logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
22
6
28

Katarzyna Lubnauer nową szefową Nowoczesnej

Co polityczka mówiła o związkach?

Dodano: 27.11.2017, Aktualizacja: 27.11.2017

W sobotę zmieniło się szefostwo Nowoczesnej - nową przewodniczącą partii została Katarzyna Lubnauer, dotychczasowa szefowa klubu parlamentarnego. Co Lubnauer mówiła o naszych postulatach?

W sobotę głosami 149 do 140 Katarzyna Lubnauer wygrała z Ryszardem Petru i została nową szefową partii. Komentatorzy chwalą demokratyczne podejście Nowoczesnej do zmiany władz. 

Co nowa szefowa mówiła dotychczas o naszych postulatach? Przypomnijmy, że jeszcze przed wyborami Lubnauer, która była "jedynką" w Łodzi, pisała w Gazecie Wyborczej:

Nie unikniemy rozmów o związkach partnerskich i musimy kiedyś uznać status polskich obywateli będących w związkach jednopłciowych zawartych za granicą. Jeśli tego nie zrobimy, Polska będzie przegrywać procesy w Europejskim Trybunale Praw Człowieka, tak jak w lipcu przegrały Włochy. W Strasburgu została już zgłoszona skarga dwóch Polek, którym nasz kraj odmawia legalizacji ich związku.

To właśnie Lubnauer podczas majowej konwencji partii podkreślała, że kwestia związków partnerskich już dawno powinna być rozwiązana.
ZOBACZ TEŻ Czy PO poprze projekt o związkach Nowoczesnej? Z opozycją o prawach LGBT

Przypomnijmy, że na początku listopada, podczas konferencji ILGA w Warszawie, Krzysztof Mieszkowski mówił, że projekt ustawy o związkach partnerskich będzie w Sejmie do końca listopada.

Jak Wy oceniacie zmianę władz w Nowoczesnej?

(md)

SONDA
Czy w kolejnych wyborach oddasz swój głos na Nowoczesną?
Głosowanie dostępne tylko dla zalogowanych.      
Zaloguj się i głosuj Użyj Facebooka

  • 28 %
    Tak
  • 34 %
    Jeszcze się zastanawiam
  • 8 %
    Nie mam zamiaru
  • 0 %
    Zagłosuję na Platformę Obywatelską
  • 27 %
    Oddam głos na inną partię

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (28)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
shingao (31) Szczecin 29.11.2017 22:22
vraios:
bo to lewica konserwatywna jak pis. Lewica w tym wypadku oznacza lewicowe (socjalne) zarządzanie gospodarką (wysokie podatki i benefity, np 500+)


"Lewica konserwatywna" brzmi jak sucha woda. Oksymoron. Dla mnie lewica, która jest konserwatywna nie może być lewicą.
shingao (31) Szczecin 29.11.2017 21:42
Anonimka97:
(...) WIESZ LEPIEJ, BO TWOJA RACJA JEST NAJPRAWDZIWSZA I JEDYNA.

Oczywiście, że mam rację. Nie ma tutaj prawdy alternatywnej. Prawda jest taka, że rząd, to nie to samo co sejm. To nie jest wiedza tajemna, tylko wiedza na poziomie gimnazjum. Nie musisz tego wiedzieć, ale jeśli masz aż takie braki w wiedzy (podkreślam, nie mówimy o wiedzy na poziomie studiów politologicznych, tylko na poziomie gimnazjum), to nie powinnaś zabierać głosu w sprawach politycznych.

Anonimka97:
A:E TY JESTEŚ NAJMĄDRZEJSZY - nie zapominaj :D

Nie jestem najmądrzejszy. Wiem, że 2+2=4 i rząd to nie to samo co parlament. To takie podstawy, które nie świadczą o mądrości, tylko są konieczne, aby móc wypowiadać się o polityce.
Anonimka97 (?) 29.11.2017 21:08
vraios:
Dziękuję za zrozumienie i niewywlekanie cholera wie czego :D
Anonimka97 (?) 29.11.2017 21:07
shingao:

oceny w szkołach nijak ma się do wiedzy (jak już się czepiać:) bo mam akurat 5 :D)
Dyskutować nie mam zamiaru z Tobą, bo Ty nie dyskutujesz,a się wywyższasz, bo WIESZ LEPIEJ, BO TWOJA RACJA JEST NAJPRAWDZIWSZA I JEDYNA.
Ale nie chcąc generalizować całości rządu i władzy (bo nie o tym jest artykuł).
Gdybyś zgłębił całość, a nie jedynie fragment, to być może zauważyłbyś, iż mam rację - artykuł sam w sobie jest skrajnie opiniotwórczy a nie napisany dla faktu samego w sobie. Oraz w rządzie w przyszłym głosowaniu JESZCZE można będzie głosować nie tylko na partię, czego w artykule nie uznano.
I tyle - ucinam tę dyskusję, powiedziałam co chciałam, ale nie będę się bronić rękoma i nogami, że jestem od kogoś mądrzejsza czy broniła swojej wartości (poczucia własnej wartości uściślając) przed kimś kogo nie znam, kto jest jedynie w śmiesznym Internecie i którego nigdy nie poznam :)
A:E TY JESTEŚ NAJMĄDRZEJSZY - nie zapominaj :D
vraios (25) Rzeszów 29.11.2017 2:39
shingao:
Łukasz:
A po wypowiedziach Millera, Jakubowskiej i Ogórek można odczuwać niesmak jakim cudem ich partię można nazywać lewicą.

bo to lewica konserwatywna jak pis. Lewica w tym wypadku oznacza lewicowe (socjalne) zarządzanie gospodarką (wysokie podatki i benefity, np 500+)
shingao (31) Szczecin 29.11.2017 2:10
wer00:
Moim zdaniem to to zwykłe pie*dolenie żeby próbować zjednać sobie wyborców. Czy w przyszłym roku nie ma czasem wyborów samorządowych? No właśnie, także teraz będą gadać od rzeczy a później znów dopadnie nas szara rzeczywistość.


Czy przymilanie się do LGBT jakiejkolwiek partii pomogło w Polsce?
A tak po za tym, to zawsze jesteśmy przed jakimiś wyborami.
shingao (31) Szczecin 29.11.2017 1:33
Łukasz:
Ja w przyszłym roku zagłosuję na SLD, lewica musi wrócić do sejmu.


SLD to partia ludzi, których nie łączy jakiś program, tylko pewien "epizod" w życiorysie. Przeciętny, szeregowy członek SLD jest konserwatywny światopoglądowo. A po wypowiedziach Millera, Jakubowskiej i Ogórek można odczuwać niesmak jakim cudem ich partię można nazywać lewicą.
vraios (25) Rzeszów 29.11.2017 0:12
Anonimka97:
Sam artykuł - śmieszny, do tego ta sonda "na kogo zagłosujesz". Nie wiem, zastanawiam się, na PO, albo inną partię. W RZĄDZIE MAMY RÓWNIEŻ RUCH OBYWATELSKI :D Tak dla niedouczonych pisarzy fantastyki na tym portalu, aż kipi o waszej stronniczości na tym portalu i ciemnotę wciskaną ludziom. :D
Rozbawił mnie na dobranoc ten artykuł :D

masz rację to co się dzieje ostatnio na tej stronie w kontekście artykułów to jakaś plugawa abstrakcja. Skrajna stronniczość, promowanie negatywnych stereotypów o LGBT, nietolerancja dla chrześcijanstwa i jednoczesne bronienie islamu (???), wymaganie od ludzi comming outów itd. Albo artykuł że GEJE uratowali psy, tak jakby ich orientacja miała jakiekolwiek znaczenie. na prawdę nie wiem kto pisze te artykuły, ale mam wrażenie że powinien sobie zrobić urlop.
maxoku (31) Radom 28.11.2017 19:50
Łukasz:
Ja w przyszłym roku zagłosuję na SLD, lewica musi wrócić do sejmu.
To złą partię wybierasz na reprezentanta lewicy lol.
Łukasz (?) 28.11.2017 12:42
Ja w przyszłym roku zagłosuję na SLD, lewica musi wrócić do sejmu.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Katarzyna Lubnauer nową szefową Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, fot. za: facebook.com/Nowoczesna.oficjalnie