logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
15.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
43
1
4

Oświadczył się w trakcie... dyskusji nad projektem ustawy

Historyczna chwila w australijskim parlamencie

Dodano: 04.12.2017, Aktualizacja: 04.12.2017

Nie ma ani chwili odpoczynku od Australii! Tym razem wyjątkowe oświadczyny, bo podczas... debaty nad projektem ustawy o równości małżeńskiej w parlamencie. Poseł Tim Wilson wygłosił poruszające przemówienie i oświadczył się partnerowi. Jak myślicie, co usłyszał w odpowiedzi? I jaka w tym wszystkim była rola... marszałka?

Przypomnijmy, że w połowie listopada poznaliśmy oficjalne wyniki korespondencyjnego plebiscytu w sprawie równości małżeńskiej w Australii. 61,6 proc. obywateli i obywatelek powiedziało tak małżeństwom par tej samej płci, 38,4 było przeciwko. Politycy, którzy do tej pory unikali tematu - obiecali, że spełnią życzenie mieszkańców i mieszkanek Australii. 

Projekt ustawy przegłosował w zeszłym tygodniu Senat - głosami 43 do 12. W tym tygodniu sprawą zajmuje się Izba Reprezentantów, ale prawdopodobnie przed czwartkiem nie poznamy wyników głosowania.
ZOBACZ TEŻ Senat za małżeństwami, poruszające wystąpienie Magdy Szubanski "Polityczny eksperyment" na ludziach LGBT?

Do mediów wypłynęła jednak wzruszająca scena z debaty nad projektem ustawy. Członek parlamentu reprezentujący Melbourne, Tim Wilson, wygłosił osobistą mowę w temacie równości małżeńskiej.

37-letni polityk opowiedział o sobie i swoim wieloletnim partnerze, Ryanie Bolgerze. O trudnych chwilach, gdy ich prywatne życie i decyzje stały się ogólnonarodowym tematem w plebiscycie. Wilson mówił też o zaręczynach i reakcjach na nie - po co zawracać sobie głowę, skoro i tak nie możecie legalnie się pobrać?

"Ta debata towarzyszy naszemu związkowi. Wiedzieliśmy też, że ta sprawa nie jest powodem, dla którego zaangażowaliśmy się w politykę. W mojej pierwszej mowie zdefiniowałem naszą więź poprzez pierścionki, które mamy na palcach. I to one są odpowiedzią na pytanie, którego nie możemy zadać. Więc pozostało mi tylko jedno. Ryanie Patricku Bolger, wyjdziesz za mnie?" - mówił Wilson.

W całej sytuacji pomógł... marszałek parlamentu, Rob Mitchell. Bo gdy Ryan powiedział tak - z galerii dla gości, nie było go dobrze słychać. 

"Daję znać, by w raporcie z posiedzenia było zapisane, że powiedział tak - i gratulacje" - powiedział Mitchell, za co Wilson podziękował.

"Dobra robota stary" - dodał marszałek.


(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (4)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Małgorzata   dodane przez Facebooka 05.12.2017 23:53
Dużo szczęścia i miłości.
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 05.12.2017 23:03
Wyobraźcie sobie teraz Kuchcińskiego w takiej sytuacji!
orzechy (42) Zagłębie 04.12.2017 19:35
Fantastycznie jest widzieć szczęśliwych ludzi :)
Tenebris7 (26) Warszawa 04.12.2017 19:34
O kurcze, aż się rozmarzyłem o takim partnerze :)

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Oświadczył się w trakcie... dyskusji nad projektem ustawy Fot. za: twitter.com/PatsKarvelas
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku