logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
5
19
123

Każdy może manifestować to, co chce

Piaseczny odpowiada na medialną burzę

Dodano: 27.11.2017, Aktualizacja: 27.11.2017

"Nie zapominajmy, na czym polega wolność, w tym wolność manifestowania. Każdy może manifestować to, co chce. Nikomu tego nie odbieram, bo sam nie chciałbym, żeby taką wolność mi odbierano. Nikomu nigdy nie powiem, żeby się wstydził siebie. Natomiast co będę manifestował – to już, proszę mi wybaczyć, ale wybiorę sobie sam" - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Andrzej Piaseczny, zapytany o zeszłotygodniową burzę medialną, którą wywołała jego wypowiedź o "manifestowaniu".

W zeszłym tygodniu donosiliśmy o wypowiedzi Andrzeja Piasecznego dla "Gazety Krakowskiej": "Jeśli wierzysz w Boga i masz w sobie potrzebę wyznawania tego publicznie, to nie musisz się tego wstydzić. A tytuł tej piosenki jest przewrotny. W czasach, w których wszyscy chcemy wymachiwać różnymi flagami i pokazywać, że jesteśmy z czegoś dumni (po angielsku: pride), organizując uliczne parady, to ja ogłaszam wszem i wobec, że jestem dumny z tego, że wierzę w Boga" - mówił Piasek w rozmowie z gazetą.

Nasza informacja wywołała gorącą dyskusję wśród internautów. Oburzyła za to Piotra Grabarczyka, dziennikarza i blogera, który na swoim publicznym profilu na Facebooku, skierował do artysty kilka ostrych słów i... wyoutował Andrzeja Piasecznego.
ZOBACZ TEŻ Dziennikarz outuje Andrzeja Piasecznego Śmiejesz się społeczności w twarz

Do krytyki odniósł się i sam Andrzej Piaseczny - w długiej rozmowie z "Gazetą Wyborczą". Na pytanie o wypowiedź dla "Gazety Krakowskiej", Piaseczny odpowiedział:

Tak powiedziałem. I mogę to powtórzyć jeszcze raz. Trzeba tylko dodać, że opowiadałem o jednej z moich piosenek i o tym, jak ona powstawała. A powstała po tym, jak przyjaciel, gej, powiedział mi, że jestem jedynym spośród jego znajomych, który nie śmieje się z tego, że on wierzy w Boga. Odpowiedziałem: jeśli wierzysz prawdziwie i głęboko, to nigdy, ale to nigdy nie wstydź się, że jesteś wierzący. Ja się nie wstydzę. I bardzo szybko napisałem tę piosenkę – „God Pride”.
Dopytywany o ową wypowiedź, którą wiele osób odebrało jako kontrę do walki o postulaty LGBT, artysta mówił: "Nie zapominajmy, na czym polega wolność, w tym wolność manifestowania. Każdy może manifestować to, co chce. Nikomu tego nie odbieram, bo sam nie chciałbym, żeby taką wolność mi odbierano. Nikomu nigdy nie powiem, żeby się wstydził siebie. Natomiast co będę manifestował – to już, proszę mi wybaczyć, ale wybiorę sobie sam".

Zapytany, czy "denerwuje" go pogoń mediów za życiem prywatnym, Piaseczny podkreśla: "Raczej staram się po prostu być zadowolony z tego, jaką wartość w sobie znajduję, z własnych wyborów. Staram się być przyzwoity. Nie zawsze mi to wychodzi, popełniam – tak jak wszyscy normalni ludzie – mnóstwo błędów. Może się nimi nie chwalę, ale jeśli wychodzą na światło dzienne, potrafię powiedzieć: „No wiesz, jestem tylko człowiekiem”. Każdego można złapać na jakiś haczyk. Gdyby było inaczej, wszyscy bylibyśmy Buddą albo Chrystusem".

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (123)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
psom na pożarcie (?) Dzisiaj 9:14
upstairs_at_you:
jak link nie działa to skąd wiesz, że to ona a nie on?


:-D
don_diego44 (52) Tychy Dzisiaj 2:12
@upstairs_at_you
TV Trwam kilka lat temu była ukarana grzywną. Na przykład, codziennie w TVP nadawany jest program minęła dwudziesta (w godzinach najlepszej oglądalności ) gdzie zawsze jest ktoś z PiSu, PO,od Ziobry, z Nowoczesnej, od Kukiza i z PSLu. Powtarzam po raz kolejny : kto nie chodzi na wybory, sam wyklucza się ze statystyk.
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej Wczoraj 21:51
don_diego44:
@psom na pożarcie
No i co ona tam gada ,bo mi nie działa ten link.

jak link nie działa to skąd wiesz, że to ona a nie on?
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej Wczoraj 21:49
don_diego44:
Obecnie spółki skarbu państwa właśnie przynoszą spore zyski i ich akcje na giełdzie poszły sporo w górę.

Aha. A konkretnie której spółki?

don_diego44:
TVP szanuje poglądy mniejszości umożliwiając opozycji wypowiadanie się.

Na PiS głosowało ostatnio ok 18% procent uprawnionych. Od kiedy ktoś, kto reprezentuje 18% reprezentuje większość?
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej Wczoraj 21:46
don_diego44:
@psom na pożarcie
Nie oglądasz regularnie TVP, to nie masz rozeznania, ja oglądam i wiem,że w dyskusjach politycznych w tej stacji, reprezentowane są wszystkie opcje polityczne. Opozycja ma możliwość wypowiedzenia się.

Murowany kandydat do tytułu dowcipu roku!
Standardowy "zestaw" w TVPiS: pan/pani z PiS, pan/pani od Ziobry, pan/pani z Ordo Iuris lub czegoś w tym guście, pan/pani "niezależny/a" publicysta prawicowy i jako przedstawiciel "opozycji" pan/pani od Kukiza.
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej Wczoraj 21:42
don_diego44:
@upstairs_at_you
Ja jestem wolnym człowiekiem i mogę sobie mówić co mi się podoba . A jak TV Trwam zostało ukarane grzywną , to nie było takiej afery międzynarodowej jak w tej sytuacji.

Kiedy TV Trwam zostało ukarane grzywną??? Nic o tym nie wiem. Jakiś link poproszę bo umieram z ciekawości.
Chętnie bym poczytał (zwłaszcza jeśli tę karę zapłacili)...
don_diego44 (52) Tychy Wczoraj 21:02
@maxoku
Jeżeli w Rosji nie są przestrzegane zasady demokracji ,to nie ma tam demokracji. Policja zatrzymuje bez powodu a w wiezieniach siedzą wszyscy za niewinność. Czyli wcześniej spółki były dobrze zarządzane i słabo prosperowały a nagle po objęciu rządów przez PiS i po wymianie zarządów zaczęły dużo lepiej działać .Nie widzisz tu jakiejś niezgodności? Za PRLu Polska była zniewolona przez ruskich komuchów i była wtedy opozycja niepodległościowa właśnie opierająca się na KK. Ale są podobno europejskie standardy, które obowiązują podobno w całej Europie. A którzy to z PiSu odpowiadają za wiele afer finansowych? Od niedawna znowu mam polskojęzyczną TVN24 i katuję się oglądaniem programów w tej telewizji.
psom na pożarcie (?) Wczoraj 19:10
:-D
maxoku (31) Radom Wczoraj 18:19
don_diego44:
Dajesz tu jako przykład ruską "demokrację"- nie żartuj.
Zrozumiałeś w ogóle co napisałem? Napisałem, że jeżeli opierasz demokrację tylko na tym co napisałeś to Rosję też musiałbyś uznać za demokrację. Już ci tłumaczyłem na czym polega demokracja, a ty nadal wolisz pozostawać ignorantem. Udowodnij, że nie jesteś starym psem i naucz się nowych sztuczek lol.
Ci, co ich policja bierze za szmaty, to zazwyczaj ci co blokują innym wolne demonstrowanie.
Nie, zazwyczaj zatrzymuje bez powodu.
O tym czy spółka dobrze działa świadczą zyski jakie przynosi . Obecnie spółki skarbu państwa właśnie przynoszą spore zyski i ich akcje na giełdzie poszły sporo w górę.
A nie przyszło ci może do głowy, że wcześniej już była dobrze zarządzana jeszcze przed pisem, a teraz zbierają tego owoce. Oczywiście, że nie, bo tobie to nic nie przychodzi do głowy lol.
Akurat w Polsce opozycja niepodległościowa była oparta na KK .
Jaka opozycja niepodległościowa? Poza tym to nie jest powód, żeby wykluczać część społeczeństwa z obchodów niepodległościowych. Organizatorzy od początku chcieli tylko "wybraną" część na swoim marszu. O bardzo prawicowych poglądach. Nawet jeśli wydarzenie było najliczniejsze nie było uniwersalne.
A czy w Niemczech ,gdy muzułmanie palili żydowskie flagi, to policja ich aresztowała?
A co mi tu o Niemczech? Zapomniałeś, że żyjemy w Polsce?
TVP szanuje poglądy mniejszości umożliwiając opozycji wypowiadanie się.
A w jaki sposób szanuje obrażając w reportażach?
No właśnie, nie oglądasz TVP więc zaufaj ekspertowi.
Czy ty w ogóle znasz słowo ironia? Przecież napisałem ci w nawiasie. Ja na prawdę się staram pisać tak, żebyś zrozumiał, ale jak do dwulatka nie będę do ciebie gadał, bo to nie ma sensu. Zacznij wreszcie myśleć albo przynajmniej tłumacza wynajmij skoro po polsku nie rozumiesz lol.
Krytykuję TVN głównie za bardzo widoczne popieranie skompromitowanych polityków ( wszelkiego rodzaju afery finansowe).
Ale to czemu nie krytykujesz tvpis za to, że popiera innych skompromitowanych polityków (również po wielu aferach)? Poza tym skoro nie oglądasz tvn to czemu stawiasz się w roli eksperta? I jeżeli mówisz, że tvpis również zaprasza tych skompromitowanych polityków to czemu ich za to nie krytykujesz? To wszystko co piszesz nie jest prawdą. To jest prawacka retoryka, jak mówią o nas dobrze to są cacy, ale jak nie mówią to są be i będę ich oczerniał niezależnie czy to prawda, bo tak. Bardzo dobrze się nauczyłeś od kaczyńskiego.Szkoda tylko, że nie chcesz się uczyć na prawdę przydatnych umiejętności od bardziej przyzwoitych ludzi.
don_diego44 (52) Tychy Wczoraj 18:11
@psom na pożarcie
Ten też nie działa.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Każdy może manifestować to, co chce Fot. za: facebook.com/Andrzej-Piasecznyoficjalny-profil-221864754495390
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku