logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
42
0
0

Kolejny sportowiec wychodzi z ukrycia

Mark Foster jest gejem!

Dodano: 28.11.2017, Aktualizacja: 29.11.2017

Mark Foster, pływak z Wielkiej Brytanii, mistrz olimpijski oraz rekordzista świata, ujawnił się jako gej.

47-letni pływak, Mark Foster, ma dość ukrywania się i życia w kłamstwie, dlatego zdecydował się na coming out. Dokonał tego na łamach "Guardiana". 

Foster jest wielokrotnym rekordzistą świata w stylu dowolnym i motylkiem. Po przejściu na sportową emeryturę został publicystą BBC i wziął udział w brytyjskim "Tańcu z gwiazdami". 

Po latach siedzenia w szafie uważa, że mógł osiągnąć więcej, gdyby był bardziej odważny, by powiedzieć światu: jestem gejem: "Zbyt długo milczałem na ten temat. Stałem się mistrzem w życiu w półprawdzie". 

Uważa, że to, iż przez tyle lat żył w owej "półprawdzie" najbardziej dotknęło właśnie jego samego. Kiedy był młodszy myślał, że to tylko pewien etap, że to minie. Spotykał się z dziewczynami. Chodził do terapeuty, żeby zrozumieć, co się z nim dzieje. Zaakceptował siebie wraz z pierwszą prawdziwą miłością. 

Foster jest w związku, ale imię wybrańca wciąż pozostaje tajemnicą. Przez ostatnie 26 lat był w dwóch związkach z innymi mężczyznami. Jego rodzina wiedziała i była bardzo wspierająca i kochająca. 

Jak sam zauważa: jako Mark był gotowy na coming out lata temu, ale jako sportowiec i osoba publiczna - przez lata bał się podjąć odpowiedniego kroku. Zaznacza, że decyzja o coming oucie była jego decyzją. 

Pływak wspiera organizacje LGBT, m.in. Terence Higgins Trust, Stonewall czy kampanię Bena Cohena "Stand Up to Bullying". W 2014 roku, podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi, napisał tekst o sytuacji gejów dla "Huffington Post". 

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Kolejny sportowiec wychodzi z ukrycia Fot. Facebook za: https://www.facebook.com/MarkFosterSwim/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku