logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
46
1
5

Biedroń gratuluje coming outu wiceprezydentowi Świdnicy

Szymon Chojnowski o homoseksualności

Dodano: 29.11.2017, Aktualizacja: 29.11.2017

"Brawo Panie Prezydencie! Ktoś kto raz wyjdzie z szafy, już nigdy do niej nie chce wrócić. To ważny coming out. Gratuluję odwagi!" - tymi słowami coming outu wiceprezydentowi Świdnicy, Szymonowi Chojnowskiemu pogratulował Robert Biedroń. Czas na kolejne samorządowe coming outy?

W najnowszym numerze magazynu "Replika" znalazł się coming-outowy wywiad z Szymonem Chojnowskim, wiceprezydentem Świdnicy. 

"Biedroń przetarł ścieżkę. Zmienił polską politykę. Obserwuję jego przemianę na scenie politycznej oraz ewolucję tej sceny, której dokonał i cały czas dokonuje. Imponuje mi jako polityk. Z zainteresowaniem śledziłem też, jak umiejętnie radzi sobie z tą „wrażliwą” kwestią, czyli homoseksualną orientacją. Gdy wchodził do polityki, był postrzegany jako „ten gej”, przyjął to na klatę i w ciągu kilku lat sprawił, że ludzie zobaczyli w nim człowieka, profesjonalnego polityka. Zaczęli go oceniać po tym, co robi - homoseksualność zeszła na drugi plan, a jednocześnie przestała być „hakiem” na niego" - mówi w rozmowie z magazynem Chojnowski, a coming outu pogratulował mu sam Robert Biedroń.

"Jeśli chcemy, by ludzie homoseksualność traktowali jak normalną sprawę, to sami musimy tak ją traktować. Ludzie boją się tego, czego nie znają. W Świdnicy mieszkańcy widują mnie na imprezie miejskiej z partnerem i… ziemia się nie trzęsie. Widzą też przy okazji, że homoseksualna orientacja nie musi zamykać drogi do kariery. A poza tym chciałbym zachęcić innych, pełniących podobne funkcje, do otwartości" - dodaje Chojnowski.

Gratulujemy i czekamy na kolejne samorządowe coming outy!

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (5)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Max   dodane przez Facebooka 02.12.2017 14:28
Ciekawe na ile to rzeczywistość a na ile moda na bycie postępowym. Na pewno da mu to pretekst żeby usprawiedliwić ewentualną porażkę wyborczą swoją lub swojego pryncypała, bo zawsze będzie mógł powiedzieć że mieszkańcy Świdnicy to homofoby bo na niego nie głosowali.
Jola   dodane przez Facebooka 30.11.2017 9:28
Gratulacje
Jarek   dodane przez Facebooka 29.11.2017 22:42
Zobaczymy jak to widza jego wyborcy przy kolejnej urnie
Jacek   dodane przez Facebooka 29.11.2017 14:17
Małgorzata   dodane przez Facebooka 29.11.2017 11:32
Ja też gratuluje. Niech Pan żyje pełną piersią. Dużo szczęścia.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku