosztuje tylko 48 zł. Co dwa miesiące otrzymasz "Replikę" prosto do domu. Wpłat na prenumeratę należy dokonywać na: Kampania Przeciw Homofobii, numer konta: 35 2130 0004 2001 0344 2274 0001, z dopiskiem: Replika - prenumerata (darowizna) oraz podaniem dokładnego adresu do przesyłania magazynu.
Wraz z tym numerem dla wszystkich prenumeratorów/ek broszurka "Zasady Yogakarty".

“Replika" w internecie: www.replika.kph.org.pl
OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (17)
8serdeczny6 como_ bonaa ellion kamil1988 esensja macb quilefi loca -kaska81-
Nie podoba mi się (0)
Komentarze (2)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
whatevah
05.02.2010 14:50 whatevah (35) Moskau
można gdzieś w Krakowie kupić Replikę??
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
03.02.2010 13:28 ghadi
jak dla mnie Lady Gaga to żadna gejowska ikona.
cytuj zgłoś 0 0
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
czasopismo prasa replika
Powiązane
Obraz Wtorek, 23.03.2010 Najnowsza "Replika" już w klubach! Obraz Poniedziałek, 30.11.2009 Najnowsza "Replika" już w klubach! Obraz Czwartek, 16.10.2008 Najnowsza "Replika" już w klubach! Obraz Czwartek, 02.09.2010 "Tęczowo" na okładkach Obraz Wtorek, 21.07.2009 Najnowsza "Replika" już w klubach!
Inne tematy
Ncuti Gatwa: „jestem queer”! Coming out gwiazdora „Sex Education” i „Barbie”. Wtorek, 05.09.2023 Ncuti Gatwa: „jestem queer”! Coming out gwiazdora „Sex Education” i „Barbie”.
Aresztowani za udział w gejowskim weselu. Wyszli na wolność, ale to nie koniec ich problemów Środa, 20.09.2023 Aresztowani za udział w gejowskim weselu. Wyszli na wolność, ale to nie koniec ich problemów
Elliot Page na temat misgenderingu: „Nie biorę tego do siebie, ważna jest wyrozumiałość” Czwartek, 14.09.2023 Elliot Page na temat misgenderingu: „Nie biorę tego do siebie, ważna jest wyrozumiałość”
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram Youtube
© 1996-2023 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatności