logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
27
0
3

49 tys. w niecały tydzień!

Auto i dom dla Ewy Hołuszko

Dodano: 27.11.2017, Aktualizacja: 27.11.2017

W ciągu niecałego tygodnia zbiórkę na auto i dom dla Ewy Hołuszko wsparło już ponad 740 osób! Do tej pory udało się zebrać 49 tys., a samą akcję wsparli Ludwika i Henryk Wujcowie oraz Danuta Kuroń. Akcja wciąż trwa!

Przypomnijmy, że 11 listopada 2017 roku, w Święto Niepodległości, grupa narodowych bandytów zniszczyła Ewie samochód (rocznik 1997). Samochód który, jak sama mówi, pozwalał jej "poznawać świat". Sprawa została zgłoszona na policję, ale w poniedziałek wieczór w serwisie Pomagam.pl pojawiła się "zrzutka" na używany samochód dla Ewy. Potrzebne pieniądze udało się zebrać w ciągu kilku godzin! Nadwyżka z zebranej kwoty, która na dziś to prawie 49 tys. będzie przeznaczona na remont. Ewa mieszka obecnie w piwnicy i chciałaby dobudować piętro, aby mieszkać w bardziej domowych warunkach. To jedno z największych marzeń Ewy, aby jesień życia spędzić w prawdziwym domu.

ZOBACZ TEŻ Pomagamy Ewie Hołuszko Auto i dom dla bohaterki


W zeszłym tygodniu zgłosił się też architekt, który chce wykonać projekt remontu domu Ewy! Wciąż trwają poszukiwania firm lub osób, które mogą przekazać potrzebne materiały budowlane i firmy, która wykona remont.

LINK DO ZBIÓRKI

Zbiórkę wsparli też Ludwika i Henryk Wujcowie oraz Danuta Kuroń. Ta ostatnia podzieliła się wiadomością ws. Ewy.

Ewa Hołuszko uczestniczyła w ruchu marcowym w 1968 roku, kolportowała KOR-owskie wydawnictwa w latach siedemdziesiątych, współorganizowała pierwszą, a następnie podziemną Solidarność. Płaciła za to zatrzymaniami, pobiciem, aresztowaniem. 11 listopada została znów zaatakowana. Zniszczenie jej samochodu to nie tylko ogromna strata materialna. Ten atak, dokonany w Święto Niepodległości, miał symbolizować wykluczenie ze wspólnoty. Nie ma na to zgody! Solidarność, którą Ewa budowała, ciągle żyje. W ciągu kilku dni, dzięki apelowi przyjaciół, udało się zebrać pieniądze na pokrycie straty, ale zbierajmy dalej, tym razem na remont pomieszczeń, w których mieszka. Pokażmy Ewie, ze nie jest sama, że są ludzie, którzy darzą ją przyjaźnią i szacunkiem.

Zachęcamy do dalszego wsparcia i dołączenia do wydarzenia na Facebooku, w którym organizatorzy i organizatorki zbiórki na bieżąco informują o jej postępach, jak i remontowych planach.

(md)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (3)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
el_acuario (42) Wrocław 28.11.2017 0:49
To piękna i godna pochwały akcja - taka, w której wstyd nie wziąć udziału.
Serce rośnie z dumy, gdy widać masowy odzew poparty nie tylko likami. Bardzo się cieszę widząc, że udało się zjednoczyć wokół wspólnej idei tak wiele, tak różnych osób. Brawa dla organizatorek i wszystkich tych, którzy dokonali wpłaty!
shingao (31) Szczecin 27.11.2017 21:57
Przypomnijmy, że 11 listopada 2017 roku, w Święto Niepodległości, grupa narodowych bandytów zniszczyła Ewie samochód (rocznik 1997).


Ponawiam prośbę o poprawę danych. Tutaj jest 1997, a na pomagam.pl samochód jest z 1994. Niby szczegół, ale po co dawać przeciwnikom pretekst do ataku na fajną akcję?
Martino   dodane przez Facebooka 27.11.2017 16:49
Piękny gest!

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku