logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
27
0
0

Kelly Clarkson dla LGBT

To dziwne, że ludzie dziękują za bycie sojuszniczką

Dodano: 04.12.2017, Aktualizacja: 04.12.2017

Kelly Clarkson, amerykańska piosenkarka, nie ukrywa swojej miłości do fanów LGBT. Teraz wspomina dorastanie i czasy, kiedy za bycie gejem można było komuś skopać w szkole tyłek... I dziwi się, że ludzie dziękują jej za bycie sojuszniczką.

To już 15 lat! Tak, w 2002 roku Kelly Clarkson wygrała amerykańską edycję "Idola". W tym roku artystka wydała swój 8 album, "The Meaning of Life". 

Clarkson uwielbia swoich fanów LGBT i - jeśli jest okazja - pokazuje swoje wsparcie dla całej społeczności. W czerwcu napisała "Gay Pride Month Love Letter" dla magazynu "Billboard". 

Nick Levine z portalu "Gay Times" przeprowadził z nią wywiad. I zaczął od początku: kiedy zaczęła się jej przygoda ze społecznością LGBT?

"Ok, od początku. Wychowywałam się na południu i kiedy byłam dzieckiem to dzieciakom LGBT można było za to skopać tyłki" - mówi artystka. Przyznaje, że wielu jej przyjaciół gejów stało się ofiarami szkolnego prześladowania. Z perspektywy czasu boli ją, że musieli udawać kogoś, kim nie byli, musieli spotykać się z dziewczynami, żeby inni dali im święty spokój. Kiedy została poproszona o napisanie "Gay Pride Month Love Letter" pomyślała, że chce podkreślić to, że kiedyś przyjdą czasy, gdy nikt nie będzie jej dziękować za to, że jest sojuszniczką. 

"Nie wydaje ci się to dziwne? Dziękować za to, że jesteś przyzwoitym, normalnym rozsądnym człowiekiem?" - pyta Clarkson. "Jest 2017 rok. Jesteśmy na tyle rozwiniętym i progresywnym społeczeństwem, by przejść do kolejnego etapu. Ale to się nie dzieje. Połowa społeczeństwa nie myśli jak ja" - dodaje. 

I nie ukrywa, że zawsze musi coś powiedzieć, gdy konfrontuje się z kimś, kto okazuje się homofobem albo transfobem. (ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Kelly Clarkson dla LGBT Fot. za: https://www.instagram.com/kellyclarkson/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku