logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
8
1
2

Oscar and the Wolf - poznajcie, jeśli jeszcze nie znacie

Ambitny pop z tęczą w tle

Dodano: 29.11.2017, Aktualizacja: 30.11.2017

Według Eltona Johna to "w tej chwili numer jeden w Belgii. Nagrali świetną nową piosenkę pt. "Breathing'". Nie tylko piosenkę! 26-letni Max Colombie, bo tak nazywa się chłopak, który kryje się pod pseudonimem Oscar and the Wolf nagrał po 3-letniej przerwie swój drugi studyjny album.

U mnie muzyka młodego Belga zapętliła się już od 3 dni. Przyznam, że uruchomił się także gejdar i ponownie mnie nie zawiódł. Max nie ukrywa swojej orientacji. Na pytanie, czy czuje presję bycia adwokatem społeczności LGBT odpowiada: "Dla mnie to coś bardziej ogólnego. Próbuję przebić się z przekazem, że bycie wolnym jest w porządku".

Muzycznie Oscar and the Wolf to nowoczesny, elektroniczny, ambitny pop. Niektóre kawałki brzmią dla mnie jak James Blake po kilku kieliszkach prosecco. Płyta "Infinity", którą określiłem mianem nowej ujrzała światło dziennie już we wrześniu tego roku. Radio Łodź przynało jej tytuł "Płyty tygodnia". Poza tym nowy krążek belgijskiego artysty przeszedł w Polsce bez większego echa.

Jednym z popularniejszych przebojów Belga jest piosenka "Strange Entity" z pierwszego studyjnego albumu.Na mnie ogromne wrażenie zrobił także cover piosenki Amy Winehouse "Back to black" zaśpiewany w duecie z holenderską piosenkarką Tsar B.W tym zestawieniu nie można oczywiście pominąć o przeboju z najnowszej płyty, który tak entuzjastycznie skomentował Elton John.(ro)
Radek Oliwa Autor: Radek Oliwa Queer.pl Założyciel portalu Queer.pl, fundator Równość.org.pl, członek Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich.

https://twitter.com/roliwa


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (2)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Gabriela   dodane przez Facebooka 29.11.2017 19:30
Oscar and the Wolf słucham od bardzo dawna, ale mój gaydar chyba szwankuje, bo tego się nie spodziewałam? Miła niespodzianka!
Krzysztof   dodane przez Facebooka 29.11.2017 18:44
O. Rzeczywiście. Może być.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Oscar and the Wolf - poznajcie, jeśli jeszcze nie znacie   By Tsungam (Own work) [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons Max Colombie podczas koncertu w Niemczech
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku