logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
25
10
16

Pokochaj nas w święta

Jakub, Dawid i przyjaciele w świątecznej piosence

Dodano: 05.12.2017, Aktualizacja: 05.12.2017

Kuba i Dawid przyzwyczaili nas już do fanowskich klipów, nadszedł czas na... oryginalną piosenkę. Tak, panowie (i nie tylko oni) śpiewają i namawiają: pokochajcie nas w święta. Pokochacie?

O Kubie i Dawidzie świat usłyszał dzięki ich klipowi do piosenki Roxette, który w zeszłym roku pokochała Europa, jak i sam zespół. W czerwcu wzięli ślub na Maderze, o czym głośno było w naszych mediach.
ZOBACZ TEŻ Kuba i Dawid na ślubnym kobiercu Kolejny ślub za granicą

Po kilku fanowskich klipach - czas na... oryginalną piosenkę. I to świąteczną! 

"Po serii playbacków uznaliśmy, że czas przemówić, a raczej zaśpiewać, własnym głosem! A kiedy jak nie w święta? Debiutując w tej nowej roli, stresujemy się prawie jak na naszym ślubie, ale mamy nadzieję, że piosenka trafi do Waszych serc tak samo jak do naszych. My pokochaliśmy ją od pierwszego demo – za słowa, melodię i przesłanie jakie ze sobie niesie. A od wczoraj także także za teledysk" - piszą panowie na swojej stronie na Facebooku.

W klipie udział wzięło kilka mniej i bardziej znanych par jednopłciowych, jak i aktywiści i aktywistki z całej Polski.

Jak Wam się podoba?



(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (16)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
-mike- (34) Warszawa 11.12.2017 10:57
upstairs_at_you:
-mike-:
Nie popadajmy w paranoję, bo zaraz nie będziemy mogli sami siebie krytykować z obawy o zarzuty wewnętrznej homofobii oraz zawiści...

Homofobii w komentarzach nie widzę. Tylko tę typowo polską upierdliwość.

Natomiast ja dostrzegam lęk przed jakąkolwiek wewnętrzną krytyką.
scattereddream (28) Zabrze 08.12.2017 23:38
upstairs_at_you:
scattereddream:
upstairs_at_you:
@ scattereddream
Zrób to lepiej niż oni a potem krytykuj.
Wiesz czemu dzwon taki głośny? Bo pusty!


Serio? To jest najgłupszy (...) wykorzystują beztalencia.

Jesteś w błędzie. Dużo napisać wcale nie oznacza, że się napisało coś wartościowego. Kończę tę dyskusję bo widzę, że się rozwijasz jak rolka papieru toaletowego na wietrze.


Kiecy komuś brakuje argumentów to ucina dyskusję. Tego typu eufemizmy są bardziej charakterystyczne dla młodszych ludzi, ale rozumiem, że to forma mechanizmu obronnego. Polaczkowatość nie wychodzi w krytyce, a właśnie w takim małostkowych, pustych docinkach. Moje wypowiedzi były rozwinięte, bo używałem konkretnych argumentów popartych przykładami, nie pustych docinków (nawiasem mówiąc, właśnie tak wygląda hejt, więc gratuluję hipokryzji).
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 08.12.2017 23:14
scattereddream:
upstairs_at_you:
@ scattereddream
Zrób to lepiej niż oni a potem krytykuj.
Wiesz czemu dzwon taki głośny? Bo pusty!


Serio? To jest najgłupszy (...) wykorzystują beztalencia.

Jesteś w błędzie. Dużo napisać wcale nie oznacza, że się napisało coś wartościowego. Kończę tę dyskusję bo widzę, że się rozwijasz jak rolka papieru toaletowego na wietrze.
scattereddream (28) Zabrze 08.12.2017 3:27
upstairs_at_you:
@ scattereddream
Zrób to lepiej niż oni a potem krytykuj.
Wiesz czemu dzwon taki głośny? Bo pusty!


Serio? To jest najgłupszy argument, jaki możesz dać. Dlaczego miałbym śpiewać, skoro nie potrafię? Właśnie tu jest różnica – oni zrobili coś pseudoprofesjonalnie chociaż tego nie potrafią i efekt jest jaki jest. Ja potrafię się przyznać, że czegoś nie potrafię, dlatego tego nie robię.

I skąd założenie, że pusty? Ja akurat dobrze sobie radzę w swojej branży i w tym, w czym jestem dobry więc nie potrzebuję Twojej walidacji w tej kwesti, poza tym robisz poniekąd to, co zarzucałeś mi wcześniej – oceniasz kogoś bez jakichkolwiek dowodów, najlepiej jest rzucić bezsensownym przysłowiem, żeby komuś "dowalić" nie wiedząc o nim tak naprawdę nic. Jak chcesz mogę Ci nawet wysłać w wiadomości prywatnej co robię i co osiągnąłem, bo nie mam w zwyczaju niepotrzebnie się chełpić i nie po to tutaj komentuję.

Inna sprawa, znowu jest tu głaskanie – zrobili coś słabego, Ty mówiąc "zrób to lepiej a potem krytykuj" znowu wracasz do punktu wyjścia i w ogóle nie czytałeś tego, co napisałem wcześniej. Wypuścili wadliwy produkt, ja go oceniłem tak jak go widzę i tyle. Jeśli idziesz do kina na film i Ci się nie spodoba, to mówisz sobie: "ok, nie zrobiłbym tego lepiej więc nie będę oceniał tego filmu"? Zapłaciłeś za to pieniądze, nie podobało Ci się więc masz prawo powiedzieć dlaczego i wyrazić własną opinię nie będąc krytykiem filmowym. Tu jest identyczna sytuacja z tym, że bezpośrednio za ten teledysk nie płacisz.

Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię, jeśli ktoś publikuje swoje rzeczy to musi liczyć się z tym, że inni to ocenią. Pozwólmy sobie na obiektywną ocenę swojej i czyjejś pracy, nie kryjmy się za błędnie rozumianą poprawnością polityczną, bo to błędne koło, które wykorzystują beztalencia.
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 07.12.2017 23:42
@ scattereddream
Zrób to lepiej niż oni a potem krytykuj.
Wiesz czemu dzwon taki głośny? Bo pusty!
scattereddream (28) Zabrze 07.12.2017 22:11
upstairs_at_you:
@ scattereddream
Twoja ocena wcale nie jest obiektywna (podobnie zresztą jak moja).
No a jeśli wydaje C się, że posiadanie pary uszu wystarczy (bo zawodowym krytykiem muzycznym chyba nie jesteś?), żeby coś "obiektywnie" ocenić to chyba nie mamy o czym rozmawiać.


Czasem ktoś tak źle coś robi, że nie musisz być specjalistą, żeby wiedzieć, że jest słaby. Co do oceny wartości estetycznej itd. jestem jak najbardziej wykwalifikowany, jeśli tak bardzo Ci na tym zależy, papierkiem machać nie będę. Zakulisowo pracowałem niejednokrotnie przy animacjach i filmach, pracuję w branży kreatywnej więc wiem, kiedy widzę coś co jest po prostu zrobione przez amatorów. Co do obiektywizmu, według wikipedii (i nie tylko) to "bezstronność, postawa badawcza wolna od przesądów i uprzedzeń" więc jak widzisz ocena obiektywna nie wymaga specjalizacji. Mój obiektywizm przejawia się w tym, że oceniam to, co zrobili i ich umiejętności (albo raczej ich brak), które wpłynęły na powstanie tego tworu. Nie oceniam ich jako osoby, nie oceniam ich na podstawie orientacji czy ułamku przegięcia, jako konsument oceniam to, co widzę.

Mógłbyś co prawda czepiać się tego, że oceniałem ich na podstawie ich intencji, o których nie powinienem niczego wiedzieć. Jednak ja nie mam nic przeciwko temu, że chcą zarobić. Tylko jako konsument oceniam produkt, który jest słaby.

Żeby nie być gołosłownym co do tego, że robią to jakby nie było dla kasy i rozgłosu, parę linków: http://www.rmf.fm/magazyn/news,12931,najslynniejsi-geje-(...)nke.html https://www.onet.pl/?utm_source=plejada_viasg&utm_medium=(...)&utm_v=2

I wcale nie musiałem się specjalnie naszukać. Reklama na tego typu portalach w wypadku średnio znanych osób (choć szumnie nazwali ich najsłynniejszymi gejami, nie wiadomo za co i dlaczego) nie zdarza się przypadkiem czy o tak. Oni im to rozsyłają i się promują. Błagam więc, przestań dawać wciskać sobie kit, bo to co się dzieje dzisiaj z ludźmi to jakaś paranoja. Doceniajmy takie działania, ale gdy mają pewien poziom. Mówienie, że fajnie że coś zrobili albo wyszli przed szereg jest bezsensowne, bo w normalnej pracy jak coś zawalisz klient bądź szef nie pochwali Cię za to, że się starałeś. Albo coś zrobiłeś dobrze, albo źle. To jest poniekąd ich forma pracy zarobkowej, mają parcie na szkło, niech liczą się z tym, że ich wypociny będą oceniane. Może powiesz, że my im nic za to nie płacimy, ale każde nasze wyświetlenie tego teledysku zwiększa ich zyski.
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 07.12.2017 21:53
@ scattereddream
Twoja ocena wcale nie jest obiektywna (podobnie zresztą jak moja).
No a jeśli wydaje C się, że posiadanie pary uszu wystarczy (bo zawodowym krytykiem muzycznym chyba nie jesteś?), żeby coś "obiektywnie" ocenić to chyba nie mamy o czym rozmawiać.
vraios (25) Rzeszów 07.12.2017 16:24
mik1515152002:
Trąca discopolo - no ale slowa i przekaz sie liczy

niby jaki przekaz? błaganie o to żeby ktoś nas polubił/pokochał na siłę nazywasz przekazem? o braku talentu nawet nie wspominam
scattereddream (28) Zabrze 07.12.2017 1:02
upstairs_at_you:
-mike-:
Nie popadajmy w paranoję, bo zaraz nie będziemy mogli sami siebie krytykować z obawy o zarzuty wewnętrznej homofobii oraz zawiści...

Homofobii w komentarzach nie widzę. Tylko tę typowo polską upierdliwość.


Jeśli za upierdliwość uważasz obiektywną ocenę, to znaczy, że wszyscy mają siedzieć cicho i udawać, że wszystko im się podoba tylko dlatego, że ktoś jest homo i chciał niby coś głębszego przekazać (choć nie oszukujmy się, tu chodzi tylko o rozgłos)?

Serio, stań z boku, zapomnij, że są homo i śpiewają inkluzywną piosenkę i to oceń. Wokal – słaby, nawet autotune nie pomógł, tekst – tandetny, rymowanki dla dzieci mają więcej polotu, estetyka – tandetna, nawet kiczem nie można tego nazwać bo raczej z założenia jest on celowy, gra "aktorska" – żadna, nikt z nich nie ma swobody przed kamerą, przez co przykro się to ogląda. Jedyny plus to jakość obrazu i pracy kamery, które są w miarę ok. Jako wisienka na torcie ta scena z całowaniem Mikołaja – jest nastawiona na szokowanie, niesmaczna (i to pod wieloma względami, bo ten ślimak nie wygląda, jakby wiedzieli co robią) i pokazuje oczywiście jak zwykle, że wszystko musimy sprowadzić do spraw okołoseksualnych. Poza tym jak mamy inaczej być postrzegani, skoro nagrywa się piosenkę, która nie pokazuje, że chcemy być częścią społeczeństwa, tylko wygląda jak proszenie o jakąś ekskluzywność, nawet nie dodali pary hetero żeby zmienić wydźwięk.

Serio, jeśli zrobią coś na poziomie, co nie sprawi, że będę czuł niesmak oglądając to, pierwszy będę im przyklaskiwał i wspierał inicjatywę. W tym niestety poza intencjami, które tylko powierzchownie wydają się zacne, nie ma nic dobrego.
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 06.12.2017 21:54
-mike-:
Nie popadajmy w paranoję, bo zaraz nie będziemy mogli sami siebie krytykować z obawy o zarzuty wewnętrznej homofobii oraz zawiści...